Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leghamarabb hány éves korodban...

Leghamarabb hány éves korodban költöznél el otthonról úgy hogy nincs párod tehát egyedül élnél?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, még tanulok de már nem sokáig.

Ha dolgozni fogok akkor sem költözök el otthonról mert nincs barátnőm, nincs kivel összeköltözzek, pedig a korombeliek közül már vannak akik nem a szülőknél laknak.

Nem tudom ki hogy van vele, én szeretem az önállóságot de egyedül egész nap azért nem bírnám ki.


2012. jan. 10. 12:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
én 24 vagyok, dolgozom is és nem költöztem el. Itt se túl jó de egyedül se jó. Pláne ha fizetned kell az albit, rezsit. . Esetleg ha külföldre mész, magas fizetésért, akk érdemes elköltözni..
2012. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Gimi után egyből felkerültem Pestre, nem is sokat jártam haza. Bár nem éltem egyedül, lévén, hogy koleszos voltam.
2012. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

3 évig éltem távol az otthontól. Most sajnos munkanélküli vagyok, így muszáj itthon élnem. De ha keresnék, akkor sem költöznék el. Segítenék anyunak, pofozgatnánk a lakást, hogy nekik se itt kelljen megöregedni ezen a rongytelepen. Ha már szép, akkor eladnánk, és vennének egy kisebbet maguknak apuval. Talán akkor már külön mennék. Ha persze lenne társam, akkor más a helyzet.


24/n

2012. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól még kereshetsz albérletet, mert nincs bnőd akivel összeköltöznél... csomó ember keres lakótársat. Én 19 évesen költöztem el, az egyetem miatt, és nem bnőmmel laktam egy albiba, hanem egy idegen csajjal, de ő jófej volt:)

Egyedül albérletbe nem ajánlom, az tényleg uncsi lehet, ráérsz majd akkor ha dolgozol:)

2012. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

18 évesen érettségi után költöztem el.

Meló mellett diploma,nem unatkoztam,pedig első 2 évben egyedül voltam.

2012. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok fiatal lépi meg azt, hogy elköltözik a szülőktől, amint teheti. Én többek között ennek tulajdonítom azt, hogy a legtöbben hitelt vesznek fel az életkezdéshez. Én éppen ezért azt tanácsolom neked, hogy ameddig teheted, maradj otthon. Teremtsd meg a feltételeket magadnak, hogy majd később hitel nélkül vághass bele az életbe. Míg otthon laksz, adj bele a rezsibe, a többi pénzt pedig ha elteszed, nagyon sok pénzed lesz a későbbiekben, amikor el akarsz indulni.

Én egyébként 22 éves vagyok, lány, még tanulok. Amíg nekem sem lesz kivel, biztos hogy nem költözöm el, sőt, albérletben sem fogok lakni, ha lenne kivel akkor sem, mert az olyan, mintha az ablakon dobnám ki a pénzt.

2012. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
21/l vok és még otthon lakom a szüleimmel, de akár már most összeköltöznék a barátommal ha bírnánk anyagilag, de sajnos ez nem így van, hitelt nem veszünk fel az albi az meg kész rablás.
2012. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid normálisak,akkor maradj otthon,így legalább tudsz spórolni,ami később nagyon jól jöhet.Nem értem és nem értettem ezt az én szüleimben sem:hogy mindig azt hajtották állj a saját lábadra,légy önálló (hozzáteszem 18 évesen már a vőlegényemnél laktam),ez a mostani kor agyament illuzióképe.Ezért mennek tönkre annyian fiatalok,mert ha jön a baba és dolgozni kellene visszamenni a majdani feleségednek,hova teszitek a gyereket ha külön éltek mindenkitől?Gyed/gyesből nem lehet megélni,ha egyedül dolgozol majd harmadmagadért,az meg kevés lesz.Régen természetes volt,hogy több generáció (általában 3-4) egy nagy házban élt és segítették egymást.

Szóval ha az én szüleim nem ilyenek lettek volna (hogy csak nyűgnek érezték azt is,hogy középiskolába járok) akkor maradtam volna otthon,hozzáépítettünk volna max még egy szobát a házhoz.De hát nem vagyunk egyformák.

2012. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen mentem kollégiumba, majd 18 évesen albérletbe, később saját lakásba.
2012. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

26 vagyok, dolgozom, de még otthon élek.

Nem engedhetem meg magamnak, hogy elköltözzek, és a házat is luxus lenne akkor fenntartani.

Egyelőre jó így, az is lehet, hogy később is - akár családdal - ott tudok majd lakni. (Hely az van, és úgy van kialakítva a ház, hogy akár teljesen meg lehet osztani.)

2012. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!