Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod az anyagiak...

Elhagynád a párod az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt,szeretjük egymást,de....nem ilyen életet képzeltem magamnak.

Ő nagyon kedves velem,tudom,hogy szeret ,segítőkész,de egyik napról a másikra élünk,és ez teljesen kezd kifacsarni.Ha sikerül elhelyezkednie valahol,akkor csak linkeskedik...táppénzre megy meg szabira,csak mert lusta reggel felkelni.Ha próbálok vele beszélni,akkor meg az van,hogy mert én nem bízok benne, meg mindig csak b.sztatom.

Úgy érzem,hogy mellette hiába van meg az érzelmi harmónia,az anyagi biztonság sosem lesz meg,és én nem tudom,hogy képes lennék-e ezt így végigcsinálni.

Szép lassan minden értékemet el kellett adjam,hogy tudjuk fizetni a számlákat.Persze ő is eladott ezt-azt,és most már végképp nincs mihez hozzányúlni.

Nem tudom,hogy jobb lenne-e nélküle,mert nem tudom,hogy találnék-e olyat,akit tudnék ennyire még egyszer szeretni,és aki engem is ennyire szeretne...

Az első 1 évben jó volt minden,de azóta folyamatosan egyre lejjebb csúszunk.

Nekem sajnos rajta kívül senkim sincs,és ha szakítanánk az utcán kívül nem tudnék máshova menni.

Te ilyen helyzetben a párod mellett maradnál,vagy megpróbálnál tovább lépni?


2012. febr. 1. 12:35
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
27%
Nem, ha két ember szereti egymást akkor nem az anyagiak számítanak. Ha valaki emiatt szakít a párjával az nem szerette igazán.
2012. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Úgy döntöttem kap még egy utolsó esélyt,hátha összeszedi magát,de már beszéltem anyummal és szerencsére ő azt mondta,hogyha úgy alakul,hogy nem tudjuk megoldani a problémát,akkor el lehetek nála egy darabig.

Még egyszer köszönöm.

2012. febr. 1. 18:06
 33/39 anonim ***** válasza:

Emlékezz rá mit írtam, nem változik meg. Aki el tudja nézni, hogy más dolgozik helyette, nincs ezért lelkiismeret furdalása, sajnos ilyen marad. Felnőttkorban már nem változik, ezt gyerekkorban nevelték bele.

Ez a tapasztalatom, nem vagyok fiatal mát. Sajnálom...

2012. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Szerintem csomagolj, mert a véredet szívja a pasi.
2012. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Az anyagiak miatt nem.


Akkor igen, ha nem volna hajlandó dolgozni. Mindegy mit, csak v.mit.

2012. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

csiperkee válasza:


Nem ha vkit igazán szeretünk akkor nem a pénzéért megyünk hozzá hanem mert jó ember ha vki csak azért megy férjhez vagy nősül meg mert gazdag azt nevezik érdekházzaságnak én ha párom elszegényene inkább támogatnám minthogy cserben haggyam magyarul kihasználnám egyszer használatos vdolognak tekiinteném és amikor már nem kell eldobnám ez nem igy van mert nálam nem a oénz számít hanem hogy milyen ember:)


Drága szívem, te sem nagyon jutottál tovább az általános iskola 6. osztályánál...

2012. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Te nem az anyagiak miatt hagynád el, hanem mert link és nem lehet rá alapozni. Emiatt én is elhagynám, de anyagiak miatt nem, ha mindketten dolgozunk és úgy kerülünk nehéz helyzetbe.
2012. febr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Nézd te tudod, hogy adsz-e neki még egy esélyt! Te magad írtad, hogy már adtál neki többször is esélyt, 1-2 hónapig összekapta magát, aztán kezdődött minden elölről. Tedd a szívedre a kezed, úgy érzed most sikerülni fog párodnak? Úgy érzed most aztán 180%os fordulatot fog venni a gondolkodása, hozzáállása...Hát szerintem sajnos nem. Sokan írták már előttem is, az ember alapvetően nem tud kifordulni önmagából, előttem is írták, ha eddig hátradőlve nézte, hogy te gürizel, melózol, eladod a számodra fontos értékeket csak, hogy kitudjátok fizetni a számlákat. Akkor szerinted majd most hirtelen minden máshogy lesz? Szerintem te is tudod ott legbelül a választ:(


Az viszont nagyon pozitív hogy anyukádékhoz vissza mehetsz egy kicsit. Ez nagyon jó.


Tényleg kívánom neked a legjobbakat. Neház döntés előtt állsz!

2012. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Mindenki problémát csinál itt egy helyzetből.

Valami oka van annak hogy nem megy neki a meló.

Lehet hogy valamilyen problémája van.

Ha otthagyod a bajban hát hagyd.

Az a te dolgod.

Lehet hogy csak nagyon fáradékony, és egy kis idő után egyszerűen kiüti a munka. Velem is volt már ilyen, reggel nem bírtam felkelni stb. Erre lehet megoldás akár egy vitamin is, nem kell egyből kidobni :) Vagy az is lehet hogy rossz munkával próbálkozott, és egy másik menne neki.

Ha szeretnéd segítenél neki megtalálni a helyét a világban, nem lefelé löknéd azzal hogy otthagyod.

Ha otthagyod akkor biztos nem fog munkát keresni.

Rossz kedve lesz, inni fog, nem lesz már oka arra hogy dolgozzon. Az is lehet hogy az életkedve ment el, sok emberrel van ilyen. Az okot keresd ne azt nézd hogy "lusta". Persze az is lehet hogy valóban csak lusta nem akar dolgozni és ennyi. A lényege annak amit írtam hogy nézz a dolgok mélyére.


Pl én most leszek 21 éves, de már tönkretett a fizikai munka. Dolgoztam gyárakban, na annak aztán sok értelme volt. Olyan emberekkel dolgoztam akiket nem bírtam. Olyan munkát csináltam amit nem szerettem. Aztán munka után nem volt lehetőségem arra hogy jól érezzem magam. Aztán voltak nehéz fizikai munkáim, a sok emeléstől kikopott a porc a csuklómban, a vállamban, a térdemben. Aztán kicsit később biztonsági őr lettem. Nem fárasztó, jó munkatársaim vannak, el lehet velük lenni. Amikor nem dolgozok akkor még programozással is foglalkozok, ebből + 2 fizetés kijön még kb :) Eltartott egy darabig mire megtaláltam azt amiből pénzem is van, és az életkedvem is megmarad. 14 munkahely van már mögöttem.

Próbálj meg segíteni neki, és kérdezd meg miért nem megy a meló.

2012. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!