Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan viseljem...

Mit tegyek? Hogyan viseljem el? Jobbítani sajnos már nem tudok rajta, pedig mindent megtettem már! Az anyukám a probléma!

Figyelt kérdés

20 éves vagyok!Együtt lakunk anya,a párom és én!2 nővérem van!Már mind a 2 családja van és elköltöztek!Sajnos az én párom nem módos ember,ezért nem talál jól kereső állást,de munkája van!Én most kezdtem el 1 okj-s tanfolyamot!nem sokat keresek vele,de mivel munkát érettségivel nem találok,ezért ezt most muszáj volt!Elég sok adósságunk van,mert anya egyedül nevelt 3-unkat!Apa élte a világát,nem segített nekünk!Mikor a 2 nővéremnek önálló keresete lett,rögtön leléptek,az adósság viszont maradt,így nekem jutott a hálás szerep,hogy kisegítsem anyát a bajból!Amit szívesen tennék,hiszen szeretem őt,de...



Az,hogy mások előtt(még csak nem is a hátam mögött,hanem h halljam én is)lehord mindennek,megszégyenít és megaláz!pedig mosok,főzök,takarítok,boltba,bankba,postára megyek és néha mikor az unokahúgom nálunk van,akkor is én foglalkozom vele!Ezt is szívesen megteszem,mert kötelességemnek érzem,viszont az,h ennyiszer megbánt és a sárga földig lehord engem mások előtt,miközben én mindent megteszek azért,h csak egyszer az életben szépet mondjon rólam és büszke legyen rám!



Nem merem neki mondani ezeket a dolgokat,mert akkor tuti torkaszakadtából kiabálni fog rám,hogy mert én ilyen meg olyan vagyok!Nem érzem,h szeret,de azt igen,h kihasznál!!!



A fizetésem régebben és most is odaadom neki,meg a párom is,az adósságok mégsem tűnnek el!!!A nővérem cipőboltban dolgozik és most hozott egy nagyon szép cipőt nekem,de ő elkezdett kiabálni,hogy minek az nekem,úgysem veszem fel semmihez,mert nőcis!Nekem még sosem volt olyan cipőm!Most is egy kissé túl hotdott vászoncipőt hordok!Ha kérek pénzt másikra akkor azt mondja nincsen!Ha én vennék magamnak akkor ordítana,h miből fogunk enni!Pedig 3 fizetésből már telne egy 1500 FT-os cipőre!!!



Most azt mondtam neki,h szeretnék havonta 30 ezer Ft-ot eltenni egy számlára,mert szeretnénk a párommal megkezdeni a közös életünket és most tudunk csak félretenni és spórolni!Erre ő elkezdte húzgálni a száját!Meg állandóan mondogatja,h minek annyit elrakni!!!Pedig tudja,hogy a kezdéshez sok pénz kell és,h albérletben nem tudunk gyűjteni!Babát is szeretnénk kicsit később!!!!



A lényeg,h ő azt szeretné,h én és a párom a fizetésünk háromnegyed részét adjuk oda neki,20 ezerből vásároljunk kaját és annyi!Nekünk sosem jut semmi!A sok pénz ellenére az adósság ugyan annyi és ráadásul a sorozatos megalázásokat és a sárba tiprásokat is tűrnöm kéne!!!



Mit tehetnék még?Legalább 2 év mire el tudunk innen menni,de nem hiszem,hogy bírni fogom!Nem rég kiderült,hogy beteg vagyok!És akkor legalább 1 héten keresztül nem én voltam a szar tróger lány!!!Bár kedves sem volt!De legalább akkor megúsztam,hogy lehordjon!!!!


2009. máj. 31. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnàlatos az eseted... Talàn csak meg kellene pròbàlj leulni beszèlgetni vele... amennyiben ez nem mukodik, ha onzo dolog, ha nem, az èletedet nem teheted tonkre ilyen mòdon, el kell koltozz! Fiatal vagy, fiatal hàzas, tonkre megy az èleted. Azt nem ìrtad, a fèrjed mennyire szenvedi meg az egèszet, de gondolom neki se fenèkig tejfel. Nehogy besokalljon, ès elhagyjon!

és mèghogy a pènzetek hàromnegyedèt neki kell adjàtok... mintha uzsoràs lenne... èn a rezsi ràmeso rèszèt fizetnèm, ès kèsz. A sajàt kajàmat meg èn àllnàm, ès nem lenne mit mondjon, mert ha jòl èrtettem, a kolcsonok mèg gyerekkorbol szàrmaznak, tehàt nem neked vett autòt kolcsonre, ami azt jelenti, hogy a felelossèg nem ràd hàrul. Szèp dolog, hogy mègis segìteni akarsz... legalàbb Te. De az èletedet ne rakd fel erre! Pròbàld meg ezt az egèszet elmagyaràzni neki, szèpen, csendesen, hàtha megèrti. Ha nem, marad az albèrlet, mert mèg mindig jobb "tàvolròl szeretni, mint kozelrol utàlni"!!!!!

2009. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a többiek is ezért állhattak odébb. Sajnálatos a helyzet, de a viselkedésével nem szolgál rá a segítségre. Csúnyának tűnhet, de erre azt tudom mondani, hogy ő vállalt ennyi gyereket, és nem rajtatok kell levernie, hogy "mennyibe kerültetek". Kezdjetek új életet a pároddal amilyen hamar lehet, és ha segíteni akarsz anyudnak, akkor havonta adj neki egy kisebb összeget
2009. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Nem irigyellek,elég nehéz helyzetben vagy!

Anyukád egy nagyon furcsa asszony!

Tudom,hogy mindezek ellenére,amit veled csinál,szereted és sajnálod őt...De az lenne a legjobb,ha gyorsan elmennétek albérletbe vagy bármi más megoldást találnátok,de tőle távolabb.

Ő nem dolgozik sehol?Miért kizárólag tőled követel meg mindent?

Nem egyedül csak neked kellene foglalkoznod az anyukáddal,hanem a testvéreidnek is,gondolom néha ők is besegíthetnének a házimunkába stb.

Azt meg végképp nem értem anyukád miért bánik így veled?!

Beszélgess el vele,hogy neked ez mennyire rosszul esik és ő is viszonyulhatna kedvesebben hozzád.Neki csak a te boldogságodat kellene néznie és sosem piszkálni,bántani!

Remélem valahogy rendeződik a viszonyotok és minél előbb el tudtok majd költözni a pároddal egy saját lakásba!

2009. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen igazad van!Köszönöm a választ!Csak sajnos a páromnak még nem állandó az állása és,h én tanulok nem tudom utána mikor lesz állásom!Így nem is vehetnénk ki albérletet sajnos,mert lehet,hogy csak 2 hónapig tudnánk fizetni,aztán mehetnénk vissza!!!A páromnak is rossz!De vele "csak" kiabál!Nekem meg tönkreteszi az életem!A 2 nővérem elhiszi amit mond rólam anya,így mindenki szemében szar vagyok!!!És elvárják,h én tegyem helyre anya gondjait,miközben ők még sokkal hamarabb leléptek!Nekik elég módos párjuk akadt,így ők megtehették,h hamar elmenjenek,de nekem nem,így én megyek lassan tönkre lelkileg!
2009. máj. 31. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Hat ne haragudj, ez hihetetlen! Ilyen igazsagtalansagot! Az eszem megall! A parod elobb utobb el fog menni toletek, hiszen kinek van arra szuksege, hogy dolgozzon ottho pedig a semmiert veszekedjenek vele, es a fizeteset pedig elvegyek?! Ez meg viccnek is rossz!

Miert kellene neked fizetned anyukad adossagait? Megis mennyi az adossag amit felhalmozott? 3 fizetesbol miert kell 20 eves korodban egy nyamvadt cipoert nyavajognod???? A masik ket testvered mennyivel szall be az adossagok torlesztesebe???? Semmivel? Es akkor TE es a baratod miert? Azert ez megiscsak vicc, hogy a parod fizesse ki az anyukad adossaganak egy reszet, nem?

Allj a sarkadra, es ha kiabal veled, akkor kiabalj vissza neki, ha mar mashogy keptelen kommunikalni anyukad.

Hivd ossze a csaladot, a masik 2 testveredet is, es mondd meg, hogy igenis szalljanak be ok is az adossagokba! Miert, milyen alapon kellene neked fizetned?

Anyukad adja el a hazat, fizesse ki az adossagokat, vegyen egy kisebbet amit fent tud tartani, te es a parod pedig menjetek ki kulfoldre, es kezdjetek el kozosen kulon elni. Meg nagyon fiatal vagy, kb. 10 evig, akkor leszel 30 eves szulsz egy babat, ennyi ido alatt kulfoldon sokra vihetitek!

Ne tedd magadat tonkre anyukad viselkedese es a felhalmozott adossagok miatt, amint igazsagtalan es szemtelen modon a te es a parod nyakaba varrt! Nagyon felhuztam magamat, bocs.

2009. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen törekednetek kell arra, hogy külön tudjatok költözni, ehhez pedig pénz, pénz, és pénz kell. Hiába fértek el látszólag a házban hárman, ebben a puskaporos légkörben senkinek - főleg pedig nektek - nem ideális. Ha anyukád dolgozik, le kellene ülnötök és megbeszélni, hogy egyformán adjon bele mindenki a háztartási kiadásokba. Pld. ha anyukád hazavisz 60 ezret, ti is adtok kettőtökre 120 ezret, a többit pedig félreteszitek szigorúan. Az adósságot pedig ebből, az összesen 180 ezerből kell kigazdálkodni. Be kell látnia édesanyádnak, hogy csak így tudtok önálló otthont teremteni. Azt már meg se kockáztatom, hogy a "cselédmunkáért" még egy jó szót sem kapsz. A betegségedre is gondolni kell, hiszen bármikor kiadást jelenthet, tehát valamennyi külön pénzzel rendelkeznetek kell. És ha anyukád akar venni magának egy cipőt, ti is megvétózhatjátok? Vagy ez csak akkor érvényes, ha rólatok van szó? A két elinalt nővérnek meg finoman tudomására kellene hozni, hogy a korábban keletkezett adósságokba sziveskedjenek beszállni. Édesanyád sajnos elég lelketlen és várhatóan a jövőben sem fog megváltozni. Amíg lehet és hagyod, belőletek fog hasznot húzni.
2009. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszed, ha nem, de nálunk is hasonló a helyzet. Viszont én tudom hogy nem én vagyok az oka mindennek, csak nehéz neki belátni hogy rossz ember, ezért köt bele a legelsőbe, aki általában én vagyok. Nem rám haragszik, hanem saját magára, amiért ilyen szerencsétlen, érted? Nincs magával jóban. Akkor veled hogy legyen? Ne próbáld megváltoztatni, túl rég beleégtek ezek. Hagyd őt, csak magaddal foglalkozz! Próbálj meg ember maradni! Nap mint nap bizonyítsd be magadnak hogy értékes vagy! segíts ahol tudsz, mosolyogj, légy kedves, és egy csomó pozitív visszajelzést fogsz kapni, ami mellett el fog törpülni anyád hülyesége.Próbáld meg megismerni önmagad, hidd el hogy értékes vagy! Ha a párod még így is kitart melletted, el ne engedd, mert nagyon szeret!

Szerintem amennyit leadrok haza anyádnak, abból simán meglenne az albérlet. Így sem jut magatokra semmi, nemigaz? így meg legalább nyugi lenne.

Nehéz döntés, de ha nem lépsz tönkremész.sőt, mindketten.

Ha elkerülsz otthonról szerintem ne adj haza egy fillért sem. Semmi közöd nem lesz tovább ahhoz a nőhöz. Felnevelt, enniy kész. Ez volt a dolga, senki nem kérte. Ha vállalta, az a minimum hogy flenevelt.

Viszont kell egy B terv. Ha elköltöztök, és úgy alakul hogy nem lesz keresetetek. Tudtok menni a barátod szüleihez? vagy valamelyik nővéred tudna segíteni átmenetileg nektek, mert ha igen, ne habozz, szedjétek a cuccotok, és vissza se nézz!

Később, amikor már nem vagy neki kiszolgáltatva, azért tisztázd ezeket, nehogy benned maradjon valami mert a te gyerekeid fogják meginni ennek a levét, mert tudattalanul átrakod beléjük. Oldd meg a problémáidat, csak utánna vállaljatok gyereket.

2009. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

amikor anyudnak adod a pénzt mondd meg neki hogy akarod látni hogy mennyit és mikor fizetett ki az adóságokra. ha meg nem mutatja meg, akkor szépen nem adsz neki pénzt. csakis a rezsibe és a kajába. vagy ha magatoknak vesztek kalyás akkor csak a rezsibe. gondolom az nem több mint 50 ezert/hónap.

felnött nö vagy! mondd meg neki hogy te nem türöd el a megaláztatást. és ezt komolyan mondd meg neki! ne félj töle hogy kiabálni fog. hadd kiabáljon. de szépen higgadtam válaszolj neki ha még egyszer valamivel megsért akkor... ( fenyegesd meg)

2009. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze!Nem is akartunk még!Azt terveztük,h itt még valahogy 2 éve!Havi 30-at elteszünk és a többivel csináljon amit akar!A párom kicsit ideges emiatt,mert amit keres abból ő is szeretne valamennyit,de tudja,h ez itt nem fog menni!!!Akkor már elég sok pénzünk lesz ahhoz,h el tudjunk menni és a lakás is bútorozva legyen és még babura is teljen!Ha pedig lesz nekem is és a páromnak is állandó munkahelye akkor az maga lesz a menny!!!Mindketten rosszul viseljük,de másra nem is számíthatunk!!!!Amíg nem vagyunk otthon egész nap,addig jó mert nem találkozunk,este pedig már fáradtak vagyunk!!!!De 7végén!!És sokszor még fáradtan is kiabál!Tudom,h milyen,de ebben valami más is benne van már,mert 1x kérdeztem,h ha nekünk lesz lakás akkor nekünk is segít majd berendezni(az egyik nővéremnek,kompletten utánajárt az egész hálószobának és majdnem az egész konyhai berendezést megvette nekik)azt mondta:"Óóó persze miből?Majd nektek lesz és berendezitek magatoknak!!!" hát köszönöm ezek szerint mi csak egymásra számíthatunk a párommal!!! :SSS
2009. máj. 31. 22:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szoval a tesodnak berendezte a konyhat, kozben pedig te es a parodtol elkeri a penzt az adossagaira amiket felhalmozott?

Ne haragudjal de ha surgosen nem valtoztattok, akkor felesleges is itt es mashol is tanacsot kerni, es panaszkodni jonni.

Koltozzetek el tole, es intsetek be neki, meg mielott a baratod fog beinteni neked! Nem minden ffi ilyen am, hogy ezt elturne!

2009. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!