Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tényleg ennyire hülyének...

Anyám tényleg ennyire hülyének néz vagy csak félt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én kisebb koromban sokat voltam kórházban, anyám állandóan mellettem volt meg hát az anyai ösztön, de például állandóan azzal kezdi a reggelt hogy megkérdezi hogy bevetted-e a gyógyszert. (epilepsziára szedem sajna) Ha meg ő kel fel hamarabb akkor én még ki se másztam a szobából de mindjárt ezzel indít. Ha tök véletlen csinálok valami hülyeséget, mondjuk itthon hagyom valamelyik füzetet, akkor anyám azt mondja hogy figyelmetlen, meg hülye vagyok. Most félévkor is a főbb tantárgyakból 4-5-ös lettem, erre anyám nem hogy megdícsérne, hanem még lecsesz hogy lehetne az jobb is.

Egyszer okos vagyok neki, másszor meg síkhülye. Mondtam neki hogy majd szeretnék fősulira menni. Először motivált meg mnden, most már az "elég lesz neked az okj-s is" meg a "belőled még az érettségit se nézem ki" szövegeket nyomja.

Apám hasonlóképp. Mit csináljak velük hogy elhagyják ezt a hülyéskedést.


2012. febr. 6. 23:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom, hogy ennyire kivagy, és nem is tudsz tanulni

azért nem kell mással rosszindulatú lenni. nem szóltam be

2012. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is totál ez volt a helyzet itthon. Anyám "idegi" alapon rokkantosította ki magát, holott igazából nem is lett volna semmi oka rá. Apánk dolgozott, nem ivott, nem kártyázott, nem nőzött, rendszeresen haza adta neki a pénzt. Mi 3-an vagyunk testvérek akkor mikor anyánk elkezdte a hülyeségeit mindhárman suliba jártunk rendes, normális életet éltünk. Semmi rossz társaság, semmi balhézás, iskolából kimaradás stb. Igazából teljesen tönkretette a családot, apánk 7 éve már, hogy nem él. Aztán mániájává vált anyámnak, hogy minden problémáját ránk, legfőképp rám mint középső fiára zúdította. Én meg ott voltam fiatal huszonéves srác, hangsúlyoznám teljesen egészségesen, érettségivel, szakmával a honvédséghez is "A" kategóriásként vonultam be azaz "alkalmas korlátozás nélkül". Végül 30 éves koromra teljesen tönkretett. Ha dolgozni jártam, nem volt elég szívni a munkahelyen ő addig itthon bejárogatott a szobámba és pakolászott. És az a poén, hogy csak velem volt ilyen annak ellenére, hogy a testvéreim közül is nekem lett a legmagasabb végzettségem (érettségi, majd 2 ipari szakma és egy résszakképesítés). Végül mikor már teljesen kikészített kezdtek különféle neurotikus tünetek kijönni rajtam amit aztán sikerült rendbe hoznom úgy, hogy elkezdtem egy keresztény közösségbe járni menekülve az itthoni beteg légkörből. Ez egy ideig működött is, a neurózisomból végül is a hit által sikerült kijönnöm. De tavaly aztán végleg becsukta a kaput nálam az, hogy rendszeresen jártam az egyházközségünkbe, normális emberi kapcsolatokat építettem ki, jártam szakképesítő tanfolyamra és mégis úgy nézett rám a kedves mama itthon mint egy hülyére. Ez aztán végleg elvette a kedvem mindentől, mondom hiába oldom meg a problémáimat, hiába akarok dolgozni, hiába törekszem, hogy rendes életet éljek/éljünk, mégis csak úgy néz itthon rám mintha a családunk összes problémája tőlem eredne. Mondanom sem kell, hogy ahogy hosszú idő után sikerült újra munkát találnom kezdődött újra szobámba való bejárogatás (akkor tudtam hogy ez a normális melós, pénzkereső élet megint nem fog menni). Most ott tartok, hogy nem látom már semmi értelmét semminek, elmehetnék munkát keresni de minek? Hogy újra arra jöjjek haza, hogy itthon kavar miközben nekem meg a munkahelyemen kell helytállnom? Ez teljesen elvette a kedvem mindentől. Egyszer halottam egy okos embertől, hogy a ma élő fiatal generációra senki sincs nagyobb veszéllyel, mint az előtte lévő generáció. Na ez szerintem nagyon igaz, a saját bőrömön kellett tapasztalnom. Szerintem sok alapvetően tehetséges,életképes, szorgalmas fiatal pont ezért kallódik, züllik, veszik el mert egy beteg családba születnek bele és kell ott élniük. Senkinek sem kívánok egy ilyen életet, most ott tartok, hogy már semmihez sincs igazából kedvem, étvágyam is alig van. Az elmúlt 2 hónapban vagy 10 kilót is fogytam pedig 65 kg-nál egyébként sem lehettem több. Már egy egyszerű favágás is nehezemre esik úgy legyengültem 30 évesen. Emlékszem fiatalon azt mondták "fiatalok, tiétek a jövő". Köszönjük szépen, bár ne mondták volna...
2012. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
ja és ugyanakkor a tesómmal nem csinálják ezt :S
2012. febr. 23. 01:32
 14/14 Adri+ ***** válasza:

Kedves 12.em.


Gyakorlatilag majdnem ugyanígy szivat az anyám engem, mint a

tiéd téged. Ugyanez a véleményünk.

Annyiban vagyok nálad másabb, hogy a pálisták rám csak a bajt hozták.

Így nekem meg nélkülük jobb. Ettől még Tisztelem a választásodat.


Kedves Kérdezőm.


Nem félt téged az anyukád. irigy rád, és a játéka eszközének tekint.

Ezt semmiképpen sem fogja elhagyni. Csak rosszabb lesz, míg felnősz.

Mielőbb hagyd otthon anyukádat : annál jobb lesz neked is.


Az Epilepszia meg ebben a kontextusban nem mérvadó.

Tudtad mennyi uralkodó és elnök, valamint mérnök és kutató

Epilepsziás? Sok. Csak nem szabad nyugtatókat szedni a legtöbb esetben

az Epilepszia gyógyszerek mellett : ritkán válik be a kombó.

Az Mri felesleges, a ct és az eeg ritkán is elég, a vérvétel 1 / 3

évente is elég egy tartósan teljesen tünetmentes állapothoz.

Nem a személyes állapotodra vagyok kíváncsi : és nem is elemzésből,

csak általánosságban ez is elmondható. 😉☺


Szép estét kívánok.

2019. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!