Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák, hogyan...

Otthon lévő anyukák, hogyan kezelitek az "ingyenélő vagy" beszólásokat?

Figyelt kérdés

Nem a vadidegenekre gondolok, hanem kollégákra, családra. 4 hónapos a kislányom, hétvégén anyósnál beszélgettünk és viccesen megjegyeztem, hogy egész életemben el tudnék babázgatni. Mire ő kifakadt, hogy így is a fia tart el, mit képzelek, meddig akarom az ő kenyerét enni! Párom szerencsére megvédett, hogy csak vicceltem és hogy úgy vállaltunk gyereket, hogy ez a két-három év kiesés nálam belefér. Azért anyós csak megjegyezte, hogy bezzeg ő nem élősködött a férjén (bölcsödében dolgozik, így vissza tudott menni 6 hónappal szülés után).

Nem anyóson van a hangsúly, hanem úgy általában. Reagáltok rá vagy elengeditek a fületek mellett?


2012. jan. 26. 18:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Én nem találkoztam ilyennel, ugyanis gyed előtt magas beosztásban voltam, jelenleg a maximum gyedet kapom. Nem a férjem tart el, ráadásul megyek is vissza dolgozni szeptemberben.

Mindazonáltal bunkóság ilyet mondani valakinek, pláne hogy 4 hónapos kicsivel az ember még jó, hogy otthon van.

Max arra lehet mondani hogy eltartott, aki nem is dolgozott gyerek előtt sem, meg utána sem akar, de azt sem illik piszkálni érte, saját döntése, senkinek semmi köze nincs hozzá.

2012. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
17%
Nézd, hiába sértődsz meg, valamilyen szinten csak igaza van. Dolgozol? Nem. A fia tart el jelenleg? Igen. Akkor meg nem megsértődni kell, hanem elismerni.
2012. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Primitív gyökerek!Ásó rájuk és menni tovább.
2012. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
A TGYÁS-som 160e, max GYED-et fogok kapni. Nem kellene, hogy bárki eltartson.
2012. jan. 26. 19:02
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Nálam a barátnök irigykednek,hogy férjem nem akarja,hogy dolgozni menjek.Mindíg megjegyzik :azért pár órát dolgozhatnál !

Èn viszont látom,hogy ök loholnak stresszesen a melóba a nagyobb gyerek vigyáz a kicsire sorolhatnám még....

2012. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
19-01! Dolgozik? Nem. Van pénze? igen. Azért dolgozott eddig, hogy kapjon pénzt. Eltartja a férje? NEM. Ha nem tudsz semmit, ne szólj.
2012. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
Az anyósom ilyen, a sógornőmmel, velem nem, pedig én is babás vagyok, de nekem nem meri mondani. Én megmondanám neki, hogy a fia annak tudatában lett a gyerekem apja, hogy ez így lesz, mert előre tudtuk, hogy nincs kire a gyereket hagyni, tehát valakinek itthon kell vele ülni, és ülhet a fiacskája is, ha úgy gondolja, hogy emellett ellátja a teljes háztartást, mint én :) ezt ajánlottam a sógornőmnek is, de most annyira nincsenek beszélő viszonyban anyóssal, hogy nincs alkalma ezt tudtára adni. Egyébként neki és nekem is jár a GYED, és én is majdnem maximumot kapok.
2012. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"Azért anyós csak megjegyezte, hogy bezzeg ő nem élősködött a férjén (bölcsödében dolgozik, így vissza tudott menni 6 hónappal szülés után)."


De csak azért, mert a renderszerváltás előtt kötelező volt dolgozni. Ha nem olyan lett volna a rendszer, mint amilyen, nem biztos, hogy visszavették volna - szóval, így könnyű.


Amúgy meg ne vedd magadra.

2012. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Igazából emellett, hogy ott szeretnék lenni minden fontos pillanatában, azért sem akarok még visszamenni, mert szopizik. Októberi, így úgy tervezzük, hogy két éves korában megyek vissza. Csak félek, hogy addig komoly vitáim lesznek és nem csak anyóssal :-(
2012. jan. 26. 19:11
 10/34 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell leharapni a fejem!


A kérdésben nem írta, hogy sokat dolgozott volna előtte, tehát alaphelyzetből indulok ki. Máskor írja oda.

Amúgyis ez az eltartás hülyeség, mert gondolom, közös kasszán vagytok. De ha én otthon lennék a gyerekemmel és csak a férjem dolgozna, elismerném, hogy ő tart el. Mert akkor mi van? Az a fene nagy büszkeségetek, az fog titeket a sírba vinni. :)


Hogy leordították már a fejem, sok a hormon így szülés után?

2012. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!