Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják sokan el, hogy a...

Miért várják sokan el, hogy a szülők segítsenek az esküvő kifizetésében?

Figyelt kérdés

Ha házasodni akarnak akkor fizessék maguknak, ne a szülőket terheljék még ezzel is.Ha a szülő nem segít akkor meg mekkora szemét.



Egyik rokonom úgy szervezett esküvőt, hogy a 4 szülő a két keresztszőlő a két nagymama és a csaj testvére fizette ki. Előtte egy héttel a rokonságból mindenki ott volt és gyártották a sütiket. Jah és kb.200 fős volt.

Értem én, hogy szeretne szépet, de nem más terhére kéne.


Itt az oldalon is sok olyat olvasni, hogy a házasulni készülő fiatalok elvárják, hogy a szülők fizessenek ezt azt.


2012. febr. 13. 10:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
53%

12:03

Nem jobb, ha a sok agresszív csak egy kis piros kezet nyomogat, mintha bemenne egy áruházba lövöldözni? Ennyire nem fontos a százalék.

2012. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
69%
Ebben igazad van :) Inkább itt tomboljon a sok okos :)
2012. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
85%

Hát én örömmel elvártam volna hogy a szülők segítsenek.

De az én szüleim nem tudtak(jobban mondva anyám vett egy láda Vermutot,hogy a lagziba jó lesz,de 4 nap alatt benyakalta,ugyanis alkoholista)

A férjem szülei bár tehetősek,de sosem érdekelte őket hogy a gyereküknek mi a jó.Anyósom szült 3 fiút,és amikor betöltötték a 18 évüket,simán kirakta őket a nagy betűs életbe..

Így mi magunk álltuk a 2 tanús esküvőnket.Nem bántuk meg,így egyikünk sem hallgatja,hogy mennyi pénzt költöttek ránk(sajnos az egyik sógorom 10 éve nősült,de még ma is állandóan hallgatni kell anyósom nagylelkűségét a lagzi fizetése miatt)

2012. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
78%
mi sem vártuk el a szülőktől. Nálunk úgy volt, hogy volt valamennyi tőként. Megkérdeztük a szülőket, hogy tudnak-e segíteni valamennyivel? ha nem, akkor sem lett volna gond, akkor a meglévő összegből rendeztünk volna egy kisebb esküvőt. De mivel ők azt mondták, hogy tudnak segíteni, mi úgy szerveztünk. Nem vártuk el, sőt nem is engedtük volna, hogy mondjuk hitelt vegyenek fel azért, hogy mi összeházasodhassunk.
2012. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki puffogttja, hogy hagyomány meg etikett! Érdekes ez csak a pénzes dolgokra érvényesek csak azt ápoljátok, de ha esetleg valami nem anyagi, akkor már ott "modernek vagyunk, meg 21.század". Aki ilyen hagyományörző, az járjon templomba, meg a tájegységének megfelelő menyecskeruhát vegyen fel (jah az ciki), és ne rejtsen a meghívóba cetliket, hogy "nászajándék helyett pénz" mert az rohadtul nem tradícionális.
2012. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
75%
Jaja, a 13:40-es totál rátapintott a lényegre!
2012. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat.


A nagyimnak 1946-ban volt az esküvője. Náluk vidéken az volt a szokás, hogy a nagynéni sósat sütött, a keresztanya húslevest, az unokatestvér meg sütötte a húst. A szomszédasszony hozta a diót, a másik szomszéd a lisztet stb. Akkoriban ez volt a szokás. Vidéken még ma is ez megy, hogy sokan összedobják amijük van. Pl a nővérem esküvőjére is a nagyink megsütött vagy 5 tepsi süteményt, a keresztanyja meg hozott XY dolgot. Meg amúgyis sok nagyszülő/szülő természetesnek veszi hogy a kislánya ha férjhez megy (ugye 20-23 évesen mondjuk) nincs annyi pénze hogy a 6. unokatestvért is meg tudja etetni. Meg egyébként lássuk be, hogy ahol 200 vendég van ott többségben azok a szülők ismerősei. Akik megtehetik miért ne támogassák a gyereküket így?


Hozzáteszem hogy én nem csinálnék nagy lagzit, nekem elég lenne egy 6 fős házasságkötős esküvő is.

2012. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
76%

Itt nem a hagyományőrzésről van szó, hanem arról, hogy a szülőknek elviekben segíteni "kell" a gyereküket elindulni az életben.

Ha fiatalon történik a házasságkötés, amikor még nincs sok pénze a párnak, akkor természetes, hogy támogatásra szorulnak. De azok, akik csak 30-on túl házasodnak, jó esetben van spórolt pénzük, biztosan nem tartják a markukat, hogy adjatok bele az esküvőbe. Hanem tudomásul veszik, hogy meddig jutottak, és ha nem telik valamire, nem mennek kórencsálni a szülőkhöz. Hiszen már nem gyerekek. Addig takaróznak, ameddig ér. Akik fiatalon házasodnak, ők még jóformán gyerekek, persze hogy elvárják a segítséget.

2012. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy rátapintott, de ő is tuti legalább olyan képmutató, mint más, csak épp nem biztos, hogy esküvő terén.


Elvégre a világon minden egyes ember olyan, hogy a neki tetsző hagyományokat megtartja, a nem tetszőket, vagy kényelmetleneket meg felváltja a modern megfelelővel.

Ilyen az ember, minden a maga szája íze szerint csinál, ezen nincs mit okoskodnia 13. 40-nek. Meg senki másnak sem, ilyen az ember, én is ilyen vagyok, Ti is. Ami tetszik, abban követjük a múltat. Aminél pedig van jobb vagy kényelmesebb a XXI. században, azt úgy csináljuk. Ez normális emberi viselkedés.


Főleg, mert aki azt hangoztatja, hogy ő márpedig kifizeti magának mert XXI. század, azért ha apuci-anyuci felajánlaná hogy "kifizetek minden forintot, csak olyan esküvőd legyen, amilyenről álmodtál", már a nagy modern nő is sutba dobná a nagy modernségét, és hagyná, hogy a szülők állják álmai lagziját.


Ja tudom, erre az lesz a válasz pár embertől, hogy "én ugyan nem". De ezt betudom annak, hogy minden egyes példa esetén a KIVÉTELEK mindig mindig mindig az éppen ide írók :))

2012. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
68%
13:40 ha megfigyeled, a hagyományt csak néhányan írták. A többiek mit írtak? CSALÁDI ÖSSZETARTÁS. Bizony, ilyen is van.
2012. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!