Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sz. Emét dolog pénzt kérni a...

Sz. Emét dolog pénzt kérni a tesómtól gyerekvigyázásért?

Figyelt kérdés

Otthon lakik,és én is. Tegnap buliba akart menni és én nem válaltam,kérdeztem mennyit fizetsz? Mondja nincs pénze és nem is adna,mert milyen dolog az h a saját tesómtól pénzt kérek h a rokonomra vigyázzak.

Én meg mondtam neki h miért mit képzel magáról majd elvállalom mikor más(a barátnői) több 10ezret megkapnak pár óra vigyázásért ha ugy van. Nekem is jól jönne a pénz.

De ez tényleg így van ha ő buliba akar menni vagy csak akárhova akkor általába a barátnői vigyáznak a gyerekére(2,5 éves) és 10 ezret ad nekik,van amikor többet.

Rám vagy anyukámra azért nem hagyja mert nekünk másnap suli,meló.

De ha mi vigyázunk rá,még egy köszit se dob.


2012. márc. 3. 20:20
 61/115 anonim ***** válasza:
Az én családom felfogása szerint ez nem munka. De mondjuk én már attól is hányok, ha egy kamasz csak pénzért mosogat el...mi a tesómmal nem pénzért vigyázunk a gyerekekre. De aki szerint pénzt kéne kérnem tőle, akkor írna árfolyamot?
2012. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:

Munka, amiért más pénzt kap. Attól, hogy közöttük rokoni kapcsolat van, még ugyanúgy vigyázni kell arra a gyerekre és már mondtam, hogy ez nem egy szokványos család. Nem hiszem, hogy egy tervezett boldog családról lenne szó. Igen, ez munka.


Azt meg nem mondta a kérdező, hogy szereti-e a gyereket.

2012. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
100%

"De szerinted, vigyázni a SAJÁT UNOKAÖCSIKÉJÉRE az szerinted munka? Te munkának látod, ha a testvéred gyermekeivel lehetsz? "


Nekem nem, mert ők normálisak, nem tagadják le a gyereküket és nem tartatják el magukat miközben bulizni járnak.

A kérdező pedig csak visszavágott a link nővérének. Jó, akkor ne kérjen pénzt. Egyszerűen csak mondjon nemet.

2012. márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
41%

Arra tényleg kíváncsi lennék, hogy a nagyszülőkre ha ti rábízzátok a gyerekeiteket, őket is "kifizetitek"?


Vagy őket nem, mert felnőttek? De hiszen attól még kellhet nekik a pénz, főleg ha nyugdíjasok. EGy kisnyugdíjasnak jobban kell a pénz mint egy kamasznak, mert az lakást tart fent. Akkor nekik is fizetni kell? Ti fizettek anyátoknak, anyósnak, ha vigyáznak a gyerekre, amíg bevásároltok?

2012. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Bár én inkább azt nem értem, hogy miért nem ad. Másnak kiad érte sokkal többet, de ugyanezért a testvérének nem? Ha már család, akkor nem jobb, ha a családtagomnak adom azt a pénzt, vagyis annak töredékét, amit idegennek adnék teljesen ugyanezért??

2012. márc. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem egy szokványos család. És a tanácsoknak köszönhetően ez még inkább gáz család lesz, mert már azért is pénzt kell kérni, hogy vigyáz az egyik a másik gyerekére.
2012. márc. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 anonim ***** válasza:
100%

Általában a nagyszülő maga kéri, hogy a gyerekkel lehessen. Nem egy rábízott feladat, hanem egy szórakoztató program, de hangsúlyozom, általában.

Nem lehet összehasonlítani egy kislányt, akinek fogalma sincs még az anyai érzésekről egy nagymamával.

2012. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:

"És a tanácsoknak köszönhetően ez még inkább gáz család lesz, mert már azért is pénzt kell kérni, hogy vigyáz az egyik a másik gyerekére."


Nem hiszem, hogy a kérdező kérne pénzt, ha a nővére amúgy normális lenne, és azért kellene vigyázni a kicsire, mert nem ér haza a munkahelyéről.

2012. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:

Oké, akkor elmondom, bár nem kell hozzá nagy gondolkodás.


Tehát, ha van egy haver, aki megszereli a kocsimat, annak fizetek. De ha a kocsimat apám szereli meg, vagy a bátyám, akkor neki nem adok pénzt. Fordítva: ha én megteszek valamit a testvéremnek, el sem fogadnék pénzt. Ám ha nem én teszem meg, hanem egy családon kívüli illető, akkor ő kap érte pénzt.


Érthető?

2012. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 anonim ***** válasza:
100%

"Arra tényleg kíváncsi lennék, hogy a nagyszülőkre ha ti rábízzátok a gyerekeiteket, őket is "kifizetitek"?"


Nem, de én nem is tartatom el magam, nem szórom a pasim pénzét tízezresével a barátnőimnek, miközben bulizni járok.

2012. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!