Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod az anyagiak...

Elhagynád a párod az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt,szeretjük egymást,de....nem ilyen életet képzeltem magamnak.

Ő nagyon kedves velem,tudom,hogy szeret ,segítőkész,de egyik napról a másikra élünk,és ez teljesen kezd kifacsarni.Ha sikerül elhelyezkednie valahol,akkor csak linkeskedik...táppénzre megy meg szabira,csak mert lusta reggel felkelni.Ha próbálok vele beszélni,akkor meg az van,hogy mert én nem bízok benne, meg mindig csak b.sztatom.

Úgy érzem,hogy mellette hiába van meg az érzelmi harmónia,az anyagi biztonság sosem lesz meg,és én nem tudom,hogy képes lennék-e ezt így végigcsinálni.

Szép lassan minden értékemet el kellett adjam,hogy tudjuk fizetni a számlákat.Persze ő is eladott ezt-azt,és most már végképp nincs mihez hozzányúlni.

Nem tudom,hogy jobb lenne-e nélküle,mert nem tudom,hogy találnék-e olyat,akit tudnék ennyire még egyszer szeretni,és aki engem is ennyire szeretne...

Az első 1 évben jó volt minden,de azóta folyamatosan egyre lejjebb csúszunk.

Nekem sajnos rajta kívül senkim sincs,és ha szakítanánk az utcán kívül nem tudnék máshova menni.

Te ilyen helyzetben a párod mellett maradnál,vagy megpróbálnál tovább lépni?


2012. febr. 1. 12:35
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj! Még fiatal vagy, később nehezebb lesz vagy lehetetlen kitörni ebből az állapotból.

A partneredről annyit, hogy sajnos nem fog változni. Sőt, rosszabb lesz.

2012. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Vele beszéltél már erről? De nem utalgatva, hanem olyan konkrétan, ahogy itt leírtad?
2012. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Munkakerülőre nem alapoznám a jövőmet. Más lenne, ha dolgozna, de mégsem úgy alakulnak a dolgok, mert abból lehet kiút, ebben az esetben nem hagynám el, de ha csak a munka büdös számára, akkor otthagynám.
2012. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Fuss, vissza se nézz!
2012. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
5%

Mi sem élünk fényesen (jó, mindketten dolgozunk), de soha nem jutott eszembe, hogy elhagyam ezért.

Ha szereted kitartasz mellette, bár kérdés, hogy szereted e még.

2012. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 csiperkee válasza:
3%
Nem ha vkit igazán szeretünk akkor nem a pénzéért megyünk hozzá hanem mert jó ember ha vki csak azért megy férjhez vagy nősül meg mert gazdag azt nevezik érdekházzaságnak én ha párom elszegényene inkább támogatnám minthogy cserben haggyam magyarul kihasználnám egyszer használatos vdolognak tekiinteném és amikor már nem kell eldobnám ez nem igy van mert nálam nem a oénz számít hanem hogy milyen ember:)
2012. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem is az a kérdés, hogy elhagynám-e az anyagiak miatt. Csak az anyagiak miatt biztos nem. De másról van szó. Arról nevezetesen, hogy a párod egy link alak, nem szeret dolgozni, nem látja, vagy nem akarja átlátni az élet nehézségeit. Az sem ment eddig a fejébe, hogy ha élni akar, ezen változtatnia kell és igyekezni, hogy egyről a kettőre jussatok. Igen egy ilyen férfit elhagynék, mert jövőt vele nem lehet tervezni. Abban pedig, hogy meg fog változni, egy percig sem hinnék.
2012. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben ha nem hajlandó dolgozni, hanem mindig csak szabin meg táppénzen lenne úgy ahogy a te párod. Mert az nem állapot ha minden hónapban azon görcsöltök hogy minden nap tudjatok enni meg számlákat fizetni, meg az is csak rövid távú megoldás ha eladjátok az értékeiteket, mert ha az elfogy akkor gáz van. Én vagy elbeszélgetnék vele hogy kezdjen magával valamit, hogy anyagilag ne robbanjatok le, vagy akkor távozz.
2012. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
81%

csiperkee


Ez fájt.



Kérdező: ha igazán szeretne, nem linkeskedne...És nem rángatna le a mélybe. Ennyi.

2012. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem ,hogy szeretem...és ha szimplán az lenne a gond,hogy szegény az nem érdekelne,én sem vagyok gazdag és a családom sem az.De úgy érzem,hogy ő nem is tesz,azért,hogy jobb legyen az életünk.

Beszélni,már ezerszer próbáltam vele.Nekem mindig az őszinteség az első,ezért mindent nyíltan megmondok neki....Próbáltam higgadtan,rávezetősen,hisztisen,kiabálósan,sírva...és még sorolhatnám....de mindig csak ígérte,hogy minden más lesz...és olyankor meg is emberelte magát egy-két hónapig...aztán jött minden előről....

2012. febr. 1. 13:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!