Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebuktam és a párom ki van...

Lebuktam és a párom ki van akadva. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. 2,5 évvel ezelőtt volt egy hullámvölgy, amiből nehezen másztunk ki. Akkor nyitottam egy számlát, és minden hónapban raktam rá valamennyi pénzt.Még akkor emelték a fizetésem, mikor fasírtban voltunk. Nem vette észre ezt a hiányzó pár ezer ft-t.


A lényeg az, hogy megtudta, hogy van egy titkos számlám, rajta egy szép kis összeggel... És most áll a bál.

Nagyon haragszik, még azt se mertem neki elmondani, hogy áprilistól munkanélküli leszek.


2012. márc. 13. 08:56
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Az egyik munkatársnőm átjött kávézni. Azt mondta, szerinte ideje lenne fizu emelést kérni, mert már 1 éve x ezret kapunk (párom 20-al kevesebbről tudott), és a párom pont akkor ért haza, és meghallotta.

Rákérdezett, hogy akkor az elmúlt 1 évben hova lett az a 20 ezer ft... Kénytelen voltam elmondani

2012. márc. 13. 09:46
 22/28 anonim ***** válasza:
42%

Apám ilyen még,hogy olyan tévéje meg tévécsomagja van,meg házimozi-rendszere,meg mindene,hogy nekem sose lesz ilyen(én külön élek),de ha anyám nem menti meg a II. házasságának válásakor(anyu volt az I.feleség),akkor most hajléktalan lenne,mert pénze az nem volt.


Na ez gáz.

2012. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
28%

Amúgy tök jó,hogy a ti cégeteknél csak így megy,hogy kértek fizuemelést, meg hogy egyáltalán elő mertek ilyennel hozakodni.

Tízből kilenc ember -állítom- ha csak kiejtené ezt a száján,másnap már nem kellene bemennie,mert fegyelmivel repülne a cégtől,kb.ugyanolyan fajsúllyal esne a lattba,mintha azt a pénzt a cég pénzéből venné -sikkasztaná- el.

2012. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
88%
Legegyszerűbb, ha leültök és megbeszélitek. Miért ne lehetne félretett pénzed? Szépen elmagyarázod neki, hogy talán egy nap akarsz kocsit, házat, világ körüli utat stb, félretettél ennyi az egész. Nem gondoltad volna, hogy ő ezért megharagszik, meg tényleg nem jutott eszedbe, hogy ilyenekkel traktáld őt, mert azt gondoltad, hogy hülyeségnek tartaná. Semmi hátsó szándékod nem volt vele, senkit nem akartál ezzel megbántatni. Pusztán gondoltál arra, hogy mi lesz jövőre 3 év múlva, 10 év múlva. Sosem jön rosszul, ha az embernek van egy kis félretett összege (ez speciel nem csak akkor igaz, ha világ körüli útra akar menni az ember). Ezt mond meg neki. Meg lehet őt érteni, úgy érzi, hogy becsaptad, de azért a te álláspontod is teljes mértékben érthető. Remélem minden rendebe jön!
2012. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Arról én nem tehetek, hogy a kolléganőm kevesli a fizetését. :)

Nekem nem lenne merszem odaállni a főnök elé ilyen ötlettel.

2012. márc. 13. 10:16
 26/28 anonim ***** válasza:
64%
Mondd meg neki nyugodtam, hogy munkanélküli leszel. És azt is, hogy inkább örülnie kéne, hogy ha mégsem találsz addig munkát, nem neki kell eltartania, hanem van saját pénzed. Bár lehet, hogy jobban tetszene neki, ha eltarthat, mert akkor ezt mindig a szemedre vethetné, bármit bajod lenne vele később. Sajnos van ilyen.
2012. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
78%

69%-os te hol élsz?

400ezerből a világ másik végére nyaralni menni, pont mielőtt munkanélküli lenne? Abból még 2 retúr jegyet se lehetne venni a világ másik végére.


Na, mindegy. Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem itt komoly világnézetbeli különbségek vannak. És ez például ha gyereketek születik igen komoly problémák forrása lehet.

A pasid a tipikus nem túl előrelátó magyar ember, aki amint pénzt lát plazmatvt, mobilt, új laptopot akar. Annyira felszínes. Az ő helyzetében.

Hogy akarsz te ezzel az emberrel családot alapítani? Mert akkor rá leszel utalva anyagilag. De ha mindezt végiggondoltad, akkor soraimat felejtsd is el.


Mi az, hogy nem mered elmondani, hogy munkanélküli leszel? Ez a tökéletes magyarázat arra, miért spóroltál. Gondolom ő is jobban örül ennek a verziónak, mint annak, hogy áprilistól neki kell téged eltartania.

2012. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Jééézusom, inkább örülne annak, hogy olyan barátnője van, aki nem verte el mindenféle apró hülyeségekre a pénzt, hanem megtartotta...
2012. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!