Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan reagáljam...

Segítség! Hogyan reagáljam le? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Apukám folyton ilyen, én nem is tudom hogy kellene hívni, rossz indulatú(?) bunkó(?) megjegyzéseket tesz és nem tudom mit szóljak hozzá, hogy oltsam le.


1. Van egy kis spórolt pénzem, most tettem le a jogsit és mindenképpen szeretnék egy régebbi autót venni (semmi kényelem nincs az életemben, szerintem ennyit megérdemlek). Erre apukám: "Én nem fogok neked pénzt adni, hogy fenn tartsad... másnak jó a bkv neked nem.. nem vagy te királynő hogy autóval járj.."


2. Gondolkodtam hogy automatát vagy kézit, de arra jutottam, hogy ha például később a munkahelyemtől kapok egy cégautót ami kézi, muszáj lesz tudnom vezetni. Erre apukám: "Már ott tartasz, hogy cégautó? Még fel se vettek az egyetemre..."


3. Van egy barátom, akinél néha (heti 1x) töltöm az éjszakát. Erre apukám: "Nem minden lány alszik a hapsijánál, vannak rendes lányok is.."


4. Mondom, hogy vettem magamnak egy új nadrágot, mert akcióba volt. Erre ő: "Másnak nincs mit ennie, nézd meg a híradót hány ember lett öngyilkos mert nem tudott enni adni a gyerekének"


20/L


2012. jan. 7. 18:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ilyen beszólásokra kapásból támadó reakcióm lenne. Pl. arra, hogy "máris a cégautónál tartasz.." biztos rávágtam volna, hogy "miért, tán zavar, hogy kezdeni akarok valamit az életemmel?", vagy a nadrágvásárlásos szituban, hogy "miért, ha a szakadt gatyámban járkálnék, nem éheznének?"

De ez feltétlen jó megoldás. Egyrészt a megnyilvánulásai alapján kételkedem abban, hogy vele érdemes bármin vitatkozni, úgysem hatnak rá észérvek. Másrészt a heves reakció garantáltan balhézáshoz vezet.

Vannak dolgok, amiket némi erőfeszítéssel fel lehet fogni optimistán. Hogy ő jót akar neked, csak nem tudja kifejezni magát normálisan. De te kitalálod helyette, lefordítod magadban (Pl. "kislányom, azért ne éld bele magad a cégautóba, mert ha esetleg mégsem úgy jönnének össze a dolgaid, nagyot csalódhatsz, de persze én kívánom neked.."), és aszerint reagálod le.

De pl. azzal, hogy 20 évesen ne aludj a barátodnál, mert rendes lány nem csinál ilyet, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni :(

Olyanokat, hogy vettél magadnak egy új gatyát, egyszerűen nem kell elmesélni. Ez persze csak tüneti kezelés, a békesség érdekében, de megváltoztatni úgysem tudod őt, csak elkerülni az olyan helyzeteket, ami támadási felületet biztosít neki.

2012. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
*javítás: "de ez NEM feltétlen jó megoldás"!
2012. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
az előző válaszoló jó tanácsokat ad, amúgy meg próbálj meg anyukáddal beszélni, talán ha ő szól neki, akkor hallgat rá.
2012. jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Engedj az ideákból akkor ő is enyhül.

Az életben senkit nem érdekel ki mit érdemel az életben

20 évedsen senki nem érdemel kocsit.

Cégautóról álmodozni gyerekes.

Nőj fel.

2012. jan. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó válaszolónak nem igazán jöttek össze az álmai azért ilyen "nyers"... : (

Miért ne lehetne álmodozni? Még csoda, hogy valaki mer álmodni, meg törekedni arra, hogy a legtöbbet kihozza az életéből, mikor ilyen szar helyzetben van az ország. Szerintem jól teszed! ÉS igenis megérdemli a kocsit (saját pénzéből, nem apuciéból!), miért ne érdemelné csak azért mert 20 éves?!

2012. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Honnan van egyébként mindenre pénzed? Dolgozol, édesapádtól kapsz, esetleg nagyszülők támogatnak?
2012. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tipikus az az ember, akinek semmi nem jó és mások szidásában, lebecsmérléseben leli örömét!

Ne foglalkozz vele, szavakkal és tettekkel sem tudsz neki majd bizonyítani, egyszerűen ne törődj vele, engedd el a füled mellett a megjegyzéseit, kerüld őt!


Lehet igaza van abban, hogy sok embernek élelem se jut, de te ezért ne érezd magad rosszul, attól még másnak nem lesz jobb, mert te nem veszel magadnak autót vagy ruhát! Senki nem várhatja el tőled se mástól, hogy a kevéske pénzéből mindenkinek adakozzon, aki rosszul él! Az a te pénzed, amiért te dolgozol meg, nem kötelességed rosszul érezni magad, mert neked lesz/van!

Nem vagyok lelketlen alak, de elegem van abból, hogy sokan arra játszanak rá, hogy mert nekem van pénzem, ezért segítsek másokon, holott én is alig élek meg.

2012. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

14-esnek:

20 évesen cégesautóval járok, egyetem mellett olyan állást ajánlottak, amivel járt. Most, akkor ez, hogy is van?! És hozzá ott a sajátom is, de ha a cégest fizetik, akkor minek az enyémet használjam?:)


Kérdezőnek:

Ne törődj vele. Autót viszont csak akkor vegyél, ha tőle függetlenül is fenn tudod tartani. Értem itt benzin, biztosítás, szervíz, súlyadó.. Nem olcsó, főleg egy régebbi autónál.

A többinél ne törődj vele, nem érdemes. Magadnak veszed, a te pénzedből.

2012. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

ma 12:11

Megkérdezhetném melyik suliban tanulsz és milyen szakon?


A pénzt tulajdonképpen tőle és nagyszülőktől kaptam szülinapra, névnapra, karácsonyra, húsvétra stb... szorgalmasan gyűjtögettem, de mellett diákmunkából is befolyt némi kis pénz és persze bankban kamatozott..


Egy 10 éves dízel kisautót szeretnék venni 5literes fogyasztással. A havi benzinköltségem kb. 6-7ezer lenne maximum. A többi költség olyan sok lenne?

2012. jan. 8. 21:50
 20/21 A kérdező kommentje:
Ám azért szeretnék autót mert a családban nincs, egyszer volt egy 20 éves Suzuki... és elég rossz látni a jobbnál jobb kocsikat az utakon miközben várok a buszra a hidegben. Nem tudom értitek e mire gondolok... Volt pár osztálytársam gimiben akik kocsival is jártak és hát nem egy 20 éves tragival.
2012. jan. 8. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!