Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom szerint ennyit már...

Családom szerint ennyit már nem engedhetek meg magamnak. Igazuk van?

Figyelt kérdés

Autóval járok, így naponta elmegy benzinre 400 forintom.


150 ezret keresek, amiből 50-et haza adok (mert szüleimmel élek). Mindig otthonról viszek kaját a munkahelyemre, napi kaja költségem kb. 600 forint. Soha nem járok étterembe, moziba, színházba, edzőterembe, nem dohányzom, nem járok bulizni.


Igazuk van? Már ez a napi 400forint, hogy ne járjak tömegközlekedéssel is luxus és le kellene mondanom róla?


2012. márc. 25. 11:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
72%
szerintem nem luxus. Nekem megérne ennyit, hogy ne kelljen várni a buszra/vonatra esőben-hóban-fagyban-40 fokban, hanem indulhatnék amikor akarok háztól-házig. Ja, és szüleid nem használják a kocsit? Nem furikázod őket?
2012. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

A 600 forintba benne van az otthonról hozott kaja.


Nem hiszem, hogy a fennt leírt költségvetés igaz rám, mert egy 20 éves 800 köbcentis autóval járok (Maruti).

2012. márc. 25. 11:58
 13/37 anonim ***** válasza:
55%
nincs igazuk, ne mondj le erről, a 400 forint napi benzin semmi
2012. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Motorral biztos nem járnék... félelmetes, meg agybajt kapnának a szüleim..


Csak én használom a kocsit, mert apum nem szeret vezetni.

2012. márc. 25. 12:00
 15/37 anonim ***** válasza:
81%

"kedves előző,az ember akocsit nem csak arra használja,hogy munkába menjen. hétvégi kirándulás, heti nagybevásárlás, esti randi...stb."


Kedves #8-as! Kérlek tanulj meg olvasni, és szöveget értelmezni (~gondolkodni), ez utóbbi a válaszolók többségére is vonatkozik, ugyanis mind kiakadtatok a havi 50-en(kaját is onnan kapja, szvsz. nem sok az 50...), míg a kérdés piszkosul nem erről szól...


Válaszomban leírtam, "és ebben csak a munkanapok vannak benne, hétvége, kirándulás, nyaralás, bevásárlás és ... nem. "


Ennek a számszerűsítését a kérdező életviteli szokásainak ismerete nélkül nem lehet, ezért nem is próbálkoztam vele, csak fölhívtam rá a figyelmét. Az emberek általában egy kocsi fönntartásának kalkulálásakor az általam felsorolt költségekkel nem számolnak, pedig, mint látható, ~2x-es összeg jön ki vele, amortizációval (amit szintén csak saccoltam, mert nem tudhatom, hogy a kérdezőnek milye van (lehet csak 200eFt--->150eFt/5év lenne...)) meg akár 4x! A lényeg a nagyságrenden van!

2012. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem érzelmi kérdés, hanem egyszerű számolás, hogy kijön-e a bevételedből a kiadásod, vagy sem. A probléma ott van, amikor azt mondják, hogy "nem engedheted meg magadnak". Ha tényleg nem tudod finanszírozni a bevételeidből, akkor azt a kérdést tedd fell, hogy "hogyan engedhetném meg magamnak?" bagy "mit kéne tennem, hogy ezt is tudjam finanszírozni?" Aztán találd meg a megoldást.
2012. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
67%

Na szépen összekutyultak itt mindent neked. Szerintem megengedheted magadnak. Dolgozol, haza is adsz pénzt, és a tömegközlekedés egy nagy rakás sz@r. Én utálom, hogy időhöz vagyok kötve, hogy sokan vannak, és bámulják egymást az emberek. :)

Egyszóval ne mondj le róla, ez egyáltalán nem luxus.

2012. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
73%

"Nem hiszem, hogy a fennt leírt költségvetés igaz rám, mert egy 20 éves 800 köbcentis autóval járok (Maruti)"


És kiszámoltad már? Nem hinni kell, hanem számolni.

2012. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
82%
A számításaimmal nem lebeszélni akarlak (mert hogy egyébként megengedheted magadnak a kocsit), csak felnyitni a szemed, hogy nem csak a benzinnel kell számolni.
2012. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
86%

Lehet a szüleid azért szólnak bele,mert azt szeretnék, hogy jobban spórolj,vagy hogy tegyél félre magadnak havonta több pénzt, hogy önállúsulj, illetve hogylegyen megtakarításod,nem?


Egyébként nem vészes szerintem a kiadásod...

2012. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!