Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bajt csináltam! Mit...

Nagy bajt csináltam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A férjem előző kapcsolatából született kislány 7 éves,a mi közös gyerekünk 3 éves. A férjem és a volt felesége már a kisgyerek születése óta nincsenek együtt. De idáig jó volt a kapcsolat köztük és köztem is. Az utóbbi egy évben romlott el valami. A férjemnek másik munkája lett már nem tudott annyi gyerektartást fizetni,így kértünk a közös gyerekre hivatkozva csökkentést. Meg is kaptuk. Ez egy évvel ezelőtt történt. Azóta változott a viszony a gyerek és az apja,és a gyerek és én köztem. Én gyanítom hogy az anyja keze van a dologban.

Ami miatt nagy bajt csináltam az a következő. Lent voltunk délelőtt a játszótéren a gyerekekkel,a férjem lánya kért inni. Egy pillanatra fordultam el hogy elővegyem,már azt láttam hogy a két gyerek az út test felé megy. A nagyobbik húzta maga után a kisebbiket. Kiabáltam h álljanak meg,rohantam utánunk. A nagyobbik mondogatta a kisebbiknek h gyere,gyere. Egy apuka a játszótérről tudta elkapni őket,de már az út test közepén volt a kisebbik,mert a nagyobbik mondta a kisebbiknek h menjen csak át,ott lesz a meglepetés! Miután magamhoz öleltem a gyerekem,idegességben lekevertem egy pofont a férjem lányának. Ő megmondta h ezt anya meg fogja tudni. Félek h a férjem mit fog szólni,még nem jött haza. És mi van ha többet nem jöhet ide a lánya.


2012. márc. 18. 13:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Jól tetted, ne stresszelj emiatt!
2012. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
majd mond el mit szólt a férjed:(
2012. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Mekkora kis g.eci lehet a volt feleség gyereke... és még csak nem is a szerencsétlen kislány tehet róla hanem a banya aki neveli. Hogy lehetnek ilyenek az emberek? Egyébként tök érthető hogy felpofoztad... engem a saját anyám is pofozott fel olykor-olykor, na és...? Sokszor kicsi gyerekeknél a szép kedves szó nem segít megérteni a problémát, mivel nem állnak olyan kifinomult intelligenciai szinten hogy megértsék a szép, összetett magyarázatot.
2012. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Ma 9. válaszoló(13.22-es).

"Én felhívnám a volt feleséget, és megmondanám neki mi történt. Azt mondanám, nekem fontos, hogy békében éljünk, és hogy bocsánat, hogy megütöttem a lányát, elvesztettem a fejem és nem fog többet előfordulni. Továbbá arra is megkérném, hogy magyarázza el a lányának, hogy ez nagyon veszélyes dolog volta, amit csinált, és nem szeretnétek, ha hasonló még egyszer előfordulna."

Na,én ezt biztos,hogy NEM mondanám.Először is biztos,hogy anyuka lázítja a háttérből.Az lehet,hogy nekem fontos,hogy békében éljünk,de a nő viselkedéséből egyértelműen kiderül,hogy neki nem!Felhívnám,és úrinő módjára ugyan,de kiosztanám.Ne vicceljünk már.A kicsi-és akár a nagy-élete is múlhat ezen.Itt nincs helye képmutatásnak,finomkodásnak.Bizony azt is elmondanám,hogy vannak tanúk,és,hogy egy apuka kapta el,ám akkor a kicsi már az út közepén volt.Akár még a gyámüggyel is fenyegetőznék!Illetve gyermek-piszichológussal,aki pikk-pakk kideríti,hogy mi is van a háttérben.Igazából ezt anyuka tudta nélkül is megtehetné a férjed.

2012. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már még te aggódj a pofon miatt! Egy 7 éves lány nem véletlenül viszi ki a gyereket az útra! Ráadásul direkt eltereli a figyelmedet! Légy már észnél, és mind a férjednél és az anyukánál is csapj egy balhét! Egy 7 éves gyerekre mások már kistestvért bíznak...
2012. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

A gyereket miután felpofoztam ki is oktattam. még itthon is csak magyaráztam neki,de nem nagyon hatotta meg,csak a vállát rángatta és mondogotta h anya meg fogja tudni,bajban leszel! A két gyereket most el szeparáltam. A nagy is és a kicsi is külön szobába van. A Kicsi most amugy alszik,a nagy meg tv-zik. Még mindig olyan ideges vagyok rá hogy csak akkor szólok hozzá ha muszáj.

A férjem nemsokára hazajön. megpróbálom addig a nagyobbik gyereket bent tartania szobájában,azt szeretném ha én mondhatnám el neki hogy mi történt.

2012. márc. 18. 14:15
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, azt csak mondani könnyű, hogy nem kellett volna megütni. Én biztos, hogy nem tudtam volna megállni egy pofonnál. A másik részét úgy gondolom, hogy egy gyerek lehet önállóan is gonosz, nem muszáj, hogy az anyja keze legyen a dologban. Ami biztos: bármi lenne is a férjem véleménye, azonnal közölném vele, ez a gyerek csak és kizárólag akkor jön még egyszer hozzánk, ha ő otthon van és minden pillanatban figyel rá.
2012. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Nekem ez az egész egy nemrég látott thiller filmre emlékeztet,így nehezen tudom elképzelni,hogy egy felnőtt nő erre rávegye a 7 éves lányát,tudván,hogy komoly következményekkel jár az egész.

Egyrészt azért,mert ezzel nemcsak a 3 éves hanem a saját gyereke életét is veszélyezteti,másrészt,meg azért mert sokan nem egy pofonnal rendeznék le a dolgot,hanem gyámügytől kezdve a családsegítőig vagy akár a bíróságig elmenne.Így az anyuka nem csak a gyermeke elvesztését kockáztatja,hanem egy börtönbüntetést is..

Ha igaz a történet,akkor ahogy valaki írta,finomkodásnak nincs helye,és simán mennék a megfelelő szervekhez,és kérném az ügy teljes kivizsgálást.Ha vannak tanúid,akkor adni fognak hitelt a szavaidnak,és bele is fognak mászni az ügyben.

2012. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem még jól reagáltad le!Eltudom képzelni,hogy mekkora stresszben lehetnél,mikor láttad, hogy rángatja az úttest felé egyik a másikat!Hát ez őrület!Nem csoda, hogy egyből lekevertél egy pofont! Szerintem nagyon sokunknak ugyanez lett volna a reakciója, vagy pedig az, hogy kicsit megrángatjuk a nagyobbikat.

Én is azt vallom, hogy inkább egy pofon,mint az, hogy mindkettőt elüti az autó!

Mondjuk én felhívnám az anyját sírva, hogy majdnem elütötte őket az autó,mert kirángatta az úttestre,te pedig mérgedben lekevertél egyet.Szerinte jobb volna ezt minél előbb megtudni.

Egyébként meg gondolj bele.Mi történhet?A férjed szerinted ellened fordul és meggyűlöl ezért?Elválna vagy bármi?Szerintem egyáltalán nem.Sőt ugyanúgy láthatná a kislányát,maximum nem nálatok találkozna vele a láthatáson...

Jobb az őszinteség.Na meg persze az őszinte bocsánatkérés.

2012. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:20 vagyok

Még valamit.Ha a gyerek még egyszer azt mondja,hogy "ha az anyu megtudja te bajban leszel" akkor simán a képébe hajolnék,és elmondanám nyugodt hangon:

"aranyom!Ha anyud megtudja,akkor ő lesz nagy bajban,mert olyat műveltél amiért anyukádat csúnyán megfogják büntetni.te meg majd leshetsz,mert anyudat nem fogod sűrűn látni.Majd neked megköszöni,hogy börtönbe megy..Tudod mi az a börtön?? Elmondom neked!"

Ha 7 évesen ilyen gonosz mondatra képes,akkor felfogja majd amit te is mondasz neki.

2012. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!