Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 éves lányom van,aki egy...

13 éves lányom van,aki egy éve jár egy 16 éves fiúval. De most nem tudom, mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

13 éves lányom van,aki egy éve jár egy 16 éves fiúval. Kedves, szimpatikus fiú, jó családból, örültünk, hogy jóba lettek a lányommal. Nem ellenztük, hogy járnak, hiszem sok ilyenkorú fiatal így van ezzel..

Most viszont elém állt a lányom, hogy szeretnének lefeküdni egymással, s melyik védekezési módot ajánlanám. Mindent meg szoktunk beszélni, s örülök, hogy ezzel is őszintén hozzám fordult.Azt mondtam neki, hogy nagyon sietnem kell valahova, s hogy este megbeszéljük. Köpni-nyelni nem tudtam hirtelen. Iszonyatosan furcsa érzés, hogy a 13 éves kislányom szexuális életet szeretne élni, alig tudom feldolgozni. Nagyon fiatalnak tartom ehhez.

De az is becsülendő, hogy megkérdez engem, mielőtt még bármi is történt volna. Vagyis eddig csak pettingeltek.

Ti mit mondanátok erre?


Egy 40 éves anyuka


2009. máj. 10. 13:28
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
56%

Szia!


Tudom, hogy egy anyának ezt nehéz átélni, hogy a lánya elkezdett érdeklődni a szex iránt.

Nézd én úgy látom, hogy bármilyen nehéz is ez, örülnöd kell, hogy segítséget kér, és ne is próbáld lebeszélni, mert ezt ő már szerintem eldöntötte. Örülj, hogy nem valami gyorsan jött románcból, hanem egy jó kapcsolatból, és szerelemből fogja megtapasztalni milyen is a szex. Mindketten fel tudnak rá készülni lelkileg, szerintem ezt később sem fogja megbánni.

Az ember általában azt bánja meg, ami nem jól sikerült, mert felkészületlenül, durr bele csinálta.

Én is fiatal voltam, és nem bántam meg. Igaz én nem tudtam tanácsot kérni senkitől, de helyén volt az eszem ami a védekezést illeti.

Szerintem ne vadítsd el azzal, hogy nagyon érzi a tiltakozásodat (máris rosszul esett neki), próbáld meg úgy előadni, hogy igazából az ő teste, ami felett ő rendelkezik, hiszen nem zárhatod kalitkába, de elmondod neki a veszélyeket, és felkészíted arra, hogy minek mi lehet a következménye, hogy ennek fejében tudjon dönteni.

Felgyorsult a világ :( de meg kell tanulnunk ezzel együtt élni, és jól kezelni, különben kicsúszik a kezünkből a felügyelet, és halvány lila dunsztunk sem lesz, mit csinálnak a gyerekeink. Így legalább tudjuk, és oda tudjuk tartani a vállunk vigaszként, ha mégsem úgy alakul.


Judy

2009. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
55%
Orulj neki,hogy eled allt es megkerdezte,velemeny kert toled.Ne tiltsd,mert azzal csak az ellenkezojet fogja csinalni.Vidd el nogyogyaszhoz az majd megmondja,melyik alegjobb vedekezesi modszer ilyen fiatal leany szamara.
2009. máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell vele beszélni először is azt, hogy ez még büntetendő. Utána azt, hogy lehet, hogy ő akarja, de a teste még nem biztos hogy fel van rá készülve, meg ha ő 100%osan is azt gondolja hogy igen.

Venni kell neki egy könyvet, hagy olvassa el az egészet. Egy olyat, amiben minden ehhez kapcsolódó téma van.

2009. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!