Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire csendes, gátlásos, visszahúzódó félénk lány?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én 15 éves lány vagyok és az a problémám, hogy nagyon visszahúzódó vagyok, nem tudok felszabadulni, nem igazán tudok nyitott lenni bárki iránt. Vannak olyan emberek akiknek meg tudok nyílni és egész jól el vagyok felszabadultabban érzem magam. DE vannak akik felé meg totálisan nem. És sajnos azok vannak sokkal többen akik felé nem tudok nyitni. Nagyon nehezen tudom magam elengedni, és ÖNMAGAMAT adni és ez leginkább szüleim és rokonaim előtt van így. (mármint az, hogy el tudom magam engedni és önmagamat adni.) Rajtuk kívül kevés olyan ember van akiknek önmagamat meg tudom mutatni. Sőt még van olyan rokonom is akivel ritkán találkozom és akkor is ilyen visszahúzódó vagyok. Csodálom az olyan embereket akik mindig minden helyzetben bárhol képesek kommunikálni egymással. Gondolok itt olyanokra akik csak néha találkoznak pl. egy ismerős és mégis olyan sokat beszélnek egymással és olyan felszabadultak mint akik 1000 éve ismerik egymást. Én úgy gondolom, hogy nem vagyok olyan ember aki felé nehéz nyitni és nem vagyok visszataszító, mogorva, magamnak való, ellenszenves. Egyrészt nem tartom magam annak, másrészt senki sem mondta még. Amúgy meg kedves, intelligens, aranyos, mosolygós, „vigyori” gyereknek tartanak. Ezt nem nagyképűségből, beképzeltségből mondom mert mások állítják ezt . Megszeretnék változni, hogy az emberek megismerjenek és lássák, hogy én mégsem vagyok annyira csendes, szótlan, visszahúzódó lány. Tudom, hogy ezen nem lehet olyan mértékben változtatni, hogy pl. jövő héttől én leszek mindig a középpontban meg a nagy dumás, meg azt is tudom, hogy ez nem könnyű meg idő kell hozzá DE VÁLTOZNI szeretnék. Ebben kérem a segítségeteket. Mindezt hogyan érhetem el? Bárki aki tud valamilyen megoldást, tanácsot adni annak nagyon hálás lennék. Bárkinek van hozzáfűznivalója, véleménye, vagy tapasztalata annak nagyon örülnék ha megosztaná velem. :)

Kérlek szépen segítsetek!


2011. nov. 6. 11:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is bocsánat, hogy eddig nem reagáltam semmire. Másodszor pedig mindenkinek nagyon szépen köszönöm. Hálás vagyok nektek. Igazából úgy érzem, hogy valahogy kezdek egy picit felszabadultabb lenni. :D Ennek nagyon örülök. 6.osztályosba járok most vagyok 9.es tehát ez a 3. évem. Az első 2 évben olyanokkal voltam körül véve akik nagyon különböznek tőlem. Ezért nem is tudtam nekik megnyílni és IGAZÁN jól érezni magam az ő társaságukban, nem találtam a helyem. Most pedig már olyanokkal vagyok akik hozzám hasonlóak és befogadnak engem sokkal közelebb érzem magam hozzájuk. És ennek annyira örülök. :D Sokat gondolkoztam mindenen és ezekre jöttem rá, hogy ez lehet az egyik ok amiért úgy érzem, hogy valamelyest változtam és egyre jobban, felszabadultabban érzem magam. A másik ok az (legalábbis szerintem) az lehet, hogy nagyon szerelmes vagyok. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy még eddig nem voltam szerelmes mert már voltam nem is egyszer de most ez valahogy más mint a többi... *.*) Szóval a lényeg a lényeg, hogy nagyon boldog vagyok és jobban érzem magam az osztályban. Eddig is jól éreztem magam de most már sokkal jobban mivel nyitottabbnak érzem magam. :-)

Pusszancs

2011. nov. 20. 18:23
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem segíthet például az (is), ha kipróbálsz valami olyan dolgot, ahol ki kell állnod az emberek elé, és beszélni kell. Lehet ez egy színjátszókör, később a tanítás, korrepetálás vagy bármi hasonló dolog.Hidd el ez egy olyan képesség, ami fejleszthető, idővel bárki belejöhet, nem leszel elsőre a világ legbeszédesebb, nyitottabb embere, de sokat fejlődhetsz. Ha ezekre nincs lehetőséged még, akkor kipróbálhatsz valamilyen társastáncot, az is rávezet, hogy magadat add, meg tudj nyílni a másik felé. (Kivétel persze, ha olyan rokonnal,ismerőssel találkozol, akit nem kedvelsz vagy nem tartod megbízhatónak, ilyenkor nem kell és nem is ajánlatos megnyílnod. A mértéket mindig neked kell érezned.)
2011. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Most így ezt olvasva, hasonlóak vagyunk. A lényeg, ne foglalkozz a beszólogatós alakokkal, illetve ne adjál olyan véleményre, ami egy jó ötlettől, netán egy szerelmi kapcsolattól tántorítana el.

Velem is az van, h néha beképzelek dolgokat, ahogy viselkednének velem, pedig ezt nem kéne. Most már így főiskolás gólyaként, kezdem kinőni ezt. Igen, a közeg nagyon sokat számít. A gimis barátaimmal napi szinten beszélünk, akár chat-en. :))

Illetve az nem probléma, ha a családban félénken, szerényen viselkedsz. :)

2014. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!