Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog hogy azért nem...

Normális dolog hogy azért nem ehetek, mert akkor a húgomnak is kell enni adni?

Figyelt kérdés
A húgom 2 éves,és ez már kb 2-3 hónapja így van. hazajönnek anyukámmal bölcsiből,én is akörül szoktam hazaérni a suliból(3 szendvicset eszek egész nap ott),halál éhes vagyok. Ha neki állok tányért venni elő,húgom már mondja h ő is enni akar. Anyám meg ideges h nem igaz h éhes,most evett a bölcsibe.Vagy etessem meg én amihez nagyon nincs türelmem mert csak belemászik nem lehet rendesen etetni,vagyis én nem tudom. Vagy ha elé rakom az ételt(tud kanállal enni),akkor összevisza maszatol és anyám ideges ez miatt. De anyukám mivel tudja h etetni nem tudok,és szerinte bénán takarítom le a tesóm után az asztalt,így neki kell(ene),azt mondja általában üvöltve hogy ne zabáljak meg nem igaz h nem bírom ki. Ez mind azért van mert ő mikor így hazajönnek facebookozni és tv-zi akar még. Én meg ne egyek ezért. Mit csináljak?
2012. márc. 27. 17:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%
Na se az ovodai sem a bölcsödei étkeztetés nem hizlalda.Amikor az én fiam bölis volt,nagy ovációval a dadus jaj anyuka de jól evett a kis gyerek megevett egy egész szendvicset.Még örültem is,aha egy zsömit felszeleteltek abból kapott egy karikát.Na ez volt a nagy szendvics.Mindig éhesek voltak.De ilyent üvöltözni mert éhes a gyerek,talán főznie kéne nem facebookozni.Én elhiszem éhes a tesód is
2012. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem szegényke nem is igazán éhes, hanem a pici fejében összekapcsolta az ételt azzal, hogy törődnek vele.

Sokan vannak, akik azért elhízottak, mert az étel pótol valamit - szegény tesód jó úton halad, hogy a kaja pótolja nála a szeretetet, törődést.

2012. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%
Ha anyukádnak ennyire nincs türelme, ennyire nagy probléma feltakarítani, enni adni, akkor miért kellett neki még egy gyerek? Jogos, h ki vagy akadva, hiszen anyukád nem teszi a dolgát. És mégis meddig kellene várnod az evéssel? Míg a tesód el nem alszik? Nem bujkálhatsz előle folyton.
2012. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%

Na és ha neki egykis almát pucolnál aztán szeletkékre vágnád? De lehet egy sajtos pogivagy valami nem maszatolós.

Vagy ő is pont olyant akar mint te ugye? Hát nálunk van a baba alatt egy nagy tányéralátét műanyagból, könnyű lemosni, vagy egy tálcát raksz a tányérja alá amire picitadsz neki.

Szegény, én elhiszem, hogy megszokta ez a program veled, vagy tudja máshogy nemkap figyelmet. :(

Próbálj megadnak egy tányért elrakni a szobádba mikor már alszik s azt használd, így nem kell a nyikorgó szekrénybe nyúlnod másnap s lopózz be a szobádba előle.


Azért a facebook kiírást nem ajánlom, így ezt olvasva simán kinézem az anyukából, hogy idegből még megis verné szegényt.

kitartást

2012. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Sokszor tényleg nem éhes tesóm csak látja h más eszik és akkor is akar. Bevallom sokszor nincs türelmem neki még kenyeret csinálni(amit úgy szét dobál mint a huzat akármilyen pici katonákat csinálok),mert én is halál éhes vagyok és alig várom h bedobjam a mikróba a főtt ételt. van mikor be se rakom csak belapátolom hidegen.

Apukám sokat dolgozik,keveset van itthon Ha itthon van akkor is alszik. Olyankor sem szabad enni ha a tesóm látja mert ha ő nem kap hisztis lesz és apa felébred.

2012. márc. 28. 06:37
 26/31 anonim ***** válasza:
85%

És amiért anyud nem tud mit kezdeni a testvéreddel, te kell éhezz.

Nem értem az ilyen embernek minek kell gyerek.

2012. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
91%

Itt alapvetően más probléma van, az evéssel való hiszti anyukád és a tesód részéről már csak következménye a problémának.


Nem tudsz vele mit csinálni, max azt, hogy elmondod a véleményed anyukádnak, aztán lesz@rod és eszel. Pont. A többit meg oldják meg ők. Te is a gyereke vagy.

2012. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%

Én azt szoktam, hogy az enyémből adok, a szájába és akkor nem dobálózik.

Egyébként meg anyád dolga lenne etetni. Az kedves dolog, ha segítesz, de nem a te dolgod, nem te vállaltál gyereket.

2012. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
78%
Még egy ötlet.Szégyenítsd meg anyukád azzal,hogy éhezel otthon a lustasága miatt.Beszélj az osztályfőnökkel,vagy valamelyik tanárral,akiben megbízol és ha elég emberségesek,akkor ők talán beszélnek majd vele.Vagy pletykáld szét a szomszédoknak,hogy híre menjen és utána mindenki őt cinkelje a környéken.Szerintem ez hatásos.
2012. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
39%

Hát ami 29-es leírt azt nem tartom túl jó ötletnek. Azért normális ember nem szokta "pitiáner" családi viták miatt megszégyeníteni a szüleit, főleg nem mások előtt.


Kérdező, azért ilyet ne csinálj a szüleiddel, mert gondolom azt Te is érzed, hogy nem jogos, és ez nem lenne megoldás. Anyukád csak mérgesebb lenne rád. Az ilyen cselekedet, ilyen esetben csak rosszindulatra vallana.


Inkább mondd el anyudnak a véleményedet, állj ki magadért, egyél és kész. Ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani. Megy egy kicsit a hiszti, de majd úgyis elmúlik.

2012. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!