Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy találhatnám meg a pénzt?...

Hogy találhatnám meg a pénzt? Ért valaki ehhez?

Figyelt kérdés
Még jó régen az anyukám lekötött nekem egy kis pénzt amiről soha nem mondott semmit. Azt akarta, hogy csak vészhelyzet esetén nyúljak hozzá, vagy pedig amikor a lekötés ideje lejár ami 10 év (még kb. 2 év lehet hátra). Nagyon szükségem lenne most rá, felment a hitelem, nagyon megszorultam. Idő közben eltávolodtunk egymástól, mindent elfelejt és már nagyon idős. Biztos, hogy nem emlékszik a pénzre sem. Hogy deríthetném ki hogy melyik bankban van a pénz?
2011. dec. 13. 19:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem amikor nem figyel oda(épp sorozatot néz,vagy boltba megy,vagy orvoshoz,vagy a barátnőjéhez látogat el vagy valami),tüzetesen nézd át a szekrényeket.Gondolom nem az asztalon tartja,mindenkinek szem előtt,ennyi esze csak maradt,ez szinte nyilvánvaló.

Ha ott sem találod,akkor passz.

2011. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szép, idős lehet beteg az anyja, lehet neki szánta a pénzt, de ha eltávolodtak, még az is lehet, hogy rászorul arra a pénzre. Valaki meg azt tanácsolja, hogy amíg nincs ott lopja el? Jézusom milyen emberek vannak.
2011. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, mert sokan félreértettek: a kapcsolatunk nem megromlott, csak már nem olyan szoros. Az ország másik végében lakom, ő inkább a nővéremmel van, ő lakik közelebb az ő kapcsolatuk mindig jobb . A pénz az igen, az övé, de nekem szánta, pont az ilyen időkre.
2011. dec. 13. 19:38
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszélj velük, mert így is, úgy is szükség lesz az aláírására. Lehet a nővéred tudja, ha ő el is felejtette, de levelet biztos kap, gondolom az aktuális értékről.
2011. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha szemtől szembe rákérdeznél? Mi innen úgysem tudjuk megmondani, hol van... Ez a legegyszerűbb.
2011. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem romlott meg, csak távolabb vagytok, akkor ezekszerint nincs miért aggódnod. Simán felhívod, megkérdezed, hogy az a pénz amit annó neked szánt, fell lett-e már másra használva, vagy esetleg ki tud-e segíteni, mert bajban vagy. Az is lehet, hogy elköltötte. Vele beszélj, ne megszerezni akard. Ha a tudta nélkül vennéd ki a bankból, olyan lenne, mintha meglopnád őt, még akkor is ha úgy tudod neked szánta. Lehet, hogy már másra szánja, mondjuk a temetésére, hisz senki nincs fergeteges anyagi helyzetbe. Gondolom tesódék sem. Így jogosan átszervezhette a megtakarítását. Amíg nem beszélsz vele, és nem mondja hogy segítek, semmi közöd ahhoz a pénzhez.
2011. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Léteznek befektetés jellegű biztosítások amire havonta kell utalni pénzt, és ha lejár, akkor automatikusan megkapja a kedvezményezett (Jelen esetben pl. te), de a lejárat előtt csak a szerződő tudja felvenni a pénzt, és egy csomó kamattól elesik ilyenkor!

Ilyen volt régebben pl. az "Aranyfonál" életbiztosítás, lejárat előtt csak a biztosított halála esetén fizettek...


Lehet, hogy valami hasonló dolgot kötött anyukád!

2011. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
esetleg kérdezd meg a nővéredet.
2011. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ne próbáld őt megkerülni, úgy a tisztességes, hogy megkérdezed. Hogyha nem emlékszik, és tényleg a tiéd lehet a pénz, akkor kérd meg nővéred hogy segítsen megkeresni a papírokat, hátha ő jobban tudja hol tárolja anyukád.
2011. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!