Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

Képzeld el:

Boldog családanya vagy: három fiad van: 7, 4, és két évesek. Jó anyagi helyzet, mindkét szülőnek jó munkája van, saját háza: jöhet a negyedik gyerek, ami a titkos vágyad: egy kislány. Idáig minden tökéletes.

A 16. héten észreveszel egy csomót a melledben. A biopszia kimutatja, hogy rosszindulatú daganat, amit azonnal kezelni kell.

Két választásod van:

a. levetőség: Elveteted a lányod és elkezded a kemoterápiát

b. lehetőség: kihordod a lányod, de sokkal kisebb az esélye, hogy túléled a betegséget.


2012. márc. 21. 07:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is az a-t választottam volna. Gyerekem lehetett volna később is, ha felépülök, nem okoztam volna kínokat a családomnak, nem hagytam volna árván a gyerekeimet. Nem tudom miért érte meg neki, hiába lett így egy lánya, aki nem is ismeri...
2012. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos azt kell mondjam, az sem lett volna biztosíték, hogy túléli, ha elveteti a kisbabát. A rák leküzdéséhez rengeteg energia kell. Stresszmentesség. A kemoterápia vagy használ vagy nem. De elsődlegesen a szervezetnek kell helyre állnia. A terhesség eleve nagyon megviseli a szervezetet, kiszívja a tartalékokat. Így nem sok maradt arra, hogy a rákkal küzdjön. Viszont ha nincs baba, akkor is ott a sok stressz a másik 3 gyerekkel. Magára amúgy se lett volna ideje. Ha elment volna fél évre egy szanatóriumba, ahol csak pihen, magával foglalkozik, tornászik, megy a terápia, na akkor lett volna esélye. Legalábbis szerintem. Nekem más típusú betegségem van, de tudom, hogy bármi stressz, akár fizikai akár szellemi legyengít. A rákos beteg is ugyanígy van. 3 gyerek meg eleve nagy stressz még akkor is ha angyalian jól viselkednek.


Szóval rákosan, terhesen + egy háztartás a nyakán 3 gyerekkel szerintem eleve elvette a lehetőséget tőle a túlélésre.


Tudod az csak mítosz hogy a gyerekek erőt adnak. Igen, ha betegen nem kell velük foglalkozni. velük van egy egy órát, aztán elvonul. De folyamatosan velük lenni egy beteg szervezetet tönkre tesz. Ez a nagy helyzet.


Mondjuk egy onkológus nyilván nagyobb tapasztalattal rendelkezik a terhesség rákra való hatásairól.


33/N

2012. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Talán mindenképp meghalt volna szegény, így legalább úgy ment el, hogy nem nyomta a szívét egy abortusz terhe.
2012. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem mennyi idős volt a feleséged?

Őszinte részvétem, és sok sikert az életben. Egy olyan ember, mint te, minden jót megérdemel az élettől.

2012. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Szia,jó pár évvel ezelőtt,kislányom bölcsödébe járt akkor,volt egy kis csoporttársa,akit apuka hordott mindig,ott később derült ki a dolog és szintén megtartották a babát,a részleteket nem tudom,de sajnos ugyan ez történt,ugyan így döntöttek és a kicsik édesanyja itt is meghalt.Sajnálom mindkét családot!
2012. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!