Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a nőkről akik csak családanyák akarnak lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom nem tud mit kezdeni magával, csak van. 23 éves lány, nem talál munkát, de azt tervezi hogy hátha összejön valakivel, házasság, gyerekek, és majd ő otthon vezeti a háztartást, nem akar soha dolgozni. Mit gondoltok erről?
2012. ápr. 6. 17:33
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen megértem,hogy nem akar rabszolga lenni.Mármint éhbérért gürizni.Amikor először dolgoztam igazi melóhelyen,nagyon elkeserített ez a tény.Úgyhogy én inkább tanulok tovább.És addig inkább vállalok diákmunka szintű dolgokat.Amúgy nem ítélem el,szíve joga.Ha megteheti,hogy nem dolgozik,akkor én a helyében ezt arra használnám,hogy tanulnék még és közben megvan az a luxus neki,hogy nem kell suli mellett melózni.
2012. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
58%

Valaki nagyon lehúzta azokat a válaszokat, akiknek nem tetszik a háztartásbeliség.

Vállald fel magad, ha már a piros kezet megtaláltad.


Ok lehet nem éri meg 10 órákat gürizni éhbérért, de valamiből etetni is kell a családot és a mai árok mellett 1 keresetből ez szinte lehetetlen. Ezt be kell látni.

2012. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
37%
Én azt pontoztam le, aki azt írta: gyereket szülni mindenki tud. Ez nekem nagyon ellenszenves kijelentés volt.
2012. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
84%

Aki csak azért nem dolgozik mert 50-60 ezerért ugyan minek, meg azért megy férjhez és szül gyereket hogy ne kelljen dolgoznia azt én igenis lenézem mert anyagilag kihasználja az idősödő szüleit, később pedig a férjét (aztán a gyerekeit is, de erről lejjebb). A munkakerülést semmivel sem lehet megmagyarázni, ez ugyanis ÉLŐSKÖDÉS azokon akiket állítólag szeret az illető.

Persze vannak férjek akik kifejezetten azt szeretnék hogy a nejük ne dolgozzon semmit se de ez se önzetlenségből történik: nem bíznak magukban mint férfiban, úgy érzik nem elég jók a feleségükhöz (kisebbségi komplexus) ezért öntudatlanul is de valamilyen úton-módon magukhoz akarnák láncolni a nőt akit állítólag szeretnek hogy biztosak legyenek benne hogy az nem hagyja el őket. És ezért anyagilag függésbe akarnák taszítani a nőt akit "szeretnek".


Azt meg még nem is említettem hogy ha majd a gyerekek felnőnek és kirepülnek a házból az anya meg lesz lőve mert a férje mellett (akihez csak azért ment hozzá ugyebár hogy ne kelljen dolgoznia) boldogtalan lesz. Ezért majd igyekszik minden lehetőséget megragadni hogy a gyerek (aki az ő életének egyetlen értelme és eredménye) minél később repüljön ki a "családi" fészekből, tiltás, később érzelmi zsarolás ("hát ezt érdemli szegény anyád mindazok után...?").

Az ilyenek egész életükben csak magukra gondoltak miközben megy a szöveg hogy neki a család a mindene.


Na ezt gondolom én azokról akik az égvilágon semmi mást nem akarnak csak gyereket nevelni.

2012. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
77%

Igazából különbséget kell tenni... mert eléggé elbeszéltek itt egymás mellett. Akik r.bancoznak, meg szemeteznek, azokra a nőkre gondolnak, akiknek konkrétan büdös a munka. Van ilyen nő is sajnos. Na de ő nem háztartásbeli, mert az ilyenekhez takarítónő jár. Ők csak simán ingyenélők. Megjegyzem, ha nem lenne olyan pasi, aki ezt eltűrné, akkor ezek a ribik is hamar megtalálnák a seprű nyelét, meg a lábos fülét, ha mást nem.

A másik kategória, akikre a többiek írták, hogy nem ítélnék el, azok a nők, akik mondjuk 3-4-5 gyerekkel otthon vannak, és az a dolguk, hogy neveljék ezeket a gyerekeket, ellássák a háztartást. Ez is egy munka, éppúgy mint 3 műszakban gürizni, vagy egy irodában dolgozni. Ő ezt szeretné csinálni, ez teszi boldoggá, míg másokat meg a munkahelyükön elért sikerek.

Míg az első kategóriájú nőket én is elítélem, a másodikba tartozókat nem. :)

2012. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
78%

18-32-vel nagyon egyet értek. Ezeknek a nőknek az az életük, hogy a gyerekeiken keresztül érvényesüljenek.

Az ilyeneknek ír a menyük, hogy mit csináljak anyóssal, mert ránk telepszik.

2012. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
62%
Én a gyerek mellett dolgozom, viszont a sógornőm otthon van 3 gyerekkel.Én csodálom, mert ilyen módon háztartást vezetni mint ő, én soha nem fogok. Olyan rendszerben csinálja, mint én a munkámat.A férje sikeres vállalkozó, amihez ő nagyban hozzájárul, mert teljesen kiszolgálja munka után, rendben tart mindent otthon, hogy a férje tudjon a munkára koncentrálni.
2012. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
61%
Ha azért mondja, mert semmi másra nem vágyik, csak hogy gyereket neveljen(többet, nem csak egyet) és háztartást vezessen, igazi minta háztartással, akkor okés. Ha csak azért akarja, mert büdös neki a munka és igazából nem foglakkozna a gyerekekkel és a háztartással, akkor elítélem.
2012. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
52%
Ó, ez mekkora szöveg, hogy 50-60ezer Ft-ért nem éri meg dolgozni! Remélem, hogy ezt majd a gyereknek is elsütöd, amikor enni kér. Ne haragudj gyerekem, de sajnos ma nem eszünk, mert 50-60ezer Ft-ért nem megyek el dolgozni. Igaz, hogy éhesen fogsz lefeküdni aludni, de legalább én nem fáradok el.
2012. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem mindegy, hogy:


1. azért nem akar dolgozni, mert nagy családot akar

vagy

2. azért akar nagy családot, hogy ne kelljen dolgoznia


Mivel az illetőnek még komoly párkapcsolata sincs jelenleg,így az 1. felvetésem jelenleg nem érvényes.

Így nyugodtan dolgozhatna addig, amíg talál egy stabil, megbízható partnert a nagycsaládhoz. :)

2012. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!