Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalt, végignéztem. Hogyan...

Megcsalt, végignéztem. Hogyan legyek túl rajta?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, 1,5év járás után megcsalt (megdugott egy csajt, semmi több) tudom hogy hibás voltam, megbocsátottam hónapok alatt túlléptem rajt. Persze nem bíztam meg benne, rettegtem hogy újra meg fogja tenni...

S ismét megtette, tanúja voltam a "félrekefélésnek". Sokkot kaptam, nem szóltam neki, hogy tudom... Csak később... Szakítottunk. 3 hónap múlva összejöttünk.


Nem tudom túltenni magam ezen az egészen. Tudom, hogy szeret, mindent megtesz értem... Ha nem emészteném magam a múlton a legboldogabb párkapcsolat lenne a miénk.


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem segítsen!

Mivel léphetnék túl ezen az egészen?


A válaszokat előre is köszönöm!!!



2012. febr. 23. 17:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
52%
Nem a kérdésről jutott eszembe(vagy mégis arról- ki tudja)hanem ama arab mondásról, amit egyik kedves válaszoló említett: "Ha valaki átver egyszer az az Ő szégyene, ha átver kétszer az az enyém."
2012. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%
lehet h számtalanszor megcsalt, csak azt nem láttad...gondolom ezt se vallotta be.
2012. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
83%

Szeret??? Az aki megcsal, vagy nevezd aminek akarod, az téged meg alázott. Egy párkapcsolatban ez meg alázás. Nem szeret, nem tisztel, embernek sem néz. Megbocsájtassz, majd jön a másik is neki. Te megint, és örlöd magad, majd gyógyszeren élsz, s rá jössz, amikor már nem te vagy aki voltál. Én , tudom ebben voltam. Majdnem rá ment az életem. A voltom félre lépett. Egy olyan betegséget kaptam el tőle a ritka alkalmak közepette, hogy majdnem le állt a vesém, amibe bele is halhattam volna.

Szóval. ez van.

2012. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
95%

te halál komolyan azt hiszed h szeret? és h tiétek a legboldogabb párkapcsolat? ennyire naiv vagy? :o

mifelénk a boldog párkapcsolatban nem csalják meg egymást a felek (még ha az csak dugás, semmi több, ahogy azt te írtad).

2012. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező, mivel azt kérdezted, mivel léphetnél TÚL ezen (és érzed, szeret, és hogy boldogok lehetnétek) az jutott eszembe, olvasd el ezt a könyvet. Talán segít, hogy van ilyen, valaki, aki szerelmes -mégis csal közben, és ő is szenved tőle, mindenkinek rossz így. Talán sikerül túllépni - és valóban csak az lehet a boldogság felé vezető út.

Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége

[link]

2012. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
végignézted?????? jézus!!! szerintem hagyd ott ezt a pasit...
2012. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát rizikós dolog ilyen emberben bízni. Majd ha rossz passzban lesztek (és lesznekilyen időszakok), nem lesz semmi, ami visszatartsa, és esetleg ott állsz majd 2-3 gyerekkel, 40 évesen egyedül. Mérlegelj. Ez egy jellemvonás, neki fontosabb volt az a kaland, mint te. Ezek az emberek nemtudnak annyira beleérezni a másik helyzetébe, empátiás készségük, tartásuk, felelősségtudatuk gyengécske, családot alapítani velük igen veszélyes.
2012. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: igen, néztem. Előbb értem haza...


4. válaszoló: "szereti a másikat, de mégis megcsalja, az a megcsalás olyan nyomot hagy benne, hogy soha többé nem tudná megtenni!"


azért bocsájtottam meg (most) másodszor, mert tudom, hogy benne EZ hagyott nyomot, érzem, látom, tapasztalom.

Igen előttem az élet 30 alatt vagyok... De sajnos a férfiak 90% egyforma... Találnék mást, de minek? Ugyanezeket a köröket fussuk le? Őt már ismerem, látom, ha hazudik. (nem véletlenül értem előbb haza)

Nem a kapcsolatban szenvedek, hanem saját magamtól, hogy állandóan ezen rágódok. A múlton... Hogy nem tudom elengedi a sértettségemet, hogy nem tudok a "látottaktól" megszabadulni...


8.válaszoló: Nem, nem az első félrelépésen rágódom, (arra már higgadtan tiszta fejjel, megértve tudok visszagondolni) s nem is a másodikon problémázok. A félrekefélést lerendeztem magamban, tudom miért történt, tudom min kell változtatnom, helyre lehet rakni a kapcsolatot... A problémám az, hogy a látványon nem tudok túl lenni...


10: tudom hogy annyi volt amiről tudok. Az elsőnél azért voltam hibás, mert elhanyagoltam, nem foglalkoztam vele. Részéről ez egy segélykiáltás volt, nekem felnyitotta a szemem, és sokkal sokkal jobb lett utána a kapcsolatunk.


11: igen az én szégyenem, depressziós voltam, negatív, s görcsös, hónapokon keresztül, mellettem állt, segített. Aztán belefáradt, s jött egy mosolygós lány...


15: külön köszönöm, hogy érted a probléma lényegét. Köszönöm a könyvajánlást, utánanézek.


Összegezve: Nem a megcsaláson van a hangsúly! azon túlvagyok! Hanem a látottakat szeretném higgadtan érzelmektől mentesen kezelni, s nem akarom, hogy felemésszen a kín!!!

2012. febr. 23. 18:21
 19/31 anonim ***** válasza:
81%
akik így lepontoztak azoknál normális és hétköznapi dolog a megcsalás, vagy mi a szösz? :o fel nem foghatom.
2012. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarlak bántani, de ez már tényleg nevetséges. Magadat okolod, mert megcsal? Ha neked csak a látvány fájt, valahogy legyél túl rajta és kérd meg a párod, hogy máskor máshol csaljon meg.Kétszer megcsalt, nem nézte az érzéseidet, semmit. Ha nem jó veled miért nem szakít?
2012. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!