Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mostanság...

Miért van az, hogy mostanság egyre több férfi megzavarodik ha születik egy gyereke?

Figyelt kérdés

Számtalan példát hallok és sajnos egyre többet hogy az első-második gyerek után lelépnek. Úgy értem közösen akarják a gyereket, várja, aztán mikor ott van mégse tudja magát egy kicsit hátrább helyezni. Egy pár hetes csemcsemő nem tudja magát ellátni de egy felnőtt férfi igen. Miért állnak le hisztizni?

Főleg ha a nő próbál kedvébe járni de hát azért érthető hogy ilyenkor nincs a toppon? Tényleg egyszerűbb elmenni bulizni, felszedni a kolléganőt netán elköltözni?

Miért nem lehet egy kicsit türelmes?

Természetesen tisztelet a kivételnek!!

És kérem nem arra vagyok kíváncsi hogy a nő így meg úgy...Nem.

Miért nem lehet időt adni annak az embernek aki világra hozta az Ő gyermekét, hogy egy kicsit összekapja magát?


2011. dec. 19. 21:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Most te kikről beszélsz, mert szerintem, ha a pasi lelép, vagy megcsalja a feleségét, ott már a gyerek előtt se stimmelt valami.
2011. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Az előzőnek tökéletesen igaza van a gyerek nem párterápia,sokan arra használják a babát,mint egy eszközt,hogy javítsanak a kapcsolatukon,szar kapcsolatba nem kell gyerek,mert ez lesz a vége,normális kapcsolatot is megvisel a gyerek nemhogy a pocsékat,aztán az ilyenben élő pasi szokott lelépni,mert már a gyerek előtt se akart sokáig benne maradni.
2011. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Amíg nem volt gyermek a férfi sokkal több figyelmet kapott. Nehéz elfogadni azt, hogy már nem csak ő van...

Több idejük volt kettőjüknek a magánéletre. Egy gyerkőc mellett a magánélet azon oldala háttérbe kerülhet. Sok nő is elköveti azt a hibát, hogy minden a gyerek körül forog..

Sírás, etetés, büfi, peluscsere, fürdetés és nyugtalan éjszakák, az anya haja, ruházata, illata megváltozott.. A férfi sokszor csak ezt érzékeli... és menekülni próbál....

A nőnek egészen mást jelent egy gyermek mint a férfinek, és ezt el kell fogadni. Az anyának a gyermekhez való kötődése általában erősebb mint a férfié....

2011. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Az utolsóval értek egyet.És sajnos én is láttam ilyen eseteket, nem is egyet.
2011. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nyilván azért meg van gondolva hová mikor szül gyereket az ember. Nem értem az első két válaszadót...mindegy. A harmadik azonban sikeresen rátapintott a lényegre...
2011. dec. 19. 21:42
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Az én férjem nem lépett le, nagyon jó apa. De a mi kapcsolatunk előtte is teljesen idilli volt, a gyermekünk csak még szorosabbá tette. Egyszerűen csak mérlegelni kell, hogy megéri e az adott kapcsolatba gyereket szülni. Én nem hiszem, hogy nincsenek előjelek.
2011. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

Én azt gondolom nem volt eléggé bevonva a babavárásba, nem érezte magát felkészültnek ehhez és nem próbálkozott eléggé h megértse a másikat. Vagy nem apatípus vagy nem stimmelt vmi előtte sem a párkapcsolatban.

Ha én partner vagyok minden tekintetben, nem kifogásokat keresek hanem MEGOLDÁSOKAT, legyen az leterhelt anyu, gyermek által átbömbölt éjszaka, úszó háztartás, meleg kaja hiánya, akármi.

Igenis vannak olyan férfiak, akik inkább hisztiznek és panaszkodnak,kritizálnak mint kommunikálnak vagy segítenek. Ennek felismerése szerintem valahol az anya érzékszervein is múlik, h ismeri-e azt az embert akinek szült/szülni fog, mert azért az alapvető jellemvonások és problémakezelési technikák gyerekvárás előtt is jellemeznek mindenkit.

2011. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hú de okos itt megint mindenki. Az eddigi válaszolók között kinek is van gyereke, nem írnátok oda? :)


Az a példa amit én látok és nem értek, az kb úgy néz ki, hogy a srác akarta jobban a babát, a lánynak még igazából ráért volna, és kettejük közül az apuka volt az, aki komolyabb volt, és az anyukának kellett jobban felnőni a feladathoz. Aztán fordult a kocka, és most úgy néznek ki, hogy az anyuka (aki mellesleg jobban néz ki, mint valaha, és a ház sem szalad) néz értetlenül, hogy a korábban házias és őt körülrajongó pasi miért szolgáltatja ki magát, és ragad meg minden alkalmat, hogy a haverjaival lógjon. Közben meg féltékenykedik ezerrel, és időnként rácsodálkozik, hogy mint ha nem lenne vele boldog az asszony. A baba egyébként már nagyobb, és nincs vele gond. Talán most akarná "kiheverni" az elmúlt időszakot a drága ember? Lehet, még ő maga se tudja.

Elnézést, ha nem ilyesmire gondolt a kérdező, nekem ez ugrott be róla, biztos azért, mert az orrom előtt zajlik.

2011. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam mint az utolsó!
2011. dec. 19. 22:13
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
#7 vagyok, 1 gyerekkel, segítőkész férjjel,akivel közösen vártuk a babát, aki tudta mit vállal, kitartott mellettem míg veszélyeztetett terhes voltam, 9hónap+6hét hagyományos szex nélkül, éjjel felkel a babához, esténként játszik vele, segít a háztartásban és nagyon nem készül elhagyni...így is lehet.
2011. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!