Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják sokan el, hogy a...

Miért várják sokan el, hogy a szülők segítsenek az esküvő kifizetésében?

Figyelt kérdés

Ha házasodni akarnak akkor fizessék maguknak, ne a szülőket terheljék még ezzel is.Ha a szülő nem segít akkor meg mekkora szemét.



Egyik rokonom úgy szervezett esküvőt, hogy a 4 szülő a két keresztszőlő a két nagymama és a csaj testvére fizette ki. Előtte egy héttel a rokonságból mindenki ott volt és gyártották a sütiket. Jah és kb.200 fős volt.

Értem én, hogy szeretne szépet, de nem más terhére kéne.


Itt az oldalon is sok olyat olvasni, hogy a házasulni készülő fiatalok elvárják, hogy a szülők fizessenek ezt azt.


2012. febr. 13. 10:10
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
85%

A hagyomány szerint a szülők fizetik az esküvőt, egész pontosan a lányos ház.

Ahol megengedhetik maguknak, miért ne fogadnák el? Nem elvárják, illetve ha el is várnák, nem mennének vele semmire, ha a család beintene nekik, hogy nincs pénz, nem követelőzzetek. Ha segítenek kifizetni, vagy teljes egészében ők állják, az ő dolguk. Ők tudják mit bír el a pénztárcájuk. Illetve nekik is öröm, hogy a gyereküknek szép esküvőjük volt.

2012. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
57%

ezért várják el: (hagyomány és etikett)


Bár az alábbi szabályok már nem oly szigorúak, álljon itt mindenesetre a hagyományos költségmegosztási etikett:


Menyasszonyi ruha és kiegészítők (kesztyű, fátyol, stb.)

Menyasszony családja



Menyasszony jegygyűrűje

Vőlegény


Vőlegény jegygyűrűje

Menyasszony


Köszönetajándék a koszorúslányoknak

Menyasszony


Köszönetajándék a tanuknak

Vőlegény


Menyasszonyi csokor

Vőlegény


Koszorúslány csokrok, virágdíszek

Menyasszony családja


Örömanyákat köszöntő virágcsokor

Vőlegény


Nagymamákat köszöntő virágcsokor

Menyasszony családja


Kitűzők (vőfély, ceremóniamester, tanú, saját)

Vőlegény


Esküvői szertartások (házasságkötő terem, templom) és fogadás virágdíszítés

Menyasszony családja


Esküvői meghívó, kiegészítők (menükártya, ültető kártya, szalvéta, stb.)

Menyasszony családja


Házassági szerződés

Vőlegény


Templomi költségek (pl. stólapénz)

Menyasszony családja


Polgári szertartás költsége

Vőlegény


Zenészek

Menyasszony családja (és Vőlegény családja)


Terembérleti díj

Menyasszony családja (és Vőlegény családja)


Catering

Menyasszony családja (és Vőlegény családja)


Fotós, videós

Menyasszony családja (és Vőlegény családja)


Menyasszonyi torta

Menyasszony családja (és Vőlegény családja)


Köszönetajándék a vendégeknek

Menyasszony családja (és Vőlegény családja)


Leánybúcsú

Koszorúslányok, barátnők


Legénybúcsú

Násznagy, barátok


Eljegyzési ebéd

Menyasszony családja


Koszorúslányok ruhája

Koszorúslányok (formaruha esetén Menyasszony)


Menyasszonyi tanú ruhája

Menyasszony tanúja


Násznagy ruhája

Násznagy


Vőlegény segítőinek kiegészítője (nyakkendő, kesztyű, stb.)

Vőlegény


Gyerekek formaruhája

Gyerekek szülei


Esküvői autó (limuzin)

Vőlegény


Nászút

Vőlegény


Utazási költség

Vendégek


Szállás a városon kívüli vendégek részére

Menyasszony


forrás: [link]

2012. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
63%

Etikett, komolyan? Aminek a szabályai a társadalom változásával együtt változhatnak?


"Ha udvarlólegény ment a házhoz és a lány hellyel kínálta, akkor szíves vendég volt. Sokáig nem volt illő időzni. Eltávozáskor a legény kezet fogott a házbeliekkel, csak a kiszemelt lánnyal nem. Ez volt jel, hogy kísérje ki a pitvarba és ott búcsúzzanak el egymástól. Az volt az illem, hogy a pitvarajtó „verécéjének” közöttük kellett lenni. A fiú a küszöbön kívül állt a lány belül és úgy búcsúzkodtak."


Ezt csinálja valaki? Ez is hagyomány.

2012. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez nem elvárás, de a szülők szívesen segítenek. Nem azért, de nekem egyetem után annyi pénzem lesz max, hogy megéljek egy albérletben, egy esküvőre való nem lesz...a páromnak pláne.

Ezért segítenek a szülők, hogy a gyermekük el tudjon valahonnan indulni.

Nem is értem amelyik családban ez probléma, és nem értem melyik szülő az, aki nem adna a gyerekének.

Az én szüleim egyáltalán nem gazdagok, sőt mostanában egyik hétről a másikra húzzák, de biztos vagyok benne, hogy mindent megtennének ami tőlük telik. Sütitől a díszítésig pl.


Sajnálom akinek e csípi a szemét, de azért vagyunk egy család hogy segítsünk egymáson.

Én is mindent megteszek majd a gyermekeimért.

2012. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
84%

Többen írták,hogy hagyomány hogy a szülő fizeti a lagzit.Na igen,Régen.De hagyomány volt az is,hogy a menyasszonyka ugyanabban a ruhában ment férjhez mint az anyja vagy nagyanyja.Hagyomány volt az is hogy csak fehér ruhában,szűzen mentek férjhez,és a menyecskeruha is csakis piros lehet..Sok-sok hagyomány volt amit szép lassan elfelejtettek.

A kérdezőnek abban igaza van hogy ma is sok fiatal kiköveteli hogy az esküvőjét amit megtervezett a szülők állják.Ha nem teszik(most mindegy hogy miért) akkor milyen szemét szülei vannak.

Sok szülő örömmel fizeti a lagzit,mert boldoggá akarja tenni a gyermekét.Ezzel sincs gond.


Én mégis úgy vagyok vele,hogy ha nincs rá pénzem,akkor nem terhelem meg a szüleimet,hanem előteremtem a pénzt én magam rá.Ha nem jön össze,akkor nem 200 fős lagzit tervezek hanem csak 50 főset..Ha ez sem jön össze,akkor csak a szűk családi esküvőt vagy 2 tanúsat.A lényeg hogy a párom felesége lehessek..

16/L

2012. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Minden család más. Van, ahol a szülők kifizetik, van, ahol nem. Nem egyformák az emberek. Volt nemrég egy kérdés, ahol valaki (vagy valakik), minden választ lepontoztak, ahol a szülők besegítettek pénzzel. Köztük voltál? Mármint a lepontozók között?


Nálunk mindenki kivette a részét. Az esküvő az egész család öröme, nem csak a páré. Már jó esetben :) Nálunk nem volt kérdés egy percig sem, hogy mindenki ad a dologhoz. Nem vártuk el, anyuék előbb ajánlották fel, mintsem megkérdeztük volna.

2012. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
88%

Ja és valaki nagyon aranyosan megfogalmazta. Egy igazi családban segítenek egymásnak. Pénz, süti, amire szükség van.


Vannak persze olyan családok, ahol a gyerek-szülő kapcsolat nem éppen.....bensőséges, hanem inkább gyakorlatias, na ott el tudom képzelni, hogy a szülők és gyerekek nem segítenek, és nem is kérnek segítséget. De megmondom, nem akarok ilyen családot. És nem a pénz miatt, hanem azért, mert nem számíthatnak egymásra. Nincs rosszabb, mint egy széthúzó család.

2012. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk mindent a szüleink fizetek,az én részemet és a vendégeinket anyuék a párom dolgait és az ő vendégeit pedig apósomék.A közös dolgokat közösen,zenész,pincér ilyesmik.


Nálunk ez nem volt kérdés,tudtam hogy fizetik,külön erre az alkalomra volt félretett pénz,a mi családunkban és az ismerőseim közül is mindenkinek a szülő fizeti.


kb 200személyes lakodalomra számitotak anyuék,de mi másként gondoltuk,szerény összejövetelt szerettünk volna igy 60személy volt öszesen a két családtól.

2012. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
85%

Hát, pitvarunk nincs, de amúgy így történt minkor meghívtam először hozzánk a páromat.

Nem tudtuk, hogy ez a hagyomány...

2012. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
78%

Na, itt is kezdődik....

Valaki minden választ lepontoz, ahol a szülők fizettek, vagy besegítettek. Irigység? Féltékenység? Megkeseredettség? Ki tudja.


Kedves lepontozó, ha nincs kitől kérni, vagy beintettek a szülők, akkor tartsatok kéttanúsat, esetleg spóroljatok rá, de semmit nem oldotok meg, ha lepontozzátok azokat, akiknek sikerült, és akiknél van család, és családi összetartás. Ne itt éljétek ki a nyomorotokat kérlek.

2012. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!