Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli lett a férjem,...

Munkanélküli lett a férjem, nagyon kikészültem lelkileg, hogyan éljem ezt meg?

Figyelt kérdés

Jó állásunk volt mindkettőnknek,a hitelünket is ennek megfelelően vállaltuk be pár éve,két gyerekünk van.

A férjem főnöke hirtelen felmondott neki másfél hónapja sok év után,mert bedőlt a vállalkozása a válság miatt és most a bejelentett bére alapján kapja a munkanélküli segélyt ,másfél hónapja nem sikerült munkát találnia még.

Én őrlődöm,nem alszom,folyamatosan kérdezgetem a férjemet ,hogy mi lesz így velünk,ő már azt mondja neki sem könnyű,de lehetetlen elviselni,hogy minden percben csak kérdezgetem,mondom és mondom,aggódom és aggódom.

A szüleim igen jó nyugdíjjal és megtakarítással rendelkeznek,adtak is az elmúlt másfél hónapban anyagi segítséget,amit természetesen később mindenképpen visszadunk.

Nagyon szégyenlem a szüleim előtt,hogy tőlük kértünk segítséget,hogy a számláinkat be tudjuk fizetni,ezt sohasem hittem volna,mondták is ,hogy bár megtehetnék,adhatnának még bőven,de igenis keressen a férjem munkahelyet,álljunk meg a saját lábunkon.A férjem egy ismerőse külföldön dolgozik több éve már megbeszélte ott,hogy a férjemet rövidesen kiviszi magával ,kb egy hónap múlva,bár biztosra mondta,de ez sem 100 % és addig is mi lesz még velünk,már így is tartozunk a szüleimnek.


Lehet,hogy velem van a baj én élem meg irreálisan szorongva a jelen helyzetet és pszichológushoz kellene fordulnom?


2012. márc. 22. 10:41
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

"Jól keresel és nem tudsz egyedül eltartani két gyereket?

A szüleim keresnek összesen kb. 200.000 Ft-ot, ketten együtt. Mégis el tudtak tartani minket a tesómmal. Most ösztöndíjat kapok, de még mindig segítenek. Szóval nem lehetetlen.

Ja, hogy a 10 éves gyereknek meg kell venni a legújabb iphone-t meg ilyen olyan márkás ruhákat, a legjobb játékokat.

Annak ellenére, hogy a szüleim ennyit keresnek, van tartásuk, vannak céljaik. Lehet, hogy nem eszünk mindennap kaviárt homárral és nem iszunk minden étkezéshez bort, nem adunk partikat és rázzuk a rongyot...

Nagyképű, elkényeztetett nő lehetsz."


Köszönöm a hozzászólásodat,mind mindenkiét a tiédet is hasznosnak jelöltem,mert fontos ,hogy őszintén leírtad amit gondolsz.


Megmosolyogtam amiket írtál,mert ezek szerint igen félreérthetően fogalmaztam.

100.000 Ft körül van a házrészletünk,a kisfiunk fejlesztése (ADHD-s,figyelemzavaros hiperaktív,elég szélsőséges viselkedéssel) havi 50.000 körül gyógypedagógus,mozgásterápia,az ő fejlesztése idáig szent volt és igen nehezen vonnánk meg tőle a további fejlesztést,de már ez is felmerül,hogy átmenetileg szüneteltetnünk kellene.

Januárban 400.000 Ft körüli összeget a férjem nagymamájának temetésére költöttünk,az volt a tartalékunk.

A gyerekek ruhái leginkább C&A-sak,nem különösebben márkásak.

Játékokra konkrét nem sokat költünk(a nagyszülőktől szoktak kapni),hanem az itthoni mozgásterápiához költöttünk például eszközökre:billegőpad,gimnasztikai labda,függőágy,gördeszka.És amiket a gyógypedagógus itthonra ajánlott figyelemfejlesztéshez -Logico.


Nagyon becsülöm benned ahogy a szüleidtől írsz ,az elragadtatást,a tiszteletet ahogy beszélsz róluk,nagyszerű emberek lehetnek!


Kaviárt és homárt említettél és partikat,ezen ismét nevetnem kellett,meg a gyereknek iphone-t ,ne ide sorolj bennünket,nem voltunk soha dúsgazdagok,de mindenünk meg volt amire szükségünk volt,lehet,hogy nincsenek is olyan nagy igényeink és ezért voltunk elégedettek mindennel úgy ahogy volt.

Az én szüleim sem költekeztek soha felesleges dolgokra,becsületes,dolgos emberek ,megdolgoztak azért keményen amit elértek.


Szerintem nagyképű nem vagyok mint ahogy írtad,de elkényeztetett gyerek voltam,sőt ahogy észreveszem a korral egyre hisztériásabb leszek :-) .

2012. márc. 22. 14:37
 32/41 A kérdező kommentje:

"Az én gyerekem is fejlesztésre szorult,mert adhd-s és beszédhibás volt,de minden intézménynek kötelessége ingyenesen biztosítani a fejlesztőpedagógust. "


Nicsak egy SORSTÁRS minden szempontból!!!

2012. márc. 22. 14:39
 33/41 A kérdező kommentje:
Írtam itt már sokat a kálváriánkról,hogy hiába van diagnózisunk bizony nem kaptunk fejlesztést,sajnos nem mindenhol oldják meg :-( .
2012. márc. 22. 14:41
 34/41 anonim ***** válasza:
92%

Szia,


nagyon sajnálom, hogy így jártatok :-(((

Nekem akkor lett munkanélküli a férjem, amikor terhes voltam. Én dolgoztam, így meg tudtuk oldani. Ha már a szülés után történik vagy addigra nem talál új munkát, elég nagy bajban lettünk volna mi is.


Amit tenni tudsz: nem emlegeted folyton. Fog munkát találni, még ha nem is olyan jót és annyi fizetésért, mint a korábbi volt. De nagyon rossz lehet neki, hogy egész nap "ezen pörögsz". Türelem! Többet most nem nagyon tehetsz.


Az meg, hogy minek vettetek fel ennyi hitelt és miért nem volt rendesen bejelentve a férjed - igen, hiba volt, de nem tudtok már változtatni rajta. Most ez van, ebből kell kihozni a maximumot.

Kitartás! :-))))

2012. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
KÖSZI! :-)
2012. márc. 22. 15:39
 36/41 anonim ***** válasza:
Sajnos mi is ebben a cipőben járunk. Három hónapos volt a babánk, amikor a férjem elveszítette az állását. Mindkettőt :-(. Így maradt az én tgyásom, majd gyedem a munkanélküli segélye mellett, mert a mai napig nem talált rendesen fizető munkát, pedig mindez már 9 hónapja történt. Én teljesen kikészültem ebben, de ő is. Próbáltam magam tartani előtte, de néha kibuktam én is. Mégis úgy gondoltam és gondolom a mai napig is, hogy ha én nem öntök belé lelket, akkor teljesen magába roskad és még lejjebb süllyedünk. Sokszor teljesen kétségbeesek, de mindig összeszedem magam, a gyerek miatt főleg. A házasságunk rendesen megsínylette ezt az elmúlt 9 hónapot, de kitartunk és nem adjuk föl. Sajnos tartozásunk nekünk is van, pedig a munkanélkülisége kezdetén volt spórolt pénzünk, de az elment egyéb váratlan kiadásra. Sok mindenünket eladtuk, amik nem létfontosságúak (egy-két bútor, ékszerek amiket sosem használtam, hobbi tárgyak, stb.), hogy legyen egy kis plusz, de a végleges megoldást egy rendesen fizető állás jelentené. Sajnálom, hogy ti is ebben a cipőben jártok, de az a legrosszabb, amit tehetsz, hogy piszkálod őt ezért. Szar ez a világ, legalább egymást ne szekáljátok, épp elég dologgal kell megküzdenie most a férjednek.
2012. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom, nehéz a helyzet, hasonlóban vagyunk mi is, igaz, gyerek nélkül, viszont külföldön. Nincs, aki segíthetne. Egy kevesebb mint 50%-os állás a megélhetésünk fő pillére, és időszakos munkák a párom részéről. Itt az élet rettenetesen drága, plusz mi is fizetjük az otthoni lakáshitelt... Mindezt csak azért írom, mert hidd el, tökéletesen megértem az aggályaidat.

De ha javasolhatok valamit, ami nálunk többé-kevésbé működik, válts szemléletet mindenképp! Ne az aggályaidat közöld a pároddal, azokkal már úgyis tisztában van, plusz neki is ugyanazok az aggályai, csak lehet, ő nem beszél róluk (annyit - de hát pasiból van). Helyette inkább próbálj neki segíteni, amiben csak tudsz: álláshirdetés-böngészéssel, vagy ha végiggondolod az összes emberi kapcsolatodat az életedben, biztosan van közöttük olyan ember, aki tud segíteni, vagy ismer valakit, aki tud. Ne szégyelld ezeket a kapcsolatokat kiaknázni. Nem alamizsnára gondolok, hanem lehetőségekre. Keresd a megoldást vele együtt! Ne csak kérdezgesd, hogy hol tart, meg hogy mi lesz...

A másik, hogy a férfiak önbecsülését nagyon meg tudja tépázni egy ilyen helyzet. Fontos, hogy biztosítsd felőle, hogy bízol és hiszel benne, és tudod, hogy meg fogja oldani a helyzetet. Önmagában egy ilyen kijelentés is szárnyakat tud adni egy férfinak, és ez nem jelenti azt, hogy azért te ne segíthetnél neki. De higgy nekem, ez a kijelentés nagyon meg tudja hálálni magát, szemben azzal... hát, amit mostanában hall tőled.

Tudom, hogy nehéz lehet mindezt úgy, hogy te is dolgozol, két gyereket neveltek, ráadásul egyikük a szokásosnál még több odafigyelést és energiát (és pénzt) igényel... és hogy ebben a pillanatban talán magad sem hiszel igazán ebben a kijelentésben. De a férjednek most ezt kell hallania, erre van szüksége, ezért is kezdtem azzal, hogy válts szemléletet.

Remélem, nem írtam semmi bántót, segíteni szeretnék :)

2012. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
62%
Gyereknek c&a helyett ajánlod a turkalot, bagoert tudod felöltöztetni. A gyerekek úgyis mindent kinönek es tönkretesznek pillanatok alatt. Es szerintem nem lealacsonyito dolog, rengeteget tudsz sporolni. Ha dergl., gondolj arra, mi a fontosabb, a büszkeseged, vagy a csaladod?
2012. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Tegnap este egy közelben lakó anyukától vettem át fillérekért megkímélt ruhákat a kislányomnak,úgy örültem nekik,nem degradál egyáltalán.
2012. márc. 23. 09:02
 40/41 anonim ***** válasza:
Ennek örülök! :)
2012. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!