Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan viseljem...

Mit tegyek? Hogyan viseljem el? Jobbítani sajnos már nem tudok rajta, pedig mindent megtettem már! Az anyukám a probléma!

Figyelt kérdés

20 éves vagyok!Együtt lakunk anya,a párom és én!2 nővérem van!Már mind a 2 családja van és elköltöztek!Sajnos az én párom nem módos ember,ezért nem talál jól kereső állást,de munkája van!Én most kezdtem el 1 okj-s tanfolyamot!nem sokat keresek vele,de mivel munkát érettségivel nem találok,ezért ezt most muszáj volt!Elég sok adósságunk van,mert anya egyedül nevelt 3-unkat!Apa élte a világát,nem segített nekünk!Mikor a 2 nővéremnek önálló keresete lett,rögtön leléptek,az adósság viszont maradt,így nekem jutott a hálás szerep,hogy kisegítsem anyát a bajból!Amit szívesen tennék,hiszen szeretem őt,de...



Az,hogy mások előtt(még csak nem is a hátam mögött,hanem h halljam én is)lehord mindennek,megszégyenít és megaláz!pedig mosok,főzök,takarítok,boltba,bankba,postára megyek és néha mikor az unokahúgom nálunk van,akkor is én foglalkozom vele!Ezt is szívesen megteszem,mert kötelességemnek érzem,viszont az,h ennyiszer megbánt és a sárga földig lehord engem mások előtt,miközben én mindent megteszek azért,h csak egyszer az életben szépet mondjon rólam és büszke legyen rám!



Nem merem neki mondani ezeket a dolgokat,mert akkor tuti torkaszakadtából kiabálni fog rám,hogy mert én ilyen meg olyan vagyok!Nem érzem,h szeret,de azt igen,h kihasznál!!!



A fizetésem régebben és most is odaadom neki,meg a párom is,az adósságok mégsem tűnnek el!!!A nővérem cipőboltban dolgozik és most hozott egy nagyon szép cipőt nekem,de ő elkezdett kiabálni,hogy minek az nekem,úgysem veszem fel semmihez,mert nőcis!Nekem még sosem volt olyan cipőm!Most is egy kissé túl hotdott vászoncipőt hordok!Ha kérek pénzt másikra akkor azt mondja nincsen!Ha én vennék magamnak akkor ordítana,h miből fogunk enni!Pedig 3 fizetésből már telne egy 1500 FT-os cipőre!!!



Most azt mondtam neki,h szeretnék havonta 30 ezer Ft-ot eltenni egy számlára,mert szeretnénk a párommal megkezdeni a közös életünket és most tudunk csak félretenni és spórolni!Erre ő elkezdte húzgálni a száját!Meg állandóan mondogatja,h minek annyit elrakni!!!Pedig tudja,hogy a kezdéshez sok pénz kell és,h albérletben nem tudunk gyűjteni!Babát is szeretnénk kicsit később!!!!



A lényeg,h ő azt szeretné,h én és a párom a fizetésünk háromnegyed részét adjuk oda neki,20 ezerből vásároljunk kaját és annyi!Nekünk sosem jut semmi!A sok pénz ellenére az adósság ugyan annyi és ráadásul a sorozatos megalázásokat és a sárba tiprásokat is tűrnöm kéne!!!



Mit tehetnék még?Legalább 2 év mire el tudunk innen menni,de nem hiszem,hogy bírni fogom!Nem rég kiderült,hogy beteg vagyok!És akkor legalább 1 héten keresztül nem én voltam a szar tróger lány!!!Bár kedves sem volt!De legalább akkor megúsztam,hogy lehordjon!!!!


2009. máj. 31. 17:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem miért nem tudtok külön költözni! Ha minden hónapban leadjátok a fizetéseteket ezzel az erővel az albérletet is tudnátok fizetni! Nem kell egész lakást bérelni, lehet egy szobát is. Sőt lehet olcsó albérletet is kapni idős embereknél ha besegítesz a házimunkába egy kicsit. Ha párod munkája helyhez kötött ,és egy kis faluban laktok, akkor van gáz. Ha így van akkor várjátok meg míg elvégzed a sulit, és utána fogjátok a cók-mókotokat és irány minél messzebbre!
2009. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%
Megértem, hogy nem tudtok elköltözni, és becsülöm benned, hogy mindezen leírtak ellenére kitartasz az anyukád mellett. De, szerintem, ha jót akarsz, neki, magadnak, a párodnak, akkor ezt így nem hagyhatod tovább. sejtem, hogy nem is szeretnéd, különben nem írtál volna ide. Tehát, a teendőid az én meglátásom alapján: nem kell anyukáddal leülni, lelkizni megbeszélni, semmit. A pároddal viszont igen! Mondd el neki, hogy sajnálod az egészet, hogy tudod, hogy erről Te tehetsz (mert ezt nem tagadhatod, ha erősebb lennél nem így menne-de ettől még nem vagy rossz!!!) és szeretnél ezen változtatni. Anyukád, ha jól értettem dolgozik. Tehát nem szükséges nektek ellátni az egész házat. A rezsi kétharmadát fizesd ki, de kizárólag számla alapján, nem amit ő állít!! többet semmiképp. Az adósság törlesztésére állapíts meg egy havi összeget, ami alapján egy 10-15-20 év alatt tudjátok törleszteni, ennyit még kifizethetsz neki egy hónapban, mert jószívű vagy!! nem mert alap. ezen kívül, annak függvényében, hogy hány szobát használtok,ami a munka és a tanulás alapján a hálóra és a fürdőre korlátozódik kb, egy szobabérlésért járó összeget(max 20e forint), mert a többit ledolgozod neki takarításban. Hogy a konyha használatáért ne tehessen megjegyzést, én a helyetekben rendelném az ebédet (már 450FTért lehet) a hideg reggelihez és vacsihoz való hűtőhasználatért meg nem szólhat be, ha mégis, Kettőtöknek egy kis hűtő még mindig olcsóbb int ezt fizetni neki. Durva eljárás, de tudatosítsd magadban, hogy ezzel még mindig jót teszel neki, mert kitakarítasz, adósságot törlesztesz, és a szobát, amit valszín amúgy nem adna ki bérlitek. Ez így konkrét, számszerűsített egy zsava nem lehetne. De lesz. de innentől számítson csak a Te és a párod élete, mert ezt így ő sem fogja bírni!!! Ha párodat támadja szállj szembe vele, hogy párod érezze ő a fontosabb. Ha veled ordít hagyd ott szó nélkül. ne haragudj, de többet nem érdemel. A nővéreid pedig maximum megvető pillantásra jogosultak. függetleníts magad a családodtól lélekben!!!! remélem tudtam segíteni, sok sikert
2009. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!