Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a 3 éves...

Hogy mondjam el a 3 éves öcsémnek, hogy meghalt a nagypapája? Minden egyes nap nyaggat, hogy mikor jön már mikor megyünk mi oda, már 5 hónapja. Hogy magyarázzam el neki, ha még nem találkozott a halál fogalmával?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 15:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ki lehet vinni a temetőbe. Vigy ő a virágot. Esetleg valami olyat, amit már adott a papának, vagy amiről tudja, hogy a papa szereti.


Nagyon nem szabad belemenni a történetbe, mert tényleg csak 3 éves, és ha túlrészletezed, félni fogy, hogy te is meghalsz, a szüleid is, ő is, és akkor mi lesz.

2012. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk hisztériás rohamot kaptam a temetésen. Ugye anyukám úgy nagyjából elmondta, hogy a papa a koporsóban satöbbi. Odáig minden jól ment, míg a virágokat bedobtuk. Aztán amikor nekiállták beásni...huh

Kitéptem magam anyukám kezéből, odarohantam ordítva, Ne csináljátok, nem szabad! Keresztapám kapott el de ordítottam tovább, Gyere ki papa, ezek elásnak! Ne ássátok el, hát megfullad!

Felvétel van róla. A nagybátyám külföltön él, és kórházban volt, ezért nem tudott hazajönni. Úgyhogy felvették neki az egészet.

Egyszer majd elhagyja. Ha kérdezi, hogy hol a papa: anygalkáknál. Ugyanolyan szenvtelenül, mintha azt mondanád: lement a boltba.

2012. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Felnőtt vagyok én is.

Te most komolyan gondolod "meghalt,nem mehetsz oda"-.-

NEM ÉRTI A HALÁL FOGALMÁT.

Apám nem beszél túl sokat,dolgozik és kész.Most mit pattogsz ,attól még hogy mondjuk a tiéd beszédes volt örülj neki,ha nem akarja nem kell elmondania.

Anyámnak nincs szüksége szakemberre,nem depressziós,de őt nem is nyaggatja ennyire.Engem szokott,egy szobában vagyunk rajtam él egész nap,velem beszél a legtöbbet:))

Nem is kritikát kértem,hanem leginkább tapasztalatot aki átesett ezen hasonló korú gyerekkel.

2012. febr. 14. 16:15
 14/32 anonim ***** válasza:
97%

Nem a te dolgod elmondani.

Valoszinuleg anyad 5 honapja megallas nelkul zokog, apad pedıg 5 honapja megallas nelkul dolgozik, hogy egyikuk sem tudta 20 percben elmagyarazni...

Hat igen, ilyen, amikor a szuloknek fontos a 3 eves gyerekuk.

2012. febr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
69%

Mit csodálkoztok itt olyanok is vannak, akik szerint a gyerek még 13 évesen is kicsi ahhoz, hogy temetésre menjen!


Ne haragudj kérdező, de azért tényleg nem csoda miket válaszoltok, ezt akkor kellett volna elmagyarázni a gyereknek, hogy mi történt, papa elaludt örökre, angyalkákkal van, nem csak ráhagyni, hogy majd a nagy tesó mond neki valamit. Tényleg elég furcsa szüleid vannak.

2012. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van,hogy nem értené,ha azt mondanád,hogy a papa meghalt.Mivel nem tudja mi a halál.Viszont nagyon fontos tudatosítani benne,hogy többé nem találkozhat a nagyapjával.Szerintem is jó lesz ha azt mondod neki,hogy a papa elköltözött az angyalokhoz és onnan figyel minket,de nem jöhet el hozzánk többet és mi sem hozzá,mert nagyon messze van.Ebből meg fogja érteni,hogy nem láthatja többé a nagyapját és idővel nem is fogja keresni már.Aztán ha nagyobb és értelmesebb lesz el lehet magyarázni neki,hogy a papa valójában meghalt és azt is meg lehet értetni vele,hogy mi a halál.

Én 4 éves voltam,amikor a mamám meghalt,nekem a nővérem mondta el,mert anyuék a temetést intézték és ő volt itthon velem.Amennyire emlékszem,ő is így valahogy magyarázta,hogy a mama elment az angyalkákhoz stb.Én megértettem,hogy többet nem találkozhatok vele,utána csak 1-2 alkalommal hoztam fel a témát és kérdezősködtem,hogy hol a mama.Ilyenkor mindig mondták,hogy az angyaloknál van és onnan figyel minket.Én ezt el is fogadtam és nem firtattam tovább a dolgot.

Azt nem értem,hogy miért kellett ennyi ideig várni.Jobb lett volna hamarabb túlesni ezen.Egyébként az ilyesmit nem szabad eltitkolni a gyerekek elől sem,nekik is fokozatosan meg kell tanulniuk,hogy az élethez,hozzátartozik a halál is,amit senki nem kerülhet el.Az ő szintjülön mindenképpen beszélni kell erről is!

22/L

2012. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a hozzászólásokat így nem tudom tanácsolták-e már ezt: vidd ki a sírjához. Ha ott vagytok, elmondhatod neki, hogy a papa már itt van, ha beszélni akar vele, akkor ide jöjjön ki. Elmondhatod, hogy már nem lesz soha másképp, de hogy ez az élet rendje.

Ha teheted, szedj össze nagyon sok régi fényképet olyan rokonokról, akik már meghaltak. Nem baj, ha nem ismerte őket, mesélj neki róluk és akár az ő sírjukhoz is elmehettek.

2012. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

"Igen,normálisak vagyunk.Már próbáltam elmondani neki,de azt mondta "nem igaz,csak aludni akarsz küldni,de én megvárom" utána órákon át sírt,nem tudtuk megnyugtatni.

Volt egy kisebb idő,amikor elfelejtette de újra feljött és csak pár napja három éves...most kb 2.5 éves gyereknek te mit mondtál volna?Ő nem 6 éves."


Ha meg már mondtad, akkor ne ismételt. Pici még hogy felfogja, ennyi. Azért, mert elmondod neki virágnyelven, nem fogja jobban érteni. Ez tudod olyan, mikor nagypapám meghalt, mama sokszor mondta, de mi is éreztük, olyan, mintha csak elment volna valahova. Mama is sokáig nem fogta fel, hogy meghalt. Ez egy lelki folyamat. De nem kell félteni egy 3 éves gyereket. Ne várd tőle, hogy gyászoljon és sírjon, vagy felfogja, mert még kicsi.

Majd egy idő után abbahagyja a dolgot, és nem emlegeti többé. Nem fogja megviselni, mert az Istenért: csak 3 éves.

2012. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
68%

"Mit csodálkoztok itt olyanok is vannak, akik szerint a gyerek még 13 évesen is kicsi ahhoz, hogy temetésre menjen!"


Ezt az én válaszomra írod? Mert én írtam 13 évet, de nem azt, hogy nem voltam ott a nagyszülőm temetésén!!! A húgom is ott volt, 6 évesen, normálisan viselkedett, csak épp nem siratta a papát, mert nem fogta fel. Én természetesen sírtam, mivel én már elég nagy voltam hozzá, hogy értsem, mi a halál és imádtam a nagypapámat. Szóval, ha ez nekem szólt, akkor javaslom, tanulj meg olvasni!!!

2012. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

3 eves.

Egy ideig meg feszkozik, aztan ugy elfelejti, mint a huzat.

Nekem allitolag a papa volt a mindenem, par honapig nyafogtam meg kerestem, aztan ugy elfelejtettem, hogy mar az arcara sem emlekszem. Pedig 5 voltam akkor.

2012. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!