Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első karácsony Mama nélkül? :/

Első karácsony Mama nélkül? :/

Figyelt kérdés

Nemrég meghalt a nagymamám (74),akit nagyon nagyon szerettem.Sajnos egyszerűen nem tudom feldolgozni,hogy eltávozott tőlünk,ha eszembe jut,egyből könny szökik a szemembe,és az emlékek róla csak úgy pörögnek a fejembe.Tudom,hogy meghalt,de nem tudom felfogni.

Ez lesz az első karácsony nélküle,és egyszerűen nem tudom,hogy hogy lehetnék majd akkor boldog,hogy örülhetek a karácsonyfánál,hisz Ő,aki olyan szerető nagymama volt,már nem élvezheti ezt velünk,elmúlt..Nem lát többé minket,unokákat,a fiait,barátnőit,szomszédait,háziállatait..Nem ölel többé szorosan magához..Nem látja,ahogy felnőnek az unokái,férjhez mennek,gyermeket szülnek,stb.

Rengetegen szerették Őt.

Lehetetlennek gondolom,hogy az a csodálatos lélek,aki ő volt,eltűnt,és nincs velünk többé.Nem örül többé,nem ad enni a cicáinak,nem ünnepel többé.

Fel lehet valahogy fogni a dolgot,amitől enyhül a fájdalmam? Nagyon hiányzik :'(

(Mialatt leírtam ezt a szöveget,csak 6 zsepi lett tele..:'( )

13/L


2011. nov. 11. 14:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok hívő, de úgy gondolom igenis lát téged, és mosolyog akárhányszor csak rád néz, ha nem is fentről(bár én úgy képzelem), benned él tovább, és amíg te vagy bárki más emlékeezik rá, addig nem tűnik el, nem hal meg. A cicáinak lehet hogy nem ad enni, de nem tűnt el. Még mindig örül a sikereidnek, együttérez veled, ha baj van, és ünnepel is. Csak egy másik helyről.
2011. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha látná, hogy ennyit szomorkodsz és nem élvezed az ünnepeket azokkal, akikkel még megteheted, nem lenne boldog .. Most, hogy megtanultad, hogy semmi sem tart örökké, és az emberéletek is sajnos mulandóak, foglalkozz azokkal, akik még veled vannak. Nem azért adott neked/nektek ennyi szeretetet, hogy aztán csak bánatosak legyetek.

Neki most egyáltalán nem rossz, mert boldog, szeretetteljes élete volt, és tett valami jót a világgal. Hidd el, hogy ahányszor csak mosolyogsz ő ünnepel, függetlenül attól, hogy nincs már veletek.

A karácsony pedig a szeretetről szól, és akit szeretsz, örökké ott él a szívedben, és mindig veled lesz, bárhová is mész. Erre próbálj gondolni, bár tudom, hogy amíg ilyen friss az emlék, még nem fog menni.

Részvétem.

2011. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Megértelek..

Nekem tavaly halt meg a nagymamám karácsony előtt majdnem 2 héttel. Az ünnepek csendesen teltek, én inkább olvasni próbáltam de mindig eszembe jutott az együtt töltött karácsonyunk, hogy akkor még együtt ünnepeltünk aztán most meg nem. Igazából akkor még fel sem fogtam az egészet.

Most lesz a második alkalom, hogy nélküle. Hát nem tudom, hogy , hogy fog telni..

Részvétem a nagymamád miatt!

De hidd el Ő fentről figyel téged és legbelül mindig veled lesz. :)

15/l

2011. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
részvétem:(:(
2011. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Bekövetkezett nálunk is, holnap lesz a temetés ;(
2011. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon sajnálom a Te nagyidat is!

Őszinte részvétem! :( :/

2011. nov. 28. 13:46
 17/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm ;(
2011. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

Nekem december 22 én lesz 7 hónapja hogy meghalt édesapám. 17 éves vagyok. Van egy nővérem 21 éves és az édesanyám 44. Egyedül maradtunk. nem volt még soha apa nélkül karácsonyunk. Apa 51 évesen halt meg mindene rákos volt...

Nehéz lesz a karácsony meg innentől kezdve minden nélküle. Én azt mondom hogy a fájdalom nem múlik el csak egy szokott érzéssé válik és ezért már nem úgy fogod idővel megélni a fájdalmat. Én úgy vészelem át hogy ő itt van velem vigyázz rám és a tesomra meg édesanyámra. Nagyon sok kitartást, erőt kívánok, és őszinte részvétem.

2011. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm!


Őszinte részvétem neked is!

Egy szülő elvesztése borzalmas lehet. Undorító betegség ez a rák, nagymamám is ebbe halt bele (sok fajta volt neki, a végére csontrák lett, mindenhol elterjedt).


Sok erőt nektek is, legyetek édesanyátok mellett!

2011. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!