Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Egyre jobban...

Mit tehetnék? Egyre jobban vonz az öngyilkosság gondolata.

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve. 24 éves vagyok, tudom, előttem állna még az élet, de most nem látok semmilyen kiutat.Egy éve keresek munkát (és tényleg keresek, nem vakargatom a fenekem), de semmi. Közben úszom az adósságban, mivel az egyetemhez diákhitelt kellett felvennem (szüleim semmiben nem segítettek, diákmunka ritkán volt), már régen fizetni kéne vissza. De persze nem ez az összes tartozásom, ahogyan a családomnak sem, lassan ennivalóra sem lesz pénzünk. Külföldi munkákat is nézek, de oda ki is kéne menni valamiből...most lett volna egy lehetőség, de nem tustam 30ezer forintot összeszedni az útra.


A családi életünk az anyagiak miatt eléggé tönkrement. Vannak barátaom, és van egy párom akit imádok, és ő a tökéletes pasi számomra de az állandó gyomoridegem miatt már sokszor vele sem vagyok kedves. Minden széthullik körülöttem, és egyszerűen már nem tudok mit tenni. Igazából nem akarok meghalni, de így élni sem tudok tovább.


Bocsánat, hogy ebbe a kategóriába írtam. Igazából nem is tudom, minek írtam ki, hiszen ez nem is igazi kérdés, de olyan jó esett kiírni magamból. Köszönöm, aki elolvassa.


2012. jan. 24. 21:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Közben kicsit nézegettem, hogy országos szinten milyen a felhozatal (hát mondjuk nem jobb, mint amilyenre számítottam), de közben most is láttam több olyat, ahol külföldi betanított munkáról van szó - itt persze vigyázni kell, hogy ne verjék át az embert - és ott van szállás is. Igaz, a kijutásért fizetni kell, vagy egyénileg megoldani. Most konkrétan ez az, amin megakadt a szemem: [link] szóval itt nem ír fix összeget, hogy ennyit perkálj le, és akkor lesz munka, csak azt, hogy az utazást meg kell oldani. Persze tudom mi az, amikor a nincs az azt jelenti, hogy nincs, de ha itt egy valós állásról van szó, vagy más hasonló lehetőség esetében, azt nem lehet megoldani, hogy egy ismerőstől, rokontól kérj kölcsön? Végül is Ausztriáig eljutni nem olyan horribilis összeg (na jó, nem mindegy, hogy honnan), ennyivel nem tudna kisegíteni valaki? Vagy esetleg olyan ismerős nem akad, aki amúgy is menne arra kocsival, és elvinne?


Vagy a külföldi munkán kívül még ami eszembe jut, hogy neten, újságban hirdethetnéd magad, hogy vállalsz takarítást, vagy ilyesmiket.


Az is megér egy próbát, hogy végigjárod a városban az éttermeket, cukrászdákat, és mindenhol megkérdezed, van-e szükség felszolgálóra, ezt sokan csinálják, én is dolgoztam a vendéglátásban, és abba az étterembe is sokan csak így az utcáról jöttek be, volt, akit fel is vettek, amikor szükség volt emberre (mondjuk ez a január nem annyira forgalmas időszak sajnos, inkább majd májustól).


Vagy ha beszélsz valamilyen nyelvet, akkor hirdetheted magadat úgy is, hogy kisiskolásokat korrepetálsz, ilyen hirdetést akár az iskolákba is kirakhatsz (illetve ezt úgy tudom, a vezetőséggel kell megbeszélni).

2012. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

egy burger king-ben vagy mekiben nagyon könnyű munkát találni. például pesten. nagyon sok helyen szükségük van még emberekre:))

nagyon ajánlom hogy elnézz ilyen helyekre mert tényleg hamar találhatsz. keresgélhetsz neten is erről:)

2012. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Na ezaz, hogy például Pesten. Ott anno én is kaptam gyorséttermi melót. Viszont ahol eleve laktam, ott hiába van 5 gyorsétterem, nem vettek fel egyikbe sem, és ezt most sem változott, az összes diák egymást tapossa, hogy bejusson, mert kb. az egyetlen munkalehetőség, már ha éppen van felvétel. Sajnos akik a fővárosban élnek, nem tudják elképzelni, hogy az ország más részein nem rinyálásból mondják az emberek, hogy nincs munka, hanem tényleg nincs, és ez bizony azt jelenti, hogy még a gyorséttermekben sincs. És azért a Mekinek sem megy olyan jól (vagy nem költ annyit a dolgozókra), hogy szállást adjon a máshonnan jövőknek, amikor talál dolgozót helyben is.
2012. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm amúgy.


_troublemaker_-nek külön köszönöm, hogy megpróbált segíteni, ez nagyon kedves tőled. Megnézem a linket. :)


Sajnos senki nincs, aki tudna az utazásban segíteni, Pestre is azért nem tudok nagyon menni, mert nekem nagyon drága oda felutazni, és ugye első fizetésig is lakni kell valahol, stb.


Ausztriában is próbálkozom, ha sikerül annyi pénzt összeszednem valahonnan,hogy ki tudjak menni.


Szép éjszakát mindenkinek!

2012. jan. 24. 22:19
 15/19 A kérdező kommentje:

"Sajnos akik a fővárosban élnek, nem tudják elképzelni, hogy az ország más részein nem rinyálásból mondják az emberek, hogy nincs munka, hanem tényleg nincs, és ez bizony azt jelenti, hogy még a gyorséttermekben sincs"


Ezzel azt hiszem elég jól megfogalmaztad a vidéki helyzetet... :S

2012. jan. 24. 22:19
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Hát kérdező, nagyon szívesen :) Úgy látszik, volt, aki szó szerint értelmezte, hogy "Hasznos volt SZÁMODRA ez a válasz?", mert az utolsó válaszomat úgy látszik, csak te értékelted hasznosnak :) Mindegy, végül is neked szólt úgyis.
2012. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Vagyis na, az utolsó előttit. Az utolsót gondolom még nem látták :D
2012. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Olyan jól esik látni, hogy tényleg vannak még segítő szándékú emberek, akik nem csak leszólják a másikat, ha kakiba kerül, hanem kedvesen viszonyulnak hozzá. Ez most egy kicsit erőt adott, úgy érzem.

Troublemaker neked külön nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, jól esett nagyon. Tőlem zöld kezet kaptál, és a többiek is, akik normálisan válaszoltak.

2012. jan. 25. 15:50
 19/19 anonim válasza:

Nem tudom,hogy fel vagy-e iratkozva különböző állásportálok hírleveleire,de szerintem hasznosak. Anno én is ezek segítségével keresgéltem,amikor otthagytam az egyik főiskolát egy másikért. Én főleg a jobline.hu-t levelét szeretem. Azon kicsit több,mint fél év alatt kb 150 helyre küldtem el önéletrajzot,motivációs levelet. Elég kevés helyről érkezett visszajelzés mondjuk,de erre fel voltam készülve. Végül mire komoly helyre hívtak volna,már az új iskolát kezdtem meg. Szal ott meg a HR volt igencsak lassú. Szóval ne keseregj,fel a fejjel! De érdemes nagy cégek honlapjait is felkeresni,mert sokszor ott is van lehetőség jelentkezni. Még annyit tudnék hozzátenni,hogy ilyen jutalékos féle munkákat,ahol feltétel a számlaképesség,meg elvárják,hogy minden nap 9től 5ig a rendelkezésükre állj minden fix javadalmazás nélkül,azokat nagy ívben kerüld el.

Remélem tudtam segíteni! :)

Az öngyilkosságot pedig felejtsd el,tényleg nem éri meg!

További sok sikert az álláskereséshez!

2012. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!