Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért szól bele abba,...

Anyukám miért szól bele abba, hogy mire költöm a pénzt, amit tőle kapok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és mikor elmondom neki,hogy mire költöm,akkor azt mondja,hogy nem akar többet adni.Egyébként is közgázt tanulok,tudom,hogy mi hasznos nekem,mi nem.
2011. dec. 3. 19:41
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
55%

elég sok körülményt nem ismerünk

ehhez képest elég hamar ítélkeznek a válaszadók



biztos megvolt az oka h taxival ment a kérdező

és mivan ha tényleg nem szükséghelyzet miatt ment taxival


csak gyorsabb és kényelmesebb volt


sztem ez se akkora gond



amúgy mekkora összeget taxiztál el?

vagy csak taxiztál volna?


mennyit szokott adni anyud?

2011. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
63%

talán azért akadt ki ,mert ő dolgozik a te pénzedért.

és attól mert közgázt tanulsz közel sem biztos,hogy minden helyzetben úgy döntesz,hogy neked jó legyen(gazdaságilag értem).

2011. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
50%
taxira én sem adnék pénzt mert drága, és saját autómmal kb annyiért megyek mint egy teljesn árú buszjeggyel 10 km ert. egyébként igaz nem kényelmes de javaslom a buszt vagy a vonatot olcsó is. És azért szól ebbe bele hogy megtanuld a pénzt beosztani.
2011. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ahhoz közgázt tanulni, hogy ne szórd a pénzt, ez hülyeség, felejtsd is el. Attól, hogy ezt tanulod, max jobban érted a gazdasági folyamatokat, de ha nincs meg a józan paraszti eszed, a mindennapi életben cseszheted is. Egyébként valószínű azért akadt ki, mert ő keresi meg, és ő úgy látta, lett volna más, ésszerű alternatíva.
2011. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
8%

No a taxi engem is kiakasztana, hacsak nem menekültél valaki elől.

Mert ő keresi meg a pénzt és talán azért adott, mert megbízott az értékrendedben, hogy hasznosabban fekteted be, költöd el, és hát a taxi az igazán luxus dolog. Lehet ő is szeretett volna azért a pénzből taxizni, de mégse.

Az effajta költésekkel csak várd meg, hogy keress jó sokat, hogy megengedhesd magadnak.

Amúgy szerencsés vagy úgy tűnik anyud ettől függetlenül fog adni. valahogy azt érzem volt már hasonlóra példa nálatok, és csak azt mondja hogy nem fog adni.

Te meg ezt ki is használod, és még te panaszkodsz.

2011. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
74%
Miért kell így kiakadni a taxin? Nekem a szalagavató afterpartym volt túl messze az otthonomtól és hajnali 1-kor nem volt már semmi, amivel haza tudtam volna menni, nincs kocsink, így eljönni nem tudtak értem, hazagyalogolni meg necces lett volna fiatal lányként Budapesten, a hidegben. De anyunak volt annyi felelősségtudata, hogy a taxira adott pénzt, sőt, jobbat mondok, 30-ból kb 20 osztálytársam azzal ment haza. Gondolom, a kérdezőnek is hasonló esetben kellett igénybe vennie.
2011. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
44%

De röhejesek itt egyesek. Miért lenne luxus a taxi???

Nekem anyukám szokta mondani, hogy taxival jöjjünk haza, mert ő félt engem, ha sötétben gyalogolunk. Ebben semmi luxus nincs, hideg is van. Biztos nem csak úgy taxizott ide oda a kérdező.

Szóval undorító amit itt az emberi irigység szül.

Esküszöm ki tudnám tiltani innen az ilyeneket, csak azért, mert ti ezt nem tehetitek meg, még nem undorító féreg és léhűtő alak, aki áldoz rá. Az édesanyja biztosan megdolgozott azért a pénzért, a kérdező pedig közgazdásznak tanul, egyikük sem naplopó, így rohadtul alaptalan minden vád, amivel illetitek.

Ilyenkor nem tudok sajnálni senkit.. Szerencse, hogy nem vagyok munkáltató, mert ilyen ember hozzám a lábát nem tehetné be. Majd ha megtanul viselkedni.

2011. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
96%

Sokan tartják luxusnak a taxit, mert tényleg nagyon drága. De az sem mindegy, hogy miért vesszük igénybe. Ha csak simán nincs kedvem buszozni nappal, akkor valóban furcsa. Bár ez is attól függ, hogy megtehetjük-e vagy sem. Nagyon sokan nem tehetjük meg. Viszont vannak olyan helyzetek, amikor inkább kifizetem, minthogy bajom essen. Igen tiszteletreméltó, hogy valaki km-eket gyalogol kietlen, sötét helyeken éjjel, de ez még nem jelenti azt, hogy puhány, aki nem ezt teszi. Amerre én lakom, sok a veszélyes alak, pláne éjjel jönnek elő, és akkor aztán belekötnek az élő fába is, hát még egy fiatal nőbe. A testi épségem megér 3000Ft-ot, ha úgy alakul, hogy már nincsen nappali járat. Utálom kiadni, mert sok pénz az, de akkor minden pénzt megér, hogy épségben, atrocitás nélkül hazajutottam.

A kérdezőről pedig semmit nem tudunk. Azt sem, hogy milyen az anyagi helyzetük, és azt sem, hogy milyen szituációban hangzott el a kérdés, hogy mire költi a pénzt. Lehetett olyan a stílusa, ami bicskanyitogató; de akár az is lehet, hogy simán elmesélte anyukájának, hogy miért nem maradt pénze. Nem lehet tudni, így nehéz is válaszolni.

23N

2011. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
11%

21/48

"20 éves férfi nem ír olyat, hogy anyukám :D Pluszban a férfiak ilyen korban általában inkább dolgoznak, mint hogy zsebpénzt kapjanak."


Az ilyen hímsovin marhaságokat tartsad meg magadnak, légyszi. Legtöbb férfiismerősöm nem dolgozott 20 évesen, sok nőismerősöm meg iskola mellett is eljárt dolgozni...

Azt, meg hogy bizonyos korban, nemnél hogyan szólítsanak szülőket nem te fogod megmondani.


Bocs az offért.


Kérdezőnek: Ha neked akkor szükséged volt taxira, rendben van. Én gyakran taxiztam egyetemista koromban, volt, hogy az államosrál kellett éjszaka, tonnányi cuccal megpakolva,

vagy esetleg egy szórakozóhelyről, ahonnan rizikósabb lett volna hazasétálni (igen, többször támadtak már meg).

Lehet anyud azon orrolt meg, hogy lehetett volna más lehetőséged is-busz, stb.

2011. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

Az meg mióta hímsovin? XD behalok :D:D:D ti is egyre több hülyeséget tudtok kitalálni :)

Te is aztán előbb ítélkezel, mint hogy ismernél, nálunk már 20 évesen összes férfi dolgozott, legalább nyáron, hogy a szórakozására meglegyen a pénz. Nálatok biztos máshogy van, de nem baj, rögtön hímsovi vagyok XD

2011. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!