Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jobb egy gyereknek ha...

Miért jobb egy gyereknek ha olyan családban nő fel ahol a szülők szeretik egymást?

Figyelt kérdés
Lélektanilag kérdezem, hogy ez miért jó? Rengeteg olyat ismerek akinek a szülei elváltak, de szerintem semmivel sem lettek így kevesebbek mint akinek a szülei együtt élnek.
2011. dec. 11. 23:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az elvált szülők gyerekeiközött,erre van statisztika, SOKKAL több az öngyilkos, alkoholista, pszihiátriai betegés depressziós.Ritka az az egyedülálló szülő, aki szeretetteljes, biztonságos hátteret tud nyújtani a gyerek(ek)nek.Magányos,munkahelyét gyakran kényszerből választja, képzettségén alul,egész nap dolgozik,és gyakran kihasználja még egy sor férfi is azt,hogy társra vágyik. Persze az sem jó,ha nem válnak el, és állandó a gyűlölködés-veszekedés,de két normális ember ezt nem teszi. A gyereknek 1 jó van, ha 2 szülő neveli, akik minimum tisztelik egymást és nem veszekednek. Mindenkinek az a minta, az tartozik tudat alatt a normális keretek közé, amit otthon, a szüleitől lát. Ha az már nem egy család,nem is fogja tudni, mi az,és előbb-utóbb ebből baja lesz, még ha visz. ép emberként is nő fel egy csonka családban.
2011. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Jokaieleg válasza:

18 éves vagyok. A szüleim még nincs egy éve, hogy elváltak, viszont Édesapám már több, mint egy éve elköltözött tőlünk.

TE valószínűleg tudod mit jelent egy jó családi ebéd, vacsora. Egy gondtalan karácsony, egy átbeszélgetett esős este, a családi társasjátékozások. De én, meg a 10 éves húgom ebből már kimaradunk. Édesanyám keményen dolgozik, hogy a "család-látszat" meglegyen, de ez már SOHA nem lesz ugyanaz.

Nem tudom leírni azt az űrt, ami bennem volt, Édesapám elköltözése után. Majd' egy év, és egy fantasztikus szerelem kellett a eldolgozásához. Most már evickélek valahogy, de még nem 100%-os a "gyógyulásom", és soha nem is lesz annyi, mert ez egy törés. Amit én már nagyjából átéltem.

Pszichológus kezelt három hónapig.

A kishúgomnál rosszabb a helyzet. Ő magába folytja. Pedig Édesapám volt vele GYES-en, így ők picit közelebb is állnak egymáshoz.

Képzeld csak el... belőle vajon mindez mikor fog kijönni?

2011. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Elváltam, elvált szülei voltak a volt feleségemnek, ez egy példa a nőknek hogy bárikor elválhatnak.

Ezért a fiamnak mindenképp tanácsolni fogom hogy nehogy elvált szülők gyerekét vegye el.

2011. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!