Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod az anyagiak...

Elhagynád a párod az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt,szeretjük egymást,de....nem ilyen életet képzeltem magamnak.

Ő nagyon kedves velem,tudom,hogy szeret ,segítőkész,de egyik napról a másikra élünk,és ez teljesen kezd kifacsarni.Ha sikerül elhelyezkednie valahol,akkor csak linkeskedik...táppénzre megy meg szabira,csak mert lusta reggel felkelni.Ha próbálok vele beszélni,akkor meg az van,hogy mert én nem bízok benne, meg mindig csak b.sztatom.

Úgy érzem,hogy mellette hiába van meg az érzelmi harmónia,az anyagi biztonság sosem lesz meg,és én nem tudom,hogy képes lennék-e ezt így végigcsinálni.

Szép lassan minden értékemet el kellett adjam,hogy tudjuk fizetni a számlákat.Persze ő is eladott ezt-azt,és most már végképp nincs mihez hozzányúlni.

Nem tudom,hogy jobb lenne-e nélküle,mert nem tudom,hogy találnék-e olyat,akit tudnék ennyire még egyszer szeretni,és aki engem is ennyire szeretne...

Az első 1 évben jó volt minden,de azóta folyamatosan egyre lejjebb csúszunk.

Nekem sajnos rajta kívül senkim sincs,és ha szakítanánk az utcán kívül nem tudnék máshova menni.

Te ilyen helyzetben a párod mellett maradnál,vagy megpróbálnál tovább lépni?


2012. febr. 1. 12:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Sok idős, egyedül élő ember van, akihez oda lehet költözni lakbér nélkül, ha fizeted a rezsi felét és elvégzed az otthoni teendőket. Én a helyedben sürgősen keresnék egy ilyet, ezt a fickót pedig elfelejteném egy életre. Sajnos van ebben bizonyos szintű tapasztalatom, a keresztanyám is hozzáment egy olyan pasashoz, akinek büdös a munka. Szintén napról napra élnek, rengeteg tartozásuk van. Pár hónapja mentek ki angliába, mondván ott jobb lesz. Kapott egy állást ott a fazon, 3 hét múlva már ki is rúgták. Most arra sincs pénzük, hogy hazajöjjenek :D...
2012. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
75%

Én valószínűleg ultimátumot adnék neki, azt, hogy ha a következő munkahelyén sem marad meg, és ott is csak linkeskedik, akkor saját bankszámlát nyitok és legfeljebb zsebpénzt kaphat. Ha igazán szeret, akkor legalább elgondolkodna ezen. Azt írtad, te szereted, lehet, ezt te érzed. De szerintem ő nem nagyon szeret téged, különben nem viselkedni így.


Amúgy pusztán azért, mert valaki éppen szegényebb, vagy munkanélküli nem hagynám el. De ha ilyen lusta lenne, és azt látnám, hogy nem is akar dolgozni, akkor igen.

2012. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
69%

Én nem hagytam el a párom az anyagiak miatt, mert annak ellenére, hogy mi is hasonló helyzetbe vagyunk, mint ti, mindketten teszünk annak érdekében, hogy ez változzon. És, habár lasabban, de tudunk 1-ről a 2-re lépni.

De nyílván, sajnos, nálatok nem ez a helyzet. Tudom, hogy könnyű leírni, de addig lépj le, amíg tudsz. Később, már nem igazán fogsz tudni. És sajnos a helyzet nemhogy jobb lesz idővel, hanem egyre csak romlani fog, aminek csak te és esetleg a gyerekek fogják kárát látni.

2012. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, ilyen esetben elhagynám. Lehet, hogy szereted, de tönkre fogja tenni az életedet.


Sajnos az ilyen emberek nem nagyon tudnak és akarnak változni. Apósom is ilyen. A legszörnyebb azt látni, hogy honnan, hová jutottak azaz a 2 szintes családi háztól (a nagyszülők öröksége) az utcáig. Mindezt persze szépen fokozatosan. 4 gyerekük van (szocpol miatt), hol volt enni, hol nem, hol tudtak fűteni, hol nem... Egy idő után, mikor az már feladta a küzdelmet, hogy megváltoztassa, magával rántotta anyósomat is. Ma már mindkettejük közös programja, hogy várják a segélyt és utána mennek cigit és piát venni. A gyerekeik már szóba sem állnak velük, mert a köszönés után az első az, hogy: Nem tudnál egy kis pénzt adni? Apósom 25 éve "nem talál" munkát, még 10 éve van a nyugdíjig. Ha pénzt adunk nekik, mindig azzal jönnek, hogy majd megadják, ha lesz munka. Haha, jó vicc.

2012. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
95%
Hát igen, átgondolva anyagiak miatt biztos nem hagynám el. De ha lusta és nem is akar dolgozni, azért már igen!
2012. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Valóban rossz a kérdés. Itt nem az anyagiakról van szó, hanem arról, hogy a párod egy lusta, munkakerülő ember.

És igen, emiatt elhagynám. Nem kedvelem egyáltalán z ilyen hozzáállást. Lehet szépíteni, de az ember pénzből él. A nincsből pedig nem lehet.

Azzal is hibát követtél el, hogy közös a bankszámlátok. A helyedben első lépésként nyitnék egyet, amihez csak neked van hozzáférésed, a fizut pedig a továbbiakban oda utaltatnám. Ja, és akár szép, akár nem, de bevezetném a fifty- fifty-t, mindketten álljátok a felét a költségeknek. Akkor lehet, h lesz elég motiváció arra, h ne legyen lusta felkelni reggelente.

Egyébként sok helyen van csak szoba kiadó, vagy társbérletre keresnek embereket, ilyesmit lenne érdemes keresned, mert aki fiatalon ilyen, később méginkább lusta és link lesz.

2012. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, a párom magánvállalkozó, hülyére dolgozza magát, tudom, látom, mégis van olyan idő, hogy az én fizetéemből élünk, mert nem fut a szekér, máskor ő fizet mindent, mert annyi a bevétele, változó. Emiatt nem hagynám el.


A te eseted más. Azon gondolkodj, neked ez így megéri-e.

2012. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha szeretnél gyereket akkor jobb ha belegondolsz mi lesz tíz húsz év múlva,így rádöbbensz a teendőre.
2012. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
hát én tűznék mint a szél. én is voltam már ilyen helyzetben, és a szívem szakadt meg, de egyet jegyezzünk meg: saját magunkat mindig fontosabbnak kell tekintenünk mint az ilyen lehúzó embereket. (ma már egy boldog, anyagilag és érzelmileg is stabil kapcsolatban élek). 1évig szenvedtem, de megérte. a döntés a te kezedben van, de a választási lehetőség adott.
2012. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam vegig minden valaszt. A velemenyem tul fiatal vagy meg h ekkora terhet hordozz. Masreszt milyen dolog mar az h a no tartja el a ferfit???? 80-85 ezer nagyon keves egy emberre nem hogy kettore. Mi lesz ha lesz majd gyerek??? Te mesz robotolni a pasid meg otthon csinalja a Nagy Semmit??? Hidd el nem fog megvaltozni.

az en csaladomban a sogornom pont ilyen. Mikor szabadult a sulibol dolgozott 1.5 evet, akkor rajott h a munka es annak kotott menetrendje nem neki valo. Otthagyta mindenfele kifogasokkal. Kikoltoztek hozzam kulfoldre, mondvan o otthon azert nem dolgozik mert nem becsulik meg, meg h azert a penzert.... De majd itt kulfoldon barmit elvallal, meg takaritast is, mert megfizetik.Na ez a mindent elvallalok nagy kedv addig tartott mig le nem szalltak a repuloteren. Otthon anyameknal laktak, anyam tartotta el oket 5 evig. Mikor kijottek ugy gondoltak h rajtam eloskodnek, nalam 5 honap utan betelt a pohar es kiadtam az utilaput 2 honapos hataridovel h talaljanak vmit. Ugy gondoltak h nalam van szallas, kaja megoldva, hazimunka megcsinalva es elnek romantikus napjaikat bele a semmibe. En egy kemenyen dolgozo no vagyok, es amit nem birok elviselni az a lustasag. Mikor utilaput adtam nekik, tesom elment rogton ket allasba is dolgozni, es a sogornom is elment gyarba robotolni. Mert muszaj volt. Meg kellett elni vhogy. Aztan tesomnak el kezdett felfele ivelni a munkaja, tudta dobbantani a masodlagos melokat, igy sogornom kitalalt mindenfele urugyet h miert nem akar dolgozni. Aztan nagyon igyekezett teherbe esni h vegkepp ne kelljen dolgoznia, most mar van indoka miert nem. Itt kemeny 9 honapot dolgozott. Tehat az iskolai szabadulasa ota eltelt 7 ev abbol kemeny 2.4 evet dolgozott. Itt nincs gyes, gyed, ocsem tartja el. naprol napra elnek egy egyszobas lakasban, ami itt nem divat, erre tellik, tesom sokszor 6 napozik, mert muszaj, hitelkartyan tartozas van, kellene uj kocsi, itt muszaj a kocsi mert tavolsagokat utazunk de nem tud venni, a regit todozzak foltozzak, de sok penzt elvisz. Tesom szeretne utazni, de nincs mibol. Vegulis itt is epphogy megelnek, pedig rengeteg lehetoseg van jobban elni, de ahhoz kellene a masik fel erofeszitese is. Tesom bizik benne h elmegy a sogornom dolgozni, de nem fog, es nincs annyi oszintesseg benne h ezt el is mondja kerek perec inkabb kifogasokat talal h mi miert nem jo.

Kerdem en ilyen eletet szeretnel???? En azt mondom addig menekulj mig nincs gyerek!

Az ok h elmosogat meg besegit a haztartasba, de ez igy nem fog hosszu tavon mukodni es 24 evesen tul fiatal vagy h becsomorodjel.

2012. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!