Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apás szülés: csodálatos vagy...

Apás szülés: csodálatos vagy riasztó élmény?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez az élmény még inkább megerősít, elmélyít egy kapcsolatot vagy épp ellenkezőleg? Főleg férfiak véleményét várom, de mindenkinek köszönöm, aki válaszol.
2012. márc. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
88%
Nem arról bezséltem mikor valaki tényleg rosszul van,és elájul. Hanem arról mior hisztéria az egész,plusz ez a "idegesit,hogy tehetetlenül kell végignéznem,ezért inkább szenvedjen egyedül" hozzáállás is unszimpatikus nekem,dehát mindenki azt tesz amit jónak lát.
2012. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
88%
Én már szültem,szerencsére,ezért kár gondolkodnom ezen.Mindez nevelés kérdése és ha te ezeket gondolod alkalmatlan vagy szülőnek.Csak ezt a pároddal is oszd meg időben!!!Hátha ő anya akarna lenni.
2012. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
30%

Persze mindenkinek szíve joga véleményt alkotni ebben a kérdésben, nem is cáfolom én senkiét, csak én másképpen gondolom. Tökéletesen meg tudom érteni, ha valaki azt mondja, hogy ő nem szeretne ott lenni, épp ugyanúgy, ahogyan azt is, amikor mindenképp ott akar lenni.

Én nem is egy kiszolgáltatott helyzetnek érzem ezt, szóval ezt nem úgy érzékelem, minthogy egyedül hagyni valakit a bajban. Semmi baj nem történik.

2012. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
18%

Nem emberileg vagyok alkalmatlan, szülőnek, hanem gazdaságilag.


Az meg ne mondja magát szülőnek, aki egy héten egyszer látja a gyerekét, mert mindíg a melóhelyén kell vigyázbaállnia, hogy tudjon mit enni adni a családjának!


Baromikönynen és szivesen nevelgetnék én is akár 3 gyereket is, ha a hátam mögött lenne 50 millió forint készpénz!

Úgy nevelném őket, mintha királynak, vagy olimpikonnak születtek volna!

2012. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
95%
Az én férjem nem jött be! Jobb is így, mert amilyen izgulós típus, percenként kérdezgette volna, hogy jobb már, most fáj, plusz fenyegette volna az orvost! Volt fogadott dokim, amikor kiment tájékoztatni a férjem, hogy hol áll a szülés, feltette a nagy kérdést! Mi az, hogy még mindig nincs meg a baba? A 21. században sem lehet tenni semmit, hogy gyorsabban menjen??? Már 6 órája bent van az asszony! Visszajött az orvos, és nevetve adta elő! Szóval, jobb, hogy nem jött be! Anyukám volt bent végig, ő egy csodának élte meg, nagyon sokat segített! A következő babát is vele szeretném megszülni!
2012. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
69%
bennem összetörne valami, ha ebben magamra hagyna... főleg azok után, hogy miket hallani egyes kórházakról. és nem kell nézni, hogy véres, arra ott az orvos, a férfi dolga az, hogy fogja a nő kezét és erőt adjon neki, deréktól lefele rá se kell néznie.
2012. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
75%

Ez függ a férfitól is, és a nőtől is. Alapba én olyan vagyok, hogy ha fáj valamim, akkor inkább csak idegesítenek azok az emberek, akik segíteni akarnak. Persze nem arról van szó, hogy ha mindenképpen benn akarna lenni a férjem, akkor kizavarnám, de ez az alapbeállítottságom.


Mindenesetre én nem venném sértésnek, ha a férjem nem szeretne bejönni.

Bátyám benn volt a kislánya születésekor, és azt mondja, hogy nem bánta meg. Élete egyik legboldogabb élménye. De nem minden férfi ilyen. Van, aki érzékeny, és már a kórház gondolatától is falfehérré változik. Manapság már nem csak az apák lehetnek benn a szülésnél.

2012. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
40%

Azért azt be kell ismerni, hogy fizikailag gusztustalan dolog a szülés, érzelmileg felemelő.

Tehát külső szemlélő számára horror. Én csak tévében láttam, de telibe mutatták, iszonyú gusztustalan volt.

24/L

2012. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
88%

24 L

Az a jó benne, hogy magadnak nem látod:)

A témához:

Nekem bent volt a férjem, bár inkább miattam jött be mintsem ő akart (azt mondta neki mind1, ahogy én szeretném).

Ott sétált körülöttem, majdnem hamarabb látta meg kibújva a baba fejét mint az orvos :) ÉS egyáltalán nem ment el a kedve a szextől.

Viszont nekem hatalmas segítség volt hogy ott volt. És annál csodásabb érzést, mint amikor engem raktak össze, ő meg kezében a picivel jött oda hozzám :) hát csodás volt.

De az én férjem bírja az ilyet, és ő is mondta, hogy bejön, tehát nem erőltettem, hanem ismer, tudja, hogy egy olyan helyzetben ha lehet, akkor szükségem van rá.

Ja, egyébként főleg nem a mi kapcsolatunkat mélyítette el, hanem az apa-lánya kapcsolatot.

2012. márc. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez ugyanolyan dolog, mint a szülés, az abortusz, a megcsalás. Ezek a témák megosztják a gyk közösségét.

Nincs séma, amit rá lehetne húzni a témára.

Ugyanúgy, ahogy minden nő másként éli meg a szülését, minden férfi másként élné meg az apásszülést.

Mindenki döntsön gyomra, idegzete, kedve szerint.

2012. márc. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!