Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod az anyagiak...

Elhagynád a párod az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt,szeretjük egymást,de....nem ilyen életet képzeltem magamnak.

Ő nagyon kedves velem,tudom,hogy szeret ,segítőkész,de egyik napról a másikra élünk,és ez teljesen kezd kifacsarni.Ha sikerül elhelyezkednie valahol,akkor csak linkeskedik...táppénzre megy meg szabira,csak mert lusta reggel felkelni.Ha próbálok vele beszélni,akkor meg az van,hogy mert én nem bízok benne, meg mindig csak b.sztatom.

Úgy érzem,hogy mellette hiába van meg az érzelmi harmónia,az anyagi biztonság sosem lesz meg,és én nem tudom,hogy képes lennék-e ezt így végigcsinálni.

Szép lassan minden értékemet el kellett adjam,hogy tudjuk fizetni a számlákat.Persze ő is eladott ezt-azt,és most már végképp nincs mihez hozzányúlni.

Nem tudom,hogy jobb lenne-e nélküle,mert nem tudom,hogy találnék-e olyat,akit tudnék ennyire még egyszer szeretni,és aki engem is ennyire szeretne...

Az első 1 évben jó volt minden,de azóta folyamatosan egyre lejjebb csúszunk.

Nekem sajnos rajta kívül senkim sincs,és ha szakítanánk az utcán kívül nem tudnék máshova menni.

Te ilyen helyzetben a párod mellett maradnál,vagy megpróbálnál tovább lépni?


2012. febr. 1. 12:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne munkám keresnék egy egyszobás albérletet. Sok idős néni/bácsi adja ki a kisszobáját. Megint más lenne a helyzet, ha betegség miatt nem tudna elmenni dolgozni.
2012. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
79%

Te a nő vagy vagy a férfi? Bár nem mintha sok jelentősége lenne.


Sajnos én nem tudnék hosszútávon gondolkodni egy ilyen emberben. Rendben "most még csak" ketten vagytok. Magatokra kell költeni, de mi lesz ha jön a gyerkőc? Gyerkőccel már nem igazán lehet/szabad linkeskedni...Hatalmas felelősség egy gyerek.

2012. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Félrevezető a kérdés.

Helyesen: elhagynád-e a párod, ha az egy lusta disznó?

2012. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Igaz,amit írtak,mi lesz ha gyereketek is lesz?Nem tudsz rá sajnos alapozni.Kihasznál téged,te mész dolgozni,ha nincs pénz számlára vhogy megoldod.Neki ez kényelmes.Lusta egy férfi lehet.Itt tényleg hiába az érzelem,ha téged kihasználnak.:(
2012. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
24/L vagyok...itthon segít mosogatni meg akámit megcsinál,csak dolgozni....
2012. febr. 1. 12:46
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
És te mennyi pénzt teszel be a közösbe?
2012. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy kellett volna feltenned a kérdést, hogy elhagynád-e a párod, ha kiderülne róla, hogy egy link, lusta, lumpen alak?


26 N

2012. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Nekem 80-85 ezer körül van a fizetésem....de ez sajnos nem elég egy hónapra két embernek...elvileg mindenünk közös....közös bankszámlára is megy a pénz...
2012. febr. 1. 12:57
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul fogalmaztad meg a kérdést. A pároddal nem az a baj, hogy szegény. Ez önmagában nem baj olyannál, akiben van törekvés. A te párod egyszerűen link, olyan, akire építeni nem lehet, akivel soha, semmilyen körülmények közt nem szabad összekötni az életét valakinek, főleg nem gyereket szülni neki. Hacsak nem változna meg gyökeresen, de ebben nem igen kell bízni...

Az én párom is szegény volt, mikor megismertem, ráadásul munkanélküli, akit a szülei még fogtak is. Igyekvés volt benne, sokáig frusztrált is volt előttem, hogy neki épp nincs munkája és nem halmozhat el mindennel. Aztán lett munkája, talpra állt anyagilag és most ketten már együtt tervezzük a jövőt.

2012. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem 80-85 ezer körül van a fizetésem....de ez sajnos nem elég egy hónapra két embernek...elvileg mindenünk közös....közös bankszámlára is megy a pénz..."

Gondolom ezt az ötletet ő vetette fel! Én a helyedben saját számlát csináltatnék magamnak és lépnék le tőle.

2012. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!