Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom szerint ennyit már...

Családom szerint ennyit már nem engedhetek meg magamnak. Igazuk van?

Figyelt kérdés

Autóval járok, így naponta elmegy benzinre 400 forintom.


150 ezret keresek, amiből 50-et haza adok (mert szüleimmel élek). Mindig otthonról viszek kaját a munkahelyemre, napi kaja költségem kb. 600 forint. Soha nem járok étterembe, moziba, színházba, edzőterembe, nem dohányzom, nem járok bulizni.


Igazuk van? Már ez a napi 400forint, hogy ne járjak tömegközlekedéssel is luxus és le kellene mondanom róla?


2012. márc. 25. 11:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
58%
Már csak azt nem értem, hogy megvan az autó, fenn is tartod, akkor hogyhogy nem engedheted meg magadnak? Hiszen kijössz a pénzedből, nem?
2012. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
89%

abban lehet igazuk, hogy valami röhejesen kevés távra használod a kocsit, nekem 10 km-ről amiben van város is kb 500-ból jön ki, pláne hogy hidegen használom a motort kb félútig, utána meg városi szakasz.

Szóval más járgányt kéne erre használnod, mert egyrészt nagyon nem tesz jót az ilyen felhasználási modor a kocsidnak, te is leéled évek alatt mint a többi, aztán meg olcsóbb mód is van erre, pl kismotorral hamarabb beérnél, mert nem akastanak meg, és töredéke, plusz prkolás is könnyebb.

A 33% amit leadsz pedig bőven sok, ennyiért az őseid befoghatnák a bagólesőjüket és a maguk dolgával törődjenek, nekünk a havi rezsi nyáron majdnem kijönne ebből, a kajára egymagad meg nem herdálsz el havi 25-nél többet. Inkább vondd meg a bepótlást vagy menj albérletbe, ennyiből már az is kijönne.

Mindazonáltal az már elég sok emberre elmondható hogy nem jár el és költ magára feleslegesen mostanság.

2012. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy hány éves vagy és mi a nemed?
2012. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
32%

Én sem értem, miért nem engedheted meg magadnak, hisz 150ezer forintot keresel, ebből 50et odaadsz a szüleidnek, cserébe, mosnak, főznek rád, és van hol aludnod.

Vagyis marad további 100ezer forintod havonta, és ha tényleg nem költesz magadra semmit a benzinen kívül, akkor is havi legalább 80ezer forintot félre tudsz rakni, nem?!

2012. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
46%
Azzal ugyan nem értek egyet hogy 50 ezer kevés lenne, én is annyit adok le és párom is és bőven megélünk nagyszüleim még spórolnak is belőle maguknak....igaz nincs hitelünk nem valami pénzzabáló panelban lakunk és mi sem járunk el sűrűn és ezt ugye a kérdező nem írta mint ahogy azt sem hogy a szülei miért oktatják mit használhat és mit nem ki miután leadta a részét. Ha nem tetszik nekik akkor beszéljétek meg hogy kicsivel többet adjál le pl 60-at. Az is több mint a semmi, és így is marad 90 ezer forintod ami ha tényleg nem jársz el sehova elég jó pénz.
2012. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
80%

szóval a kocsi költségeit te állod vagy csak tankolsz és hajod,

gumik-műszaki-netán egy légfrissítő-??

vagy beülsz és ennyi mert akkor vedd meg a kocsit gondoskodj róla és nincs több rinya otthon.


rezsi.

nem lehet hogy ott a probléma hogy dolgozol eszel alszol fürdesz aszt helló mert Így én is kibírnám....ki főz mos vasal??

és ugye mindennek a hozadéka hogy elmegy az időd ilyesmivel,,mosogatás vagy van gép rád is takarít vasal mos mosogat azt ki vette beszálltál az árába?????

ki aggódik a csekkekről,ki javít otthon ha elromlik valami??

fűtésbe be szoktál szállni vagy örülsz a melegnek????


költözz el meglátod mennyi lóvé elmegy.

minden műszaki cikk ára rád marad akkor is ha elromlik!!!!!

és ugyan ugyanúgy nem fogsz mozizni mert elmegy másra a pénz.

szóval te mit csinálsz otthon,és ahhoz viszonyított 50 sok-e ez itt a kérdés.

2012. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk más volt a kedvesemmel a fontossági sorrend.Előbb saját otthon,aztán autó.Most van mindkettő,de az autón erősen gondolkodunk,hogy letesszük.Nekem már lassan fizikai fájdalmat okoz beledobálni a fizetésem a parkolóórába.Műszakiztatni is kell hamarosan,ami megint nem két forint.A bérlet nekem eddig 6000 ft volt egy hónapban és oda mentem és annyiszor,ahova akartam.Tegnap este számolgattam,hogy mire kellene az a pénz,amit most az autóra költünk.Pár évvel ezelőtt a szomszédunk próbált rábeszélni,hogy vegyünk egy fűtött garázst a környéken,mert háromszor is feltörték a kocsinkat,amivel a lakás parkolójában állunk.Ő vett egyet 2 millió ft-ért.Nekünk nem volt pénzünk,hitelt kellett volna felvennünk,de nem vágtunk bele.Nemrég mesélte,hogy eladta a garázsát 500.000-ért.Nem kicsit bosszankodott,hogy mennyit bukott rajta.

Míg szüleimmel éltem,a legfontosabb dolgom az volt,hogy minél előbb otthont teremtsek magamnak és ha ez áldozatokkal járt,akkor azzal.Elméleteileg megengedheted magadnak az autót és meg is engeded,én másképpen tennék,nem így.

2012. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
28%
Semmiképp ne mondj le a kocsirol ilyen körülmények mellett. Vastagon megérdemled. Ha fedezni tudod a költségeit amellett hogy leadsz 33% ot a keresetedből ne hagyd hogy hülyét csináljanak belőled. Állj a sarkadra és ha valami igysem tettszik nekik akkor esetleg ajanld fel hogy hazaadsz pl 60 ezret ami akárhogy okoskodnak itt elég kell hogy legyen ha nem vagyunk szőrszálhasogatóak.
2012. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha adsz haza lóvét és Te fizeted a benzint akkor nem értem mi közük hozzá, hogy mire költöd a maradék pénzedet. Főleg, ha a kocsit is Te tartod fent adott esetben.


De Te tudod. Én biztos nem problémáznék ezen.


Viszont ha óvni akarod a környezetet és máshogy is meg tudod oldani a munkába járást akkor vehetsz egy bérletet. Én inkább emiatt gondolkoznék rajta, nem a pénz miatt. Ne pöfögjünk annyi sz@rt ki a levegőbe, ha van más megoldás és nem nagyon kellemetlen. (Bár BKV buszok sem igazán környezetkímélőek szóval inkább vonat vagy villamos, ha van.)

2012. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
39%
Nem sok, egy napot BKV-tam, több volt, sőt, ha bérleteket vennék úgy is több lenne.Miért túlzás a te fizeted?
2012. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!