Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy a facebook...

Jól gondolom hogy a facebook rossz hatással van a kapcsolatokra és sokszor ez tett tönkre kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embertől hallottam hogy a párjuk el kezdett flörtölgetni egy idegennel vagy éppen az idegen írogatott rá és szép lassan kialakult valami...olyanról is hallottam hogy ez tett tönkre házasságokat is..és azt is megállapították az okosok hogy sokkal féltékenyebbek az emberek a párjukra és plusz vita forrásokat szül az oldal használata.vélemény?
2012. febr. 1. 20:36
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem csak én kommentelek ide, elég sokan vagyunk egy véleményen: baromság. Nem a facebook az okozója. Ez csak egy eszköz. Ezzel nem lesz több megcsalás, vagy több romló párkapcsolat, mivel ez csak környezetet biztosít. Ha ez nem lenne, lenne helyette konditerem, kávézó vagy ufó csészealj. Ne is haragudj, de nem fogom elolvasni a linkjeid, mert, ahogy már megtettem, tudtam neked linkelni hasonló oldalról olyant, amiben leírják, hogy a tükör éjjel átjáró másik dimenzióba. Szóval vagy védd meg a véleményed a saját szavaiddal, ha lesz rá időd, vagy fogadd el, hogy rajtad kívül elég kevesen osztják ezt a tézist.
2012. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

"sok ember aki nem hajlamos a flöltre mondjuk élőben,az a facebook segítségével könnyebben és előbb bele megy egy ilyen kalandba."


Mondok erre neked egy hasonló példát: Én élőben nehezebben nyílok meg, keveset beszélek, az interneten(konkrétan ezen az oldalon) pedig rendkívül beszédes vagyok és szeretek tanácsokat adni.

Ennek ellenére soha az életben nem jutott még eszembe, hogy akár itt, akár Facebookon vagy akármelyik oldalon flörtölgessek valakivel, miközben boldog párkapcsolatban élek 3 éve és imádom a páromat.


Az, ha mondjuk én elkezdenék FB-n flörtölgetni valakivel, elkezdeném likeolni a képeit, az nem az oldal hibája lenne, hanem az ENYÉM, mert ezek szerint valami hiányzik a kapcsolatomból. A FB csak egy eszköz, amivel könnyű közelebb kerülni másokhoz. Valószínűleg a többi közösségi oldalnál ezért nem volt ez annyira népszerű, mert ott nem volt üzenőfal, like, bökdösés.


"és azt is megállapították az okosok hogy sokkal féltékenyebbek az emberek a párjukra és plusz vita forrásokat szül az oldal használata."


Igen, azokban a kapcsolatokban, ahonnan valami HIÁNYZIK, a pasi kanos és félmeztelen nők képeit likeolja, valószínűleg ez van.


Ebből az egészből konkrétan azt akartam kihozni, hogy az EMBEREK hibája, hogy hagyják magukat. Nem ők irányítják az oldalt, hanem az oldal irányítja őket.


Hidd el, hogy egy erős párkapcsolatot, ahol nem hagyják a felek befolyásolni magukat, és nem engednek a kísértésnek, ott az ég világon semmit nem tesz tönkre egy közösségi oldal!

2012. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
79%

Szegény buta kérdező... a kérdésedre megkapod a választ, de felháborodsz rajta. Minek kérdezted?


Miért facebookon történnek ezek a dolgok? Mert igen, sokkal könnyebb személytelenül, konkrét arc nélkül beszélni, ahol kitörölheted a mondatot, amit mégse akarsz elmondani, tízszer átgondolhatod, mit írsz le, bármikor felállhatsz, egy kamu indokkal - anyukám szólt, hogy menjek vacsorázni -, ha unod a partnert, aki nem tudja leellenőrizni, igazat mondasz-e, míg egy személyes randin ezekre nincs lehetőséged. Nem tudom, ismered-e a chat.hu nevű oldalt, ami szintén erről szól szinte teljesen: arc nélkül írunk a másiknak, amit csak akarunk, úgyse látjuk a büdös életben soha.

Facebookon valóban van arc, annyira, mint profilkép, meg fotók, de ettől még mindig arctalan marad.

Szerinted a Facebook hogyan tette tönkre a kapcsolatokat? Fogta magát és mosolygós arcokat küld? A kérdésedre válaszolva tehát ismét: NEM A FACEBOOK teszi tönkre a kapcsolatokat, hanem a facebook HASZNÁLÓI!

2012. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Azért örülök a facebooknak és a többi internetes lehetőségnek, mert nem akarok egy olyan kapcsolatban benne maradni, ami csak azért nem megy tönkre, mert nincs kísértés. Úgy nagyon könnyű, ha nincs felület ismerkedni, ha van és a párom még sem teszi meg, az egy komoly szűrő és én értékelni fogom. Nincs az, hogy elgondolkozom, vajon azért jó-e a kapcsolatunk, mert nem regisztrált, ha megtenné, akkor esetleg elhagyna. Ha a facebook miatt tönkre tud menni, menjen is tönkre, örülök neki és hálás vagyok, hogy nem pazaroltuk egymás idejét.
2012. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%
Hú de sok itt a facebook függő! :-DD Nagyon cukik vagytok ahogy véditek a drága facebookot.. A mi kapcsolatunkban is alakult már ki vita a facebook miatt.. Igen, csakis a facebook miatt mert az embernek ott van arra lehetősége amire máshol nincs! Bizton állíthatom a mi kapcsolatunkban nem volt probléma és azóta sincsen, de akkor igenis a facebook volt a hibás! Megjegyzem semmilyen félrelépés nincs a dologban, azóta el lett felejtve a dolog...
2012. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Tehát egy program olyanra kényszerítette a párod, amit ő nem is akart?
2012. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

nos én röviden tömören leírom a dolgot,mivel annyi ember van azon az oldalon regisztrálva így sokkal könnyebben kialakul szimpátia emberek között és sokkal nagyobb teret ad arra hogy az ember belekezdjen egy ártatlan kis flörtbe.mivel sok ember nem nagyon jár szórakozó helyekre és olyan helyekre ahol ki alakulhat egy kis flört,a munkahelyet ne veyük ide,mert persze ott is kialakulhat flört vagy bármi,de mivel itt sokkal több ember érintkezik egymással még ha virtuálisan is,de elindíthat egy folyamatot amit talán élőben nem,mivel itt az ember a gátlásait előbb levetkőzi és hamarabb bele megy olyan dologba amibe élőben nem biztos hogy megtenne.

sok esetben féltékenykedésre és vitára ad okot.

de úgy gondolom aki ennyire védi itt a facebookot az a legnagyobb függők közé tartoznak...

a belinkelt oldalakra vissza térve,azért nem írtam le a véleményemet mert én is így gondolom ahogy ott le van írva,azért nem is írtam le.

2012. febr. 2. 19:53
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Megint egyik birka elkezdi mondani, hogy függő, a többi meg visszhangozza.


Figyi, ha a facebook-on megbeszélik, hogy szexelnek, akkor oda elmennek élőben. Aki alapból nem olyan, hogy megcsalja a párját, az nem fog ilyenbe belemenni.


Az ember személyiségében alapból benne van, hogy ha adott a lehetőség, akkor csal-e.


Egy példa: tegyük fel, hogy egy eszméletlen lány fekszik egy buliban. Az egyik pasas odamegy, és megerőszakolja. Ő valószínűleg nagyobb eséllyel követ el a hétköznapokban is hasonló dolgokat. A másik pasas nem erőszakolja meg.


Csak azért, mert egy lehetőség adott, nem kell élni vele. Hogy vágysz-e rá, vagy élsz-e vele, az a személyiséged része.

2012. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted aki nem ért veled egyet az függő. Szerintem meg annak az embernek nem ér sz*rt sem a kapcsolata, aki rögtön az első alkalommal félrekefél, mert fúúú látott valakiről 3 jó fotót. Ilyenkor mi van? Még mindig úgy gondolom, hogy te csak hárítasz. Véletlenül sem ti vagytok a hibásak, mert hagytátok olyan szintre süllyedni a kapcsolatotokat, hogy a másik az első kicsit szexibb kép után már rohant is. De ha ez vigasztal, akkor igen, rajtad semmi felelősség, mindig valami más tehet mindenről.


A cikkek linkelgetéséről meg csak annyit, hogy attól még, mert be tudom linkelni Stephen Hawking írásait, még nem vagyok zseni. :D

2012. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a Facebookot védem, hanem csak azt mondom, hogy nem a Facebook a hibás a dologért, de tény, hogy ez ad neki teret. De ahogyan a felettem írt - megjegyzem elég vulgáris - példa is mutatja, a lényeg az, hogy ha valaki nem akarja, nem használja a lehetőséget, ez nem a Facebookon múlik, hanem a felhasználóin. Ezt miért nem érted? Szerinted a Facebook hol hibás személy szerint a dologban?
2012. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!