Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a 3 éves...

Hogy mondjam el a 3 éves öcsémnek, hogy meghalt a nagypapája? Minden egyes nap nyaggat, hogy mikor jön már mikor megyünk mi oda, már 5 hónapja. Hogy magyarázzam el neki, ha még nem találkozott a halál fogalmával?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 15:56
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm,segítünk.Nem iszik,nem cigizik.Most mivel neki is születésnapja volt vettem neki egy fitnesz bérletet.Ez kicsit láthatóan feldobja,mivel eljár új emberek-sport-élmények.Nehezen lábal ki belőle,de próbálok neki is segíteni.Mivel javul és nem romlik az állapota nem aggódok,gondolom segít neki ez az idő,csak olvas sportolgat,szívesen főzök takarítani meg mosni ránk szokott:)Remélem hamarosan kilábal teljesen.

Öcsim az én nyakamba van varrva születése óta:DNAgyon szeretem szívesen vagyok vele egy szobában,szóval nekem nem gond.

2012. febr. 14. 23:45
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek hajlamosak lebecsülni a gyerekeket, de vannak dolgok, amiket meglepően jól megértenek.

Egy korábbi válaszolónak, aki kritizálta, hogy egyesek miért nem viszik a ygerekeket a temetésekre 11-12 évesen sem: Más dolog a hazugság és más dolog megóvni valakit egy traumától. Öcsémnek például volt egy osztálytársa még általánosban, akinek meghalt az apja. Épp ebben a 11-12 éves korban volt. A roppant intelligens tanárnők kitalálták, hogy menjen el az osztály a temetésre. A halott nem volt az öcsémnak senkije, az életben nem látta, de a sok síró felnőtt meg az egész hangulat úgy kikészítette, hogy rosszul lett.

Megint másoknak, akik szerint nem kell finomkodni, hanem meg kell mondani egyenesen, hogy a nagypapa meghalt: a gyerekek bármilyen értelmesek tudnak lenni, azért óvatosan kell bánni a lelkükkel. A kis "mese" az angyalokkal nagyon jó. Aki nem hisz az ilyesmiben, annak persze nehezebb a dolga. Nem tudom, hogy lehet ezt megoldani. "A nagypapa fáradt volt és elaludt végleg" szerintem nem egy jó mondat. Én már attól szorongtam néha, hogy egyszer hallottam, valaki úgy halt meg, hogy elaludt, és többé nem ébredt fel. Milyen nyomasztó!


Válaszoló: nagyon ügyesen, nagyon szépen oldottad meg a dolgot: gratulálok hozzá! Azzal viszont egyetértek, hogy ez nem a TE feladatod lett volna. Bár tényleg nagyon szépen megoldottad. Férfi létemre éreztem némi meghatottságot, mikor elolvastam. :)

2012. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!