Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli lett a férjem,...

Munkanélküli lett a férjem, nagyon kikészültem lelkileg, hogyan éljem ezt meg?

Figyelt kérdés

Jó állásunk volt mindkettőnknek,a hitelünket is ennek megfelelően vállaltuk be pár éve,két gyerekünk van.

A férjem főnöke hirtelen felmondott neki másfél hónapja sok év után,mert bedőlt a vállalkozása a válság miatt és most a bejelentett bére alapján kapja a munkanélküli segélyt ,másfél hónapja nem sikerült munkát találnia még.

Én őrlődöm,nem alszom,folyamatosan kérdezgetem a férjemet ,hogy mi lesz így velünk,ő már azt mondja neki sem könnyű,de lehetetlen elviselni,hogy minden percben csak kérdezgetem,mondom és mondom,aggódom és aggódom.

A szüleim igen jó nyugdíjjal és megtakarítással rendelkeznek,adtak is az elmúlt másfél hónapban anyagi segítséget,amit természetesen később mindenképpen visszadunk.

Nagyon szégyenlem a szüleim előtt,hogy tőlük kértünk segítséget,hogy a számláinkat be tudjuk fizetni,ezt sohasem hittem volna,mondták is ,hogy bár megtehetnék,adhatnának még bőven,de igenis keressen a férjem munkahelyet,álljunk meg a saját lábunkon.A férjem egy ismerőse külföldön dolgozik több éve már megbeszélte ott,hogy a férjemet rövidesen kiviszi magával ,kb egy hónap múlva,bár biztosra mondta,de ez sem 100 % és addig is mi lesz még velünk,már így is tartozunk a szüleimnek.


Lehet,hogy velem van a baj én élem meg irreálisan szorongva a jelen helyzetet és pszichológushoz kellene fordulnom?


2012. márc. 22. 10:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
30%

Mit értesz a gyerek fejlesztésén?! (szoftvert szoktak fejleszteni)


Lehet én vagyok a hülye, de nem értem.

2012. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
94%

akkor aggódj,de magadban. Gondolj már bele,szegény ember , nem elég neki a magabajamég te is folyamatosan terhet pakolsz a vállára.

Aggódj, sírj, káromkodj, verd a fejed a falba. A fürdőszobában, egyedül.

Utána menj ki mosolyogva és adj erőt a férjednek.Ez a dolgod.

2012. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Tudom, utólag okos az ember, de ezért kéne előre gondolkodni hitelfelvételnél, gondolni kell rá, hogy megeshet, hogy valamelyikőtök elveszti a munkáját, mint jelen esetben. MINDENT bele kell kalkulálni olyankor.
2012. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
91%
Azt mondják, hogy az élet az, ami veled történik, mialatt te valami totálisan mást szeretnél. Ti most ezt a kártyát húztátok, ezzel kell megbarátkozni. Menj ki a napra (kertben vagy parkban), dőlj hátra egy padon és lazíts! Attól egyetlen perccel sem lesz a férjednek hamarabb munkája, ha még az idegeidet is tönkreteszed a nagy aggódásban. Ha így folytatod, a rezsi mellett még a pszichiátriai kezelésed anyagi terheit is a szüleid nyakába varrod. Azt meg egy percig ne érezd megalázónak, hogy a szüleid segítségére szorulsz. Te is boldogan segítenél a gyerekednek, nem?
2012. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
29%

Jól keresel és nem tudsz egyedül eltartani két gyereket?

A szüleim keresnek összesen kb. 200.000 Ft-ot, ketten együtt. Mégis el tudtak tartani minket a tesómmal. Most ösztöndíjat kapok, de még mindig segítenek. Szóval nem lehetetlen.

Ja, hogy a 10 éves gyereknek meg kell venni a legújabb iphone-t meg ilyen olyan márkás ruhákat, a legjobb játékokat.

Annak ellenére, hogy a szüleim ennyit keresnek, van tartásuk, vannak céljaik. Lehet, hogy nem eszünk mindennap kaviárt homárral és nem iszunk minden étkezéshez bort, nem adunk partikat és rázzuk a rongyot...

Nagyképű, elkényeztetett nő lehetsz.

2012. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
95%

25-nek.

200ezer forintból el lehet tartani egy családot, ha nem kell hitelt törleszteni, és viszonylag kis rezsijű lakásban laknak. A kérdezőnek viszont hitele van.

2012. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
84%
Arról nem beszélve, hogy nem iPhone-t vesz a gyerekének, hanem fejlesztő foglalkozásokat fizet neki, mert beteg. Kicsit olvasgatni kellene, mielőtt ilyen keményen beszólogatsz másoknak!
2012. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

"Tudom, utólag okos az ember, de ezért kéne előre gondolkodni hitelfelvételnél, gondolni kell rá, hogy megeshet, hogy valamelyikőtök elveszti a munkáját, mint jelen esetben. MINDENT bele kell kalkulálni olyankor."


Tegnap este jutott eszünkbe,hogy van biztosításunk munkanélküliség esetére is,elég sokat fizetünk,de a férjem azt mondta ,hogy ő nem bajlódik ezzel,hogy elintézze.


Elő kellene vennem a biztosítási szerződést,hogy pontosan elolvassam.

2012. márc. 22. 14:16
 29/41 anonim ***** válasza:
40%
majd legközelebb lesz eszetek nem hitelből várat építeni. Ez kb nagyobb hülyeség mint xarból várat építeni.
2012. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
96%

Pár éve éltünk,mint a hal a vízben,nem nagy lábon,de minden volt,ami kellett(lakáshitel+rezsire,élelem,ruha-cipő),néha még el tudtunk menni 1-2 közeli fesztiválra is,szóval pont megéltünk a pénzünkből.Eldöntöttük,hogy bevállalunk még egy gyereket.

Aztán belekerültünk ugyanebbe a cipőbe 3 éve.Mikor olyan drasztikusan megemelkedtek a devizahitelek törlesztői.1 lakáshitelünk volt,semmi több,és mégis kicsúszott a lábunk alól a talaj,mert a férjem akkori munkahelyén leépítés volt.2 kisgyermekünk,szóval döntenünk kellett,hogy eszünk vagy megmarad a ház és éhen halunk.

Segítséget nem kaptunk senkitől,csúnyán elbuktunk.

Azóta talált munkát a férjem,de nem fix munkaidős,így én meg a gyerekek mellett nem találok munkát.

Most sem jobb,mert próbálgatjuk visszafizetni a hitelt,amit már bebuktunk+az állami kezességvállalást a nav felé.El is kellett költöznünk,mert ott nem volt semmi munkalehetőség.Itt jelenleg egy 2 szobás házban lakunk,amit egy ismerőstől bérlünk potom pénzért,de hadd ne mondjam hogy elég nomád körülmények között.

Sajnos nem egyedi a történetünk,csak elszomorító.Mindig optimistán állok a helyzetünkhöz,de amilyen körülmények vannak az országban is,hát nem valami reményteli a helyzet.Mi már szinte mindent feladunk,eladtuk az autót,csak akkor főzök,ha a gyerekek egész nap otthon vannak,és átgyaloglok a város másik végébe,hogy spóroljak párszáz forintot.Ne törődj vele,törődj bele!

Ha a férjedet hajtod a munkáért,csak kikészíted!És csak a gyerekek meg a házasságotok isszák meg a levét.

Az én gyerekem is fejlesztésre szorult,mert adhd-s és beszédhibás volt,de minden intézménynek kötelessége ingyenesen biztosítani a fejlesztőpedagógust.

És egy dolog fontos:Ne akarj úgy élni,mint amikor még jól éltetek,mert akkor nagyon hamar és nagy mértékben eladósodtok.Főleg ha gyerekek vannak.Először nekik legyen meg minden.Nálunk is csak úgy működik,a gyerekeknek amire szükségük van,azt kiszorítjuk (ruha-cipő ilyenekre gondolok),ha kell akkor egész hónapban csak vajas kenyeret eszek,vagy azt se,hogy nekik meglegyen,amire szükségük van.

2012. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!