Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan reagáljam...

Segítség! Hogyan reagáljam le? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Apukám folyton ilyen, én nem is tudom hogy kellene hívni, rossz indulatú(?) bunkó(?) megjegyzéseket tesz és nem tudom mit szóljak hozzá, hogy oltsam le.


1. Van egy kis spórolt pénzem, most tettem le a jogsit és mindenképpen szeretnék egy régebbi autót venni (semmi kényelem nincs az életemben, szerintem ennyit megérdemlek). Erre apukám: "Én nem fogok neked pénzt adni, hogy fenn tartsad... másnak jó a bkv neked nem.. nem vagy te királynő hogy autóval járj.."


2. Gondolkodtam hogy automatát vagy kézit, de arra jutottam, hogy ha például később a munkahelyemtől kapok egy cégautót ami kézi, muszáj lesz tudnom vezetni. Erre apukám: "Már ott tartasz, hogy cégautó? Még fel se vettek az egyetemre..."


3. Van egy barátom, akinél néha (heti 1x) töltöm az éjszakát. Erre apukám: "Nem minden lány alszik a hapsijánál, vannak rendes lányok is.."


4. Mondom, hogy vettem magamnak egy új nadrágot, mert akcióba volt. Erre ő: "Másnak nincs mit ennie, nézd meg a híradót hány ember lett öngyilkos mert nem tudott enni adni a gyerekének"


20/L


2012. jan. 7. 18:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Hát én ha belegondolok nem sokat beszélgetek apukámmal, de megvagyunk egymás körül, de inkább anyuval. Nem vagyunk rosszban azért. De ha belegondolok tényleg azért nem különösebben dumálunk, főleg komolyabb témákról, mert még alig kezdem el, már sem jó. Én sose semmi jót nem tudok mondani, és ez igen eltud szomorítani. Mert persze van, hogy utólag mondja, hogy jót mondtam, igazam volt, de addig már újra összetört az első automata reakciójával. Én csak anyunak szoktam mondani néha, hogy azért már néha sok ez, olyan lehangoló.

Ráhagyom amúgy, én nem fogok veszekedni, mondjuk már felnőttebb vagyok nálad, magam élek, illetve saját családommal.

Próbálj semleges dolgokról beszélgetni vele, csak ezt tudom tanácsolni. Tartsd meg magadnak miket tervezel, és miket veszel magadnak, így senki nem idegeli magát, aztán mikor el is jutsz oda, már talán külön fogsz lakni, és nem kell szembesülj újra ezekkel a dolgaival.

2012. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Van, amiben igaza van..
2012. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyísd be neki az ellenkezőjét, tehát nem fogsz pénzt kérni tőle, mert szereltetni kell a kocsit vagy tankolni kell; nyerj felvételt egyetemre, és végezd el úgy, hogy kapj munkát; legyél rendes lány, tehát tarts ki a barátod mellett. Jobbat nem tudok mondani. Sajnos úgysem tudok szavakkal meggyőzni édesapádat. Egyébként tényleg gondolkodj el azon, hogy lesz-e elég pénzed fenntartani egy kocsit (műszaki, szerelés, benzin, parkolási díj stb...), ugyanis nem fél fillér havonta egy autó. És azért ne legyél annyira biztos abban sem, hogyha felvesznek valahova, kapásból cégautót kapsz, nem osztogatják azt minden sarkon. Apukád talán valamennyire fél attól, hogy csalódni fogsz, csak hát nem éppen a legszebben fejezi ki az aggodalmát.
2012. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Én apámmal semmit nem beszélek, pedig egy háztartásban lakunk, eddig azt hittem, hogy ez tök gáz, de most már látom, hogy jó dolgom van :D

Azért kérdezd meg tőle, hgoy ha annyira empatikus, akkor miért nem adja el midnenét, és költi a szegényekre, ő maga pedig lakik az erdőben és él madárdalon meg napsugáron, és visel zsákot ruha helyett... -.-"

Oké, ha folyton vennéd az új ruhákat, és hordás nélkül kidobálnád őket, akkor én is beszólnék, de könyörgöm, az istenért, miért ne lephetnéd néha meg magad. Meg szerintem tök jó az, hogy a SAJÁT spórolt pénzedet autóra költöd, örüljön, hogy nem elpiálod!!

2012. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hozzáteszem, hogy én a nővéremet már mióta nem láttam, mert éjjel nappal a barátjánál van, csak tiszta ruháért jár haza néha, meg kajálni, mikor a barátja nincs otthon, ő is 20 éves..
2012. jan. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem kicsit eltúlozza. Azért ruha kell, persze én is sajnálom, hogy sok ember nagyon rossz helyzetben van, de én sem vagyok elkényeztetve, és úgy gondolom, hogy azért egy leértékelt nadrágot bárki megérdemel, ha megteheti, az aranykád a nem mindegy... Az is normális szerintem hogy 20 évesen van egy barátod, akinél néha ott alszol. Azt viszont tényleg gondold végig, hogy a kocsival mit kezdesz, ha apukád nem akar segíteni benne...


A váltóról pedig annyit, hogy vezetni tanulni CSAK(!) váltós kocsiban lehet, hiszen bármikor adódhat olyan helyzet, hogy használnod kell, akkor is, ha a saját kocsid automata...

2012. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

nekem apám csak egy ember aki itt lakik. nekem nem sürün tezs már megjegyzést de tinikoromban háboruztunk. konkrétan semmi érzelem nincs bennem iránta csak utálad meg szánalom. és megtanultam azt hogy soha ne kérjek töle semmit oldjak meg mindent magam. mert ha egy évben egyszer megkérem valami aproságra akkor neki a fa.sza kivan hogy mindig ugráltatom....érted....

meg ha meg is csinálja akkor fél év mulva hallgathattam hogy akkor bezzeg ezt meg azt tette meg értem...szoval én többet semmit töle. nekem oylan mintha nem is lenne, igyekszem nem is elébe kerülni és ha lehet hozzá se szolni. vele nem lehet másképp. és már 25 vagyok...

2012. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Apád tényleg elég bunkónak tűnik..:S
2012. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
20 évesen kocsit minek, miből veszed a benzint ha csak még most mész egyetemre? Azért ebben igaza van.
2012. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
És mit vár el tőled? Ha te nem veszel magadnak ruhát, javul a gazdaság helyzete? Nem értem az összefüggést.
2012. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!