Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák, hogyan...

Otthon lévő anyukák, hogyan kezelitek az "ingyenélő vagy" beszólásokat?

Figyelt kérdés

Nem a vadidegenekre gondolok, hanem kollégákra, családra. 4 hónapos a kislányom, hétvégén anyósnál beszélgettünk és viccesen megjegyeztem, hogy egész életemben el tudnék babázgatni. Mire ő kifakadt, hogy így is a fia tart el, mit képzelek, meddig akarom az ő kenyerét enni! Párom szerencsére megvédett, hogy csak vicceltem és hogy úgy vállaltunk gyereket, hogy ez a két-három év kiesés nálam belefér. Azért anyós csak megjegyezte, hogy bezzeg ő nem élősködött a férjén (bölcsödében dolgozik, így vissza tudott menni 6 hónappal szülés után).

Nem anyóson van a hangsúly, hanem úgy általában. Reagáltok rá vagy elengeditek a fületek mellett?


2012. jan. 26. 18:56
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást :-)


A háztartást 95%-ban én csinálom, és nem amíg éjszakázni kellett, nem vártam el a férjemtől hogy ő is kelljen, hiszen ő dolgozik és pedig tudtam aludni napközben is. De kaját sosem rendeltem, főzök rendesen.


Ezt a sétálást nem írhattad komolyan... egy gyereknek szüksége van a levegőre, az ingerekre. Nem mindegy, hogy 1,5 órát sétálok vagy fél órát sétálok és egy órát beszélgetek? Főleg, hogy a gyerekek szeretnek aludni a babakocsiban (legalábbis az én lányom szeret).

2012. jan. 26. 19:55
 22/34 anonim ***** válasza:
76%

Magamban reagálnék, majd lebeszélném magam hogy felidegeljen a hülyeség.

Értem én, hogy sokan dolgoznak is kicsik mellett, van aki mert szeret, van akinek muszály. De azzal sincs baj szerintem, ha valaki maradni akar a babájával, főleg ha megteheti. Az is meló ám, csak fel sem fogják. Van aki épp azért megy vissza munkába hamar, mert rájön, micsoda meló a szépsége mellett egy kicsivel lenni egész nap.

Füled mellett el !!!!!

2012. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenélő???

A gyerek nem csak a tied, tán a férjed is ott volt, mikor készült.Az ő gyerekét, a közös gyereket neveled.Mégis hova kéne tenni a srácot?Vezeted a háztartást is, főzöl, mosol, takarítasz. Ezeket is kinek kellene megcsinálni? Esetleg anyós azt hiszi, hogy ugyanígy minden a te dolgod, csak közben el kéne járni dolgozni is?

Nem értem én ezt a nagy egyenjogúságot!Szülni, szoptatni csak a nők tudnak.Ez a dolguk, ha családot szeretnének.A férfinak meg ilyenkor gondoskodni kell róluk.Ha úgy gondolja,hogy ez ingyenélés, akkor szüljön magának!

2012. jan. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%
A 10-es sem lett okosabb. Ha eltartanak valakit, azt azért teszik, mert nincs pénze, jövedelme. Akinek van tgyása, gyede, annak van pénze, szóval nem kell eltartani. Én is majdnem maximumot kapok gyedre, itthon vagyok, de nem tart el a férjem.
2012. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%
Aki ilyet mondana, azt biztosan elküldeném melegebb éghajlatra...!!!
2012. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Aki jelenleg 160e Ft-ot kap, azt miért is kell eltartani? Vagy a kérdező anyósa talán milliókat keresett a bölcsiben, hogy a 160ezres jövedelem aprópénz a számára????

Ugyanígy a max. gyed is, vannak emberek, akik 160-200 óra melóra keresnek annyit!!!!

2012. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
83%

Utálom az ilyen dolgokat, és az ilyen beszólásokat!


Mi az, hogy ingyenélő?


Neveled a gyerekét, vezeted a háztartását, főzöl, mosol, vezeted a családot!


Ez ingyenélés????


Anyósod egy bunkó pi.csa, már ne is haragudj!


Ha dolgoznál, és mondjuk bejárónő takarítana, vagy bébiszitter vigyázna a gyerekedre, az gondolja az anyósod, hogy ingyen csinálná?


Hát nem!


Mert ez munka, és kemény munka, amit normális ember értékelni szokott.


Van, aki ezt pénzért teszi, mert ez a foglalkozása.


Na, ennyit ér a te "ingyenélésed"!


Pffff, de be tudok rágni ezeken a lenéző beszólásokon!

2012. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
72%

"Nézd, hiába sértődsz meg, valamilyen szinten csak igaza van. Dolgozol? Nem. A fia tart el jelenleg? Igen. Akkor meg nem megsértődni kell, hanem elismerni."


Nézd, nem lennék a Te párod. Nem értem, egyesek, hogy gondolkodhatnak így...


A gyerek közös, a nagyi az unokájának az ÉDESANYJÁRÓL beszél...micsoda gyökér felfogás ez? Ne haragudj Kérdező, de az én párom félig felnyársalta volna ezért az édesanyját...

Egy anyósnak igazán semmi köze, mennyit babázgatsz el, s ha egész életedben akkor, neki az is jó kell legyen. Ahelyett, hogy örvendene, hogy jó anya vagy és szépen neveled a gyereket, persze mellette főzől, mosol takarítasz. És pénzt is kapsz, nem is keveset. Nem értem miért lennél eltartott és mi a fene, hogy az ő kenyerét eszed? Azért vagy a fiának a felesége, hogy számolgassa a kenyeret? Ne haragudj de én ilyen felfogású anyóshoz inkább nem mennék...


Mi elég régóta vagyunk együtt a párommal, de nem vagyunk házasok még (egyetemisták vagyunk). De va, hogy a párom ad nekem pénzt, sőt van, hogy a szülei fizetik a nyaralásunkat, "úgyis családban marad" szemléletet szem előtt tartva...Nálunk még nincs házasság de sosem néztük ki egymás szájából a kenyeret. Anyósom, meg azt se tudja mit vegyen elő mikor hozzuk megyek, mit adjon, ha jövünk vissza, nem hogy le ingyenélőzzön.


Ja és jövőtől én fogok dolgozni, a párom még sulizni fog. S akkor mi van? Nem fogok ebből patáliát csinálni, ja és nem fogom azt híresztelni, hogy "eltartom". Mekkora hülyeség ez.



Az meg, hogy "két-három év kiesés nálam belefér" szerintem nem kéne hogy kérdés legyen. Ez egy magától érthetődő dolog kellene legyen, amit max megemlíteni kell egy párkapcsolatban...Nem tudom miért érzem azt, hogy nálunk ez természetes.

Máshol nem az???



És hogy a kérdésre válaszoljak, reagálnék igen, úgy, hogy azt nem tenné ki az ablakba az illető.

21-L

2012. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

15-ös válaszoló, akkor a te logikád szerint minden háztartásban az egyik fél eltartott, hiszen " Mert senki nem számolja ki fillérre pontosan, hogy mit vettetek a "te" pénzedből, és mit a férjedéből. Ugye? Ezek szerint besegít? BE!"

Lehet, hogy a hormonok, lehet, hogy önérzet vagy büszkeség. De elmehettem volna 8 órában is dolgozni vagy feketén. Én ehelyett 12-16 órát dolgoztam, ami után rendesen le is adóztam. És (bár nem tartozik a témához) akkor is én vittem a háztartást. Szóval igenis kikérem magamnak! Lehet, hogy nem most dolgozok meg ezért a pénzért, de megdolgoztam érte!


Köszönöm a válaszokat :-) Emiatt nem vesznék nagyon össze anyóssal, főleg, mert a férjem kiállt mellettem. De ha újra megemlíti, biztos keményebben reagálom le.

2012. jan. 27. 16:18
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném, hogy a gyereket esetleg ne küldjem el dolgozni, hogy nehogy már apuka kenyerét egye?


Vagy: A férjem is szeretett volna gyereket, de sajnos ő nem tudta megszülni, így esett rám a választás. Legközelebb megpróbáljuk fordítva.


Jó hogy tetszik mondani. Az unokája 9 hónapig volt "nálam albérlő" és még a kauciót sem tette le.


Valami hasonlóan mókás választ adnék anyósnak.

2012. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!