Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom szerint ennyit már...

Családom szerint ennyit már nem engedhetek meg magamnak. Igazuk van?

Figyelt kérdés

Autóval járok, így naponta elmegy benzinre 400 forintom.


150 ezret keresek, amiből 50-et haza adok (mert szüleimmel élek). Mindig otthonról viszek kaját a munkahelyemre, napi kaja költségem kb. 600 forint. Soha nem járok étterembe, moziba, színházba, edzőterembe, nem dohányzom, nem járok bulizni.


Igazuk van? Már ez a napi 400forint, hogy ne járjak tömegközlekedéssel is luxus és le kellene mondanom róla?


2012. márc. 25. 11:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
71%
Akik azt mondják szegénynek, hogy sok a napi 400 ft,azok közül ugye egy sem cigizik, kávézik,stb? Mert az bőven efölött van. Szerintem meg mindenki döntse el, mi a fontosabb neki. Ez pont olyan, hogy egyetemen a többség naponta elszív egy doboz cigit, 2-3x kávézik, meg 2x legalább jól berúg. Én semmit ezek közül, inkább azon a pénzen veszek egy ruhát, mégis megszólják a másikat, hogy de jól megy neki. Csak kicsit számolni kéne. Buta lennél tömeg közlekedni hóban-fagyban, ha van lehetőséged kocsival menni!
2012. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
66%

Itt csak annak lett "hasznos" a válasza, aki szerint luxus a kocsi, és járjon BKV-val...

Gratula mindenkinek, aki lepontozta a puszta tényeken alapuló válaszomat, még csak szubjektív véleményt se írtam.

De úgy tűnik az tetszik a tömegnek, hogy "járj bkv-val, szívj velem reggel fél8kor a füstölgő kék metrón, az autó és a napi 400 forint benzin LUXUS, nem érdemled meg.

:DD

(a bkv bérlet meg napi 500 forint 20 munkanappal számolva, húhára megéri..)

2012. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó: Ha nem budapesti árakban gondolkozol,akkor máris jobban megéri a buszozás anyagilag.Az én városomban 6000 ft a buszbérlet egy hónapra.30 nappal számolva az napi 200 ft-ot jelent.Annyit mész vele,amennyit akarsz,nem kell adót fizetned utána,műszakiztatnod,nincs parkolási díj ,nincs kötelező biztosítás sem, nem kell téli és nyári gumira költened stb. Egy autón nem csak a benzin kerül sokba,hanem a sok sallang is,ami vele jár.

Úgy gondolom manapság tényleg luxusnak számít az autó,főleg azoknak,akiknek hitelt is kell fizetni,illetve azoknak,akiknek még a lakhatásuk sincs biztosítva.

Az egyik válaszoló kiszámolta,hogy kb. mennyibe kerül egy autó tartása ,211 ezer forintra jött ki.A buszbérlet egy évben összesen 72000 ft. A különbözet 139 ezer ft.Ez simán mehetne a bankba önrésznek egy lakáshoz.

2012. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.


Köszönöm a válaszokat!


Én is úgy látom, ömlik a merő rosszindulat (és irigység) az emberekből.. legalábbis itt. Nem tudom miért bár.

2012. márc. 25. 21:50
 35/37 anonim ***** válasza:
0%
mert magyarok és ráadásul nők, ne is lepődj meg.
2012. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszadó meg egy hímsoviniszta disznó!!
2012. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%
ja, főleg hogy 22 éves lány vagyok de no komment.
2012. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!