Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

Képzeld el:

Boldog családanya vagy: három fiad van: 7, 4, és két évesek. Jó anyagi helyzet, mindkét szülőnek jó munkája van, saját háza: jöhet a negyedik gyerek, ami a titkos vágyad: egy kislány. Idáig minden tökéletes.

A 16. héten észreveszel egy csomót a melledben. A biopszia kimutatja, hogy rosszindulatú daganat, amit azonnal kezelni kell.

Két választásod van:

a. levetőség: Elveteted a lányod és elkezded a kemoterápiát

b. lehetőség: kihordod a lányod, de sokkal kisebb az esélye, hogy túléled a betegséget.


2012. márc. 21. 07:56
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Elég betűt írni és egy két mondatos indoklást!
2012. márc. 21. 07:56
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

a.

mert miután felépülsz teherbe eshetsz megint.

mert a fiaidnak szüksége van rád

2012. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
A te szempontodból egyik sem jó döntés, de én az elsőt választanám a már meglévő három gyerekem miatt! Nekik még nagyon sokáig szükségük van rád, ami szerintem fontosabb annál a vágynál, hogy legyen egy kislányod. De nem akarok ilyen helyzetbe kerülni, hogy egy ilyen kemény döntést kelljen meghozni. Nagyon sajnálom bárkivel is történik ez!
2012. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
7%

b

nem mondanék le a lányról

2012. márc. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
a.
2012. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

5.ös vagyok indoklásom a.-ra:


Gondolom eleve az is rizikó lenne, hogy a kemó miatt nem fejlődik rendesen a kisbabám,így lett megírva a sorsa szegénykének...inkább a másik 3 gyermek miatt mondanék le róla!

2012. márc. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
57%
b. Ugyanis nem a meglévő gyermekeimnek kell esetlegesen meginnia az ÖNZŐségem levét, mert én kislányt akarok.
2012. márc. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is felkeresnék másk orvost is, mert akkor sokkal biztosabb az orvosi oldala.


Elég sok olyan esetet hallottam, hogy csak a csomót szedték ki, és a kemo-t csak a szülés után kezdték el.


Viszont ha tényleg nagy az esély arra, hogy a halasztást nem éled túl, akkor a meglévö gyerekekre kell koncentrálnod.

Ha elveteted a terhességet, akkor jó eséllyel meggyógyulsz és a meglévö három gyereknek nem anya nélkül kell felnönie,

ha meg megtartod, akkor adott esetben NÉGY árva gyereket hagysz magára.


SZóval elsö lépésként egy második orvosi véleményt keresnék, masodik lépésként meg ha szükségesnek tartják, akkor inkább elvetetni, mint 4 gyereket magára hagyni.


Négy gyerekes anya vagyok.

2012. márc. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
elnézést, A nem b
2012. márc. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
a.
2012. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!