Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bajt csináltam! Mit...

Nagy bajt csináltam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A férjem előző kapcsolatából született kislány 7 éves,a mi közös gyerekünk 3 éves. A férjem és a volt felesége már a kisgyerek születése óta nincsenek együtt. De idáig jó volt a kapcsolat köztük és köztem is. Az utóbbi egy évben romlott el valami. A férjemnek másik munkája lett már nem tudott annyi gyerektartást fizetni,így kértünk a közös gyerekre hivatkozva csökkentést. Meg is kaptuk. Ez egy évvel ezelőtt történt. Azóta változott a viszony a gyerek és az apja,és a gyerek és én köztem. Én gyanítom hogy az anyja keze van a dologban.

Ami miatt nagy bajt csináltam az a következő. Lent voltunk délelőtt a játszótéren a gyerekekkel,a férjem lánya kért inni. Egy pillanatra fordultam el hogy elővegyem,már azt láttam hogy a két gyerek az út test felé megy. A nagyobbik húzta maga után a kisebbiket. Kiabáltam h álljanak meg,rohantam utánunk. A nagyobbik mondogatta a kisebbiknek h gyere,gyere. Egy apuka a játszótérről tudta elkapni őket,de már az út test közepén volt a kisebbik,mert a nagyobbik mondta a kisebbiknek h menjen csak át,ott lesz a meglepetés! Miután magamhoz öleltem a gyerekem,idegességben lekevertem egy pofont a férjem lányának. Ő megmondta h ezt anya meg fogja tudni. Félek h a férjem mit fog szólni,még nem jött haza. És mi van ha többet nem jöhet ide a lánya.


2012. márc. 18. 13:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Igen, de épp elég ha az anya a lányát uszította a kicsi ellen, vagy épp az apját elhordta neki mindennek, vagy azt mondta, hogy pl a másik gyerek miatt jut neki kevesebb ajándék meg stb. Kilehet váltani egy pár éves gyerekből is az utálatot a másik iránt. Szerintem az anya uszítgatott, a gyerek féltékeny lett a kicsire, és így próbált neki ártani. De sztem az sem kizárt hogy az anya kérte meg a gyereket hogy ártson a kicsinek. Némelyik nő bármire képes. Amúgy egy példa: mikor én voltam 5 éves, akkor volt egy kislány aki akk volt 8-9 év körül, ő az anyukám barátnőjének a lánya volt. Egyszer felmentünk hozzájuk, anya beszélgetett a nővel, én ültem, erre bejött a lány egy műanyag flakonnal és jól fejbevágott engem vele. Szerencse hogy nem üveg volt, később kiderült azért tette, mert az anyukája hergelte fel, hogy nekem mindenem megvan, nekik meg kevés mindenre telik, és ezért engem bántani kell. Úgy bukott ki a dolog, hogy anya meg a barátnője később összevesztek, én meg mikor már felnőttem akkor ezzel a lánnyal összefutottam, és emlékezett ő is az esetre. én 22 vagyok, ő meg már 25-26 körül, és családos.
2012. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

14-e válaszoló. Én írtam azt a választ ami nem tetszik neked. Direkt hozzáírtam, hogy "én így csinálnám".

Nekem ez a véleményem és kész. Nem tudhatod, hogy a volt feleség bújtogatta-e a gyereket. Más is írta, hogy a gyerekek néha maguk sem tudják miért teszik amit tesznek.

És ha valami önálló ötlet volt? Anyuka keze nincs benne? Képzeld el a te gyereked csinál hasonlót, és felhív a volt férjed új felesége és máris gyámüggyel fenyegatőzik. Hát én nagyon kiakadnék, és már csak ezért is támadnék.

Mert ugye a volt feleség az szükségszerűen egy banya, aki arra neveli a 7 éves gyerekét, hogy tegye el a 3 éves húgát láb alól. Ezek azért elég komoly vádak, gondolj csak bele. Én megadnám magunknak az esélyt, hogy normális hangnemben megbeszéljük a dolgokat. Ez az én véleményem, és nem muszáj egyetérteni vele. Le is lehet pontozni.


Amúgy velem is elég durva dolgokat csinált a nővérem, pedig édestestvérek vagyunk, és tutira senki nem bújtogatta ellenem. (Ő is ennyivel idősebb.) Csak azért, mert jó volt kínozni a kisebbet.

2012. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
A 14. vagyok.Én meg úgy írtam a válaszomat,hogy:én ezt NEM tenném.Ergo ez meg az én véleményem.Különben 2 gyerekes,terhes anyuka vagyok,szóval van valami fogalmam a gyerekek közötti dolgokról(azon kívül nekem is van tesóm,egy bátyám).Ám a kérdező is úgy gondolja,hogy a kedves ex keze van benne.Valószínűleg Ő jobban tudja,mint mi.És a gyerek azon mondata,hogy nagy bajban leszel,ha anyu megtudja,valószínűsíti,hogy tud róla.És bizony,hogy fenyegetőznék.Lehet ez meghozza az anyuka józan ítélő képességét.És ha az Ő gyerekével történne valami?Csak ígí lehet rá hatni.
2012. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
És azért,mert nem értek Veled(vagy másokkal) egyet nem pontozlak le.Hiszen nem vagyunk egyformák,ezáltal a véleményünk is más.Ez így van rendjén.
2012. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, gondold egyet a gyerek és kiküldte az útra vagy mi? Mit csináltak előtte? játszottak legalább? Mert akkor ez elég furcsa. És ha annyira nem is forgalmas út, és ezt egy 7 éves is tudta? Így elég érdekes. Korábban békésen játszottak együtt?
2012. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek a kiscsaj miatt. De valószínűleg én is így reagáltam volna, vagy durvábban.
2012. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

nem azt gondolom hogy az anyja mondta h küldje ki az útra,de biztos vagyok benne hogy magyaráz neki dolgokat. Amíg nem adtuk be a csökkenést a tartásdíjra egy évvel ezelőttig teljesen normális volt a viszony. Azóta a gyerek viselkedése is változott rossz irányba.


A férjemnek elmondtam mi történt,a lánya sírt és azt mondta h hazudok. Véletlenül mentek ki az útra,ilyeneket mondott,én meg csak úgy unalmamban ütöttem meg. A férjem nem hitt neki,mert az apuka aki elkapta őket,mikor jött haza férjem beszélt vele,ő a szomszéd házba lakik,és elmondta mi történt. A férjem teljesen tanácstalan most. tartunk az anyuka reakciójától.

2012. márc. 18. 15:33
 28/36 anonim ***** válasza:
A gyerekek kiszámíthatatlanok,nem gondolnám én sem az anyja biztatta.Lehet úgy érzi a kicsi több szeretetet figyelmet kap,hiszen ti egy család vagytok.Simán féltékeny.,A pofon jogos volt,legalább tudja ezt többet nem szabad.Tudja rosszat csinált,főleg apa is elkapta.Lehet otthon meg se mer nyikkanni.De ha mégis árulkodik az sem olyan nagy baj.Ezentúl csak apuka jelenlétében lesz veled.Vigyázzon rá ő
2012. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Senki nem gondolt arra, hogy a kislánnyal van a baj?

Tudom, hogy sokan nem fogadják el, de ha szociopata, akkor annak született. Mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az anyja a felbujtó; ha mondogatta is, hogy miatta kap kevesebbet a kislány, akkor sem csinál ilyet egy hétéves! Max. megüti vagy ilyesmi.

2012. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka reakciójától? A férjed hívja fel az anyukát, hogy menjen el hozzátok. Mondjátok el neki, hogy mi történt, nagy a baj a gyerekkel. Kérdezzétek meg, mit szándékozik tenni, hogy ilyesmi a jövőben ne fordulhasson elő. Vagy beszélgessen el a gyerekkel, vagy vigye el nevelési tanácsadóba. Senki nem várhatja el tőletek, hogy ilyen veszélynek tegyétek ki a picit. Ne ti féljetek, titeket ért sérelem. A férjed a férfi, tegyen rendet a régi és az új családjában. Elhiszem, hogy szereti a nagyot is, de a picit meg kell tőle védeni. Álljon a sarkára, legközelebb akár sikerülhet is kárt tennie a gyerekben.
2012. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!