Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák, hogyan...

Otthon lévő anyukák, hogyan kezelitek az "ingyenélő vagy" beszólásokat?

Figyelt kérdés

Nem a vadidegenekre gondolok, hanem kollégákra, családra. 4 hónapos a kislányom, hétvégén anyósnál beszélgettünk és viccesen megjegyeztem, hogy egész életemben el tudnék babázgatni. Mire ő kifakadt, hogy így is a fia tart el, mit képzelek, meddig akarom az ő kenyerét enni! Párom szerencsére megvédett, hogy csak vicceltem és hogy úgy vállaltunk gyereket, hogy ez a két-három év kiesés nálam belefér. Azért anyós csak megjegyezte, hogy bezzeg ő nem élősködött a férjén (bölcsödében dolgozik, így vissza tudott menni 6 hónappal szülés után).

Nem anyóson van a hangsúly, hanem úgy általában. Reagáltok rá vagy elengeditek a fületek mellett?


2012. jan. 26. 18:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
65%

Babázás mellett egyetemre járok, tanulményi ösztöndíjas vagyok, az önkormányzattól is kapok pénzt, az egyetemtől is, és mindegyikért megdolgozom. Havi 110 ezer forint bevételem van, akkor ingyenélő vagyok?


Jelzem (nem tudom, ez máshol is így van-e), ha nem mosnék, főznék, takarítanék, a férjem 3 nap alatt belefulladna a mocsokba, és piszkos ruhába éhenhalna. Erről ennyit.

2012. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
19:11 ha nem dolgoztam volna és most nem kapnék semmit, vagy 10 éves lenne a gyerek, elismerném. De így kicsit szíven üt. Nem sok a hormon, de pont azért vállaltam stabil helyzetben gyereket, hogy ezeket a megjegyzéseket kikerüljem. Nem jött össze :-(
2012. jan. 26. 19:16
 13/34 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó: Nem vagy ingyenélő, mert te csinálsz is valamit.


A legtöbb otthon lévő kismama viszont tapasztalataim szerint nem, mert ételhordóval mennek a kajáért, szóval nem főznek, naponta órákat pletykálnak babakocsitologatás közben, vagy a játszón, közben a gyerekeik szét is szaladhatnak, mert rá se xarnak. Nem mind, de az átlag ez.

2012. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
66%
Én dolgozom a gyerek mellett így nem, de a drága anyósnak megmondanám, hogy nemcsak babázok, hanem olyan környezetet teremtek, hogy a párom nyugodtan dolgozzon.
2012. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
21%
Mondom én, hogy sok a hormon, és nagyon fenn hordod az orrod. Semmi rossz nincs abban, ha elismernéd. Mert senki nem számolja ki fillérre pontosan, hogy mit vettetek a "te" pénzedből, és mit a férjedéből. Ugye? Ezek szerint besegít? BE! És akkor mi van, kérdem én megint? Így a normális, és ez is a dolgod, ha már szültél, úgyhogy nem kikérni kell magadnak, hanem büszkének lenni rá.
2012. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
51%
15 és még pár válasz szerzője: nő vagy és van gyereked?
2012. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
76%

13-as válaszolónak is annyi esze van mint a hintalónak.

Képzeld, babakocsi tolizás közben jókat dumcsizok. De lehet hogy többet értem el szülés előtt a szakmámban, mint más, aki nem szül 40 éves koráig sem, csak dolgozik.........


Honnan tudod, te szerencsétlen, hogy aki babakocsit tolizgat és közben beszélget, az esetleg nem éppen gyesen lévő orvosnő, ügyvédnő, vagy közgazdász? Ugyanis GYED-t nem ingyenélőknek adnak okoska, hanem azoknak, akiknek megvolt a meghatározott munkaviszonyuk. Lehet hogy sok kismama sikeresebb mint Te, csak ezt ugyebár nem tudhatod, ha csak annyit látsz hogy beszélget babakocsi tologatás közben.


Meg kisbaba mellett mégis mit kéne csinálni? Milyen munkát? Aki szült, és csak amiatt van otthon, az nem eltartott, meg kitartott, stb, hanem gyesen vagy gyeden lévő anya. Az eltartott ingyenélő pedig az, aki NEM AKAR dolgozni, nem ugyanaz.

2012. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, de egy barátnőm az ilyen beszólásokra közölni szokta, mennyit keresett a szülés előtt és ebből mennyit tett eddig félre. Ez elhallgattatja az embereket... Anyósod meg könnyen beszél, régen mindenkit visszavettek dolgozni, most meg bölcsőde sincs.
2012. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
82%

Törökországban élek a férjemmel. Háztartásbeli vagyok, mint a nők zöme. Itt nem várják el, hogy a nő ugyanannyit dolgozzon, mint a férfi, plusz házimunka, plusz gyerekek.

A háztartásvezetés munkának minősül itt, ahogy a gyereknevelés is.

A lakás mindig rendben, a család össze van fogva, a gyerekek nem járnak óvodába, nem napközisek, az anya tud velük foglalkozni, tanulni, játszani, nevelni. Mire a férj hazajön, meleg a vacsora, gyerekek készek a házi feladattal. És nem utolsó sorban a feleség tud magával is törődni, sportolni, olvasni, stb.

Nekünk még gyerekünk sincs, de soha senki nem mondta rám, hogy ingyenélő lennék. Nem is vagyok az.

2012. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%
De az más téma! Magyarországon a férfi és nő egyenrangú (kellene, hogy legyen). Na meg itt most az anyukákról van szó, nem azokról a nőkről, akik azért nem dolgoznak, hogy szépítgessék a lakást meg magukat, amíg a férj keres. Ezt nálunk sem épp kedves jelzőkkel illetik, de a gyeses, gyedes anyuka más tészta.
2012. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!