Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel lehet a mártírkodásra...

Mivel lehet a mártírkodásra vissza vágni?

Figyelt kérdés

Mostanában a vőlegényem folyton mártírkodik. Kicsit kezdek besokalni. Eleinte hagytam, de már kezd az agyamra menni ezzel.


Valami ötlet?



2012. febr. 12. 21:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%

szerintem ez rég rossz.

apám ilyen hogy képes nem kajálni mert jaj, ő ezzel spórol. holott nem.

anyám akkor is 2 spenótot csinál ha ő nem eszik. -.-

velem ugyanezt csinálta az exem, hogy sajnáltatta magát hogy bűntudatom legyen.

utána én is elkezdtem mártírkodni, kiakadt rá.

akkor közöltem vele hogy bár ateista vagyok, ebben rohadtul igaza volt Jézusnak, vagy valamelyiknek hogy "azt tedd másokkal, amit szeretnéd hogy veled is tegyenek".

erre meghökkent és abbahagyta. egy időre, mert persze nehéz valakinek kivetkőznie teljesen magából ha alapjáraton mártír.

am. a 14 évesnek igaza van, sokáig ez idegölő viselkedés.

2012. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Próbáltam már sok fajta módszert: figyelmen kívül hagytam, vissza vágtam, mártírkodtam én is, vitatkoztam, de semmi.

Szeretném megmenteni ezt a dolgot és nem ott hagyni, hanem küzdeni, de ha tovább folytatja az lesz a vége.


Egyébként tényleg kiköveteli, hogy csak vele foglalkozzak. (Bár sajnos a munka miatt keveset tudunk együtt lenni.)

2012. febr. 12. 22:01
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

"Pl ha valami vita van próbálja önmagát okolni, pedig semmi szükség nem lenne rá, de eléri hogy e miatt rosszul érzem magam."


Talán direkt arra játszik hogy rosszul érezd magad és aztán lelkiismeret-furdalásból és sajnálatból neki adj igazat. Jó kis bevált játszma ez sok "kapcsolatban" ahol a felek öntudatlanul is egymáson akarnának felülkerekedni mert ha nem teszik akkor kisebbségi érzéseik lesznek a másik mellett. A kisebbségi érzés pedig abból fakad hogy ők maguk se tudják tisztelni és becsülni magukat, csak ideig óráig akkor ha ilyen és ehhez hasonló játszmákkal győzelmet aratnak a másik felett. Szóval a másikat se tudják megfelelően szeretni pont azért mert önmagukat se tudják (ha tudnák akkor nem akarnának rossz érzéseket pl. lelkiismeret-furdalást kelteni a másikban, hiszen a szeretet arról szól hogy a másiknak jót okozzunk ne pedig rosszat).

Véleményem szerint ez az idő előrehaladtával egyre rosszabb lesz.


A 23/F voltam még mindig, kéretlenül is :)

2012. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Pont tegnap akadtam ki egy mondatán. "Én jobban szeretlek téged saját magamnál, tehát mindig bennem van a hiba, benned sosem lehet"

Kicsit furcsa szöveg.


Egyébként köszönöm a válaszokat MINDENKINEK.

2012. febr. 12. 22:04
 25/33 anonim ***** válasza:
Hát ez már inkább nyálaskodás mint mártírkodás, mióta vagytok együtt hogy benned nem lehet hiba? lehet még előtte lebeg a rózsaszín köd...vagy annyira szarul nevelték a kedves szülők, hogy kb az van a fejében hogy kár élnie is mivel úgyis selejtes. ha így van akkor nem kiakadni kell hanem türelmesnek lenni vele és mindig bátorítani, tudom milyen, az én páromat is "fel kellett nevelnem" mielőtt összekötöttük az életünket.
2012. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
2 éve vagyunk együtt. Szóval rózsaszín köd már nincs. Ja, azt mondja, hogy nekem is így kell gondolkodom és akkor nincs hiba.
2012. febr. 12. 22:13
 27/33 anonim ***** válasza:
73%

Például:

"Béla, nekem nagyon fontos a kapcsolatunk, de úgy látom valami nem stimmel az utóbbi időben. Szerinted kéne valamiben változnom?"

Ha erre kér valamit, azt tedd meg (felejtsd el az "igen, de" kezdetű kifogásokat. Kérdezz vissza, hogy jobb-e így.

Ha rákérdez, hogy te mit tartasz problémának, akkor mond el neki, de amíg nem kérdez, véletlenül se mond. Te kérdezd őt, és várd meg hogy ő mondja.

Esetleg olvassatok el néhány kapcsolatokról szóló könyvet. Nagyon széles irodalma van.


Megjegyzés:

Az első válasz nekem nem tetszett. Nem igazán lehet ismeretlenül megitélni egy kapcsolatot. Van most egy problémátok, amiben segítséget kérsz, de ebből nem következik, hogy rossz lenne a kapcsolat.

A rá adott válaszod viszont ilyesztő és kioktató. Ne érts félre, nem téged minősítelek, csak azt a megjegyzésed.

2012. febr. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
96%

Ha ideig-óráig ignorálod, az még nem megoldás, mert keresi a következő alkalmat. Ha ismét megtör, akkor levonja a következtetést, hogy csak játszma volt, amit végül ő nyert.

Szívósan ki kell tartani.



Nem teljesen azonos, de valahol kapcsolódó példa: a férjem hajlamos a pszichoszomatikus betegségekre (stresszelni magát és fizikai betegséget idéz elő tudat alatt is).

Most épp egy vállízületi gyulladás van terítéken, amit gyógytornász kezel. A gyógytornász jó érzékkel rájött, hogy mi a probléma forrása. Sokáig nem javult a válla, aztán egyszer a gyógytornász ráripakodott, amikor sokadszorra nyünyögött, hogy "ez így fáj, az úgy fáj", hogy "NEM FÁJ".

Aztán elmagyarázta neki, hogy magában gerjeszti a fájdalmat, rákoncentrál, ezzel erősíti. Miután se a gyógytornász, se én nem reagáltunk a "jajj, fáj" mondatokra, vagy annyit mondtunk, hogy "nem fáj", hirtelen elkezdett javulni, majd a hónapokig kínzó vállfájdalma hirtelen eltűnt.


A gyógytornász egy mondattal többet tett érte, mint 3-4 orvos és a szteroidinjekcióik a vállába...

2012. febr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Szerintem játszmák nem valók a párkapcsolatba! Bűntudatkeltés, visszavágás.
2012. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva, mit ő művel, azt ugye, tudod?

A gondokodásmódja szerint tehát HA te is úgy gondolkodnál, mint ő, AKKOR nem lenne semmi baj...az úgynevezett "akkor-ha" játszmák mindig nagyon durvák, mert aki ezzel él, az mindig uralkodni akar a másik felett. A szeretet nevében való akaratmegtörés - a lehető legdurvább és legszemetebb pszichés játszmák egyike.


"Az én jobban szeretlek téged, mint te engem" - ez már magában nagyon durva dolog, mert a te érzelmeidet lekicsinyli, semmibe veszi. Honnan tudhatná és mérhetné fel egy ember, hogy ő jobban szeret, mint a másik?


A másik: azért mert ő jobban szeret - szerinte -, ezért ő hibás?! Elment ennek az embernek a józan esze?! Miért volna hibás egy ember, mert szeret egy másikat, bármilyen mélyen és forrón is szeresse? Csókoltatom a kedves mamáját! :((


Egyébként nem szeret jobban, sőt. :( Valószínűleg akkor sem ismerné fél az igazi szeretetet, ha elbotlana benne. Aki szeret, az elfogad, aki szeret, az nem méricskél; aki szeret, az nem akar uralkodni a másik felett, nem akarja megtörni az egyéniségét, az akaratát.


A te döntésed, én nem szólhatok bele, csak tanácsot adok. Ha elolvasod, megköszönöm.


Én a helyedben kirúgnám, azonnal. Könnyebb visszaadni egy jegygyűrűt, megsiratni egy felbomlott párkapcsolatot, mint sok év kínlódást helyrehozni, uram bocsá egy időközben született kisgyerek megmérgezett lelkét helyretenni.

2012. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!