Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják sokan el, hogy a...

Miért várják sokan el, hogy a szülők segítsenek az esküvő kifizetésében?

Figyelt kérdés

Ha házasodni akarnak akkor fizessék maguknak, ne a szülőket terheljék még ezzel is.Ha a szülő nem segít akkor meg mekkora szemét.



Egyik rokonom úgy szervezett esküvőt, hogy a 4 szülő a két keresztszőlő a két nagymama és a csaj testvére fizette ki. Előtte egy héttel a rokonságból mindenki ott volt és gyártották a sütiket. Jah és kb.200 fős volt.

Értem én, hogy szeretne szépet, de nem más terhére kéne.


Itt az oldalon is sok olyat olvasni, hogy a házasulni készülő fiatalok elvárják, hogy a szülők fizessenek ezt azt.


2012. febr. 13. 10:10
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Mi nálunk nagyon kicsi esküvő volt (szűk család, 30fő), így elég kevés költség volt.

A szüleim állták a kaját (házi terményekből leves, pörkölt, savanyúság) a ruhát én álltam, a jegygyűrűt a férjem, a szüleim a virágokat, após családja a piát. Illetve úgy volt, hogy hogy anyóssal felesben fogják fizetni, de bedurcáskodott, mert szerinte nem kellett volna két rekesz sör. Slusszpoén, hogy az ő rokonsága (férjem alkesz keresztszülei) itták meg a piák több mint felét, este 10kor el kellett menni a kocsmába piáért. De az ingyen volt, mert rokonok ők is, csak messzebbről.

2012. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Nálunk nem a szülők fizették. 40 fő volt az össz brigád, így annyira sokba nem került és mégis csodaszép esküvőnk volt.

1 millióból kijöttünk, még maradt is belőle.

Igaz nálunk annyi volt, hogy amit örököltem nagyimtól abból fizettünk mindent.

Igaz ez pont nem az esküvőhöz fog tartozni, de itt azt is lehurrogják, hogy a szülő segít a ház felújításba.

Vagyis ez személyes példa volt, mivel mikor megvettük a házat akkor volt bőven felújítás és ebben segítettek a szüleim, ez volt a nászajándékunk tőlük, nekünk ez sokkal többet ért.



22/N

2012. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem anyagi okokból, hanem azért volt kis esküvőnk, mert egyikünk se szeretett volna nagy felhajtást. (Ki tudtunk volna saját erőből fizetni egy nagyot is)

A szülők eleinte ragaszkodtak hozzá, hogy fizetnek nagyobbat, de mondtuk, hogy nem pénzkérdés, egyszerűen mi kicsit szeretnénk. (Szűk család, slussz)


Nászajándékba erre meglepetésként kaptunk egy két hetes utat a kedvenc országunkba. Mondták, hogy ők ezt a pénzt erre szánták, ha máshogy nem akkor így, de odaadják, vita nincs.


Pedig "ajándékba" én összesen két dolgot kértem: hozzanak tortát és vigyék el magukhoz egy hétre a kutyát és vigyázzanak rá.

2012. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

13:40 ha megfigyeled, a hagyományt csak néhányan írták. A többiek mit írtak? CSALÁDI ÖSSZETARTÁS. Bizony, ilyen is van.


Az miért családi összetartás, hogy a rokonok fizetik ki az esküvőt/nagy részét? Nekem a családi összetartás teljesen mást jelent...

2012. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

akkor ezek szerint én egy ufó vagyok:

mi a vőlegényemmel saját magunk szerettük volna megszervezni, és kifizetni az egészet, egy nagyon szolid vacsi és slussz, kevés emberrel. erre jönnek anyámék, hogy hatalmas lagzi lesz, és a hagyomány szerint ők állják az egészet. ha nem kérünk belőle megsértődnek. mi nem sértődhetünk meg amiiért le van kakilva a "lényegtelen" véleményünk a saját esküvőnkkel kapcsolatban. pedig alapból normálisak :D csak az esküvő szó hallatán valahogy teljesen bediliztek. ennyit a hagyományról, eddig még csak fejfájást okozott, de még a java hátra van..

2012. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

A volt párom szülei ebben a divatban élnek hogy az esküvőt felesben kell fizetni a fiatalok családjának. Ezért is szakítottunk,mert a párom is annyira eröltette az egészet. Ők nagyon jó módúak,mi meg átlagos színvonalon élünk. Nem akartam a szüleimet költségekbe verni,mivel nekünk tényleg kis családunk van jó ha barátokkal együtt az én részemről ott letten volna 20an. A volt párom részéról meg 10szer ennyien. nem tartottam igazságosnak h a szülei felfogása szerint a szüleimnek a fele költséget állni kell,mikor a mi részünkről nem is leszünk annyian. Ha csak az én általam meghívott vendégek jöttek volna azt még ki tudták volna fizetni de az egész lagzi fele nagyon sokba lett volna.

Mikor az exem azt mondta majd a szüleim vesznek fel hitelt akkor hagytam ott.

2012. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
46%

"Az miért családi összetartás, hogy a rokonok fizetik ki az esküvőt/nagy részét? Nekem a családi összetartás teljesen mást jelent..."


Családi összetartás az is, ha a fiatal párnak nincs pénze szép esküvőre, és a család segít nekik, hogy megvalósuljon az álmuk. EZ családi összetartás, bármit is gondolsz erről a szókapcsolatról.

2012. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
65%

Ez a vita soha nem fog eldőlni,mert vannak,akik megmutatják,h Ők bizony,milyen felnőttek,mert maguknak fizetik az esküvőjüket...Fizessék,egészségükre...

Nekem/nekünk semmi problémánk nem volt abból/azzal,h a szüleink fizették a lagzit,nem erőltettük,nem vágott volna minket földhöz,ha mi fizetjük,de ők így akarták.Mi pedig engedtük. évek óta együtt éltünk,mindenünk megvan,szóval azt mondták,h nekik ez fontos,és TERMÉSZETES.Mindkettőnknek van testvére,az ő lagzijukra is félre van téve a pénz,pedig még csak barátnő sincs egyik oldalon sem....A mi családjainkban ez a természetes,és úgy fogjuk nevelni a gyerekeinket,h nekik is ez legyen...

Nem hiszem,h ettől bárki több,vagy kevesebb lenne...Csak más.

2012. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
"Nem hiszem,h ettől bárki több,vagy kevesebb lenne..." - Ahhoz képest elég renyhe kis degradáló szöveget írtál olyanokról akik nagyon felnőttnek érzik magukat mert fizetik az esküvőjüket...
2012. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
nem érzem degradálónak.Ők írják magukról,h felnőttek,nincs szükségük szülői segítségre,hát én írtam,h egészségükre,ha nekik így jó.Több lenézést éreztem az Ő válaszaikban azokra,akiknek a szüleik fizetik az esküvőt...
2012. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!