Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a nőkről akik csak családanyák akarnak lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom nem tud mit kezdeni magával, csak van. 23 éves lány, nem talál munkát, de azt tervezi hogy hátha összejön valakivel, házasság, gyerekek, és majd ő otthon vezeti a háztartást, nem akar soha dolgozni. Mit gondoltok erről?
2012. ápr. 6. 17:33
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen nők mit csinálnak ha a férjük elhagyja őket? Nincs munkájuk, ráadásul ott vannak a gyerekek akiket el kell tartani.


Nem minden férfi keres olyan jól hogy megteheti azt hogy nem engedi a feleségét dolgozni. Lehet hogy olyanba szeret bele aki nem gazdag és nem tudna eltartani egyedül 2 vagy több gyereket és még a feleségét is.

2012. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
A szándékkal csak akkor lesz gáz, ha szerelmet hazudik a pénzért.
2012. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
81%

Régen ez teljesen természetes volt, pl a nagyapám nem engedte dolgozni a mamámat:" asszony majd én dolgozom, te csak neveld a gyereket vezesd a háztartást"

Meg lehet nézni milyen nevetséges nyugdíjat kap a mamám, mert anno nem dolgozott. Igaz ő mindig a családot ápolta, hol a papám szüleit, hol a sajátjait, hol a férjét és őket el is temette szépen sorban :( Persze ő ebbe az évtizedek alatt belerokkant.


Manapság ezt nem lehet megcsinálni, olyan nevetségesek a bérek, hogy két dolgozó ember is alig bírja összeszedni a háztartásra valót. Persze akadnak szerencsések, akik kifognak egy kőgazdag pasit, vagy valami iszonyat jól kereső párt, de az ilyen ritka.


El lehet menni 5-6 gyerekkel főállású anyának, nem kapnak azok se olyan jó pénzt. Aki meg nem ezzel akar foglalkozni, azt tisztán haszonlesőnek tartom.


Én is 23 leszek, szeretnék dolgozni, de nincs hol. Párom az van, de majd csak akkor szeretnénk komolyabb szintre lépni, ha már mindkettőnk kereső ember lesz és önerőből meg tudunk élni.

2012. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
59%

Nekem nem az az életcélom. Tanultam, dolgoztam és most anya vagyok.


De el tudom képzelni, hogy ha 3 gyerekünk lesz és nagy házunk, akkor otthon fogok maradni. Mert úgy egyszerűbb lesz az életünk.

Az, hogy mindketten 9-12 órákat dolgozunk, fáradtak vagyunk, nincs időnk és energiánk érdemben foglalkozni a gyerekekkel, az senkinek nem jó.

Szeretném, ha a gyerekeinket tiszta lakás, finom vacsora és pihent anyuka várja haza. Ha a közös estéink nem úgy telnének, hogy ők tanulnak majd ülnek a TV/számítógép előtt, amíg én főzök és takarítok majd bezuhanok az ágyba. Jó lenne, ha minden este tudnék velük tanulni, beszélgetni. Ha tényleg ismernénk egymást.

Ha emellett lenne egy 4-6 órás munkám, tökéletes lenne.


Mondjuk még csak 1 gyereknél tartunk és a második előtt mindenképpen visszamegyek dolgozni :-))

2012. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
69%

Én nem ítélem el.

10-12 órát ledolgozni 50-60 ezer Ft-okért. Nem éri meg. Sajnos vannak, akiknek ezért az éhbérért is muszáj bent lenniük. De ők sem tennék meg, ha nem lenne muszáj!

Nem normális, hogy napi 12 óra munkával is alig tudja valaki fenntartani a családját.


Így én teljesen megértem, hogy valaki inkább gyereket szül és háztartásbeli lesz, HA megteheti.


Ennek ellenére én ezt nem tudom elképzelni, nem azért diplomázom, hogy otthon üljek. Viszont ezért a pénzért, ilyen munka mellett én sem mennék el. És ezt a párom sem szeretné.

2012. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Bence_ ***** válasza:
31%

Számomra az ilyen nő ugyan olyan prosti mint aki az utcán áll. Bár az jobb mert az vállalja, hogy mit miért csinál.

Evvel az a gond, hogy egy pasi kiteszi a szívét lelkét, cserébe egy hárpiát kap.

2012. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
55%
Számomra elég ellenszenvesek. Gyereket szülni mindenki tud.
2012. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon utálatosak itt az emberek. Nem értem miért kell elítélni olyan embereket, akikről nem is tudtok semmit. Milyen gyermekkora volt, miért nem akar dolgozni? Ha magadat nem akarod ilyenféleképpen elképzelni, hát tedd azt. De, hogy mások mit csinálnak nem mindegy? Én is elkezdhetném mondani, hogy hamarosan végzek a sulival, majd jön a munka, és ... De kit érdekel ez? Ez az én dolgom, aki pedig otthon marad a gyermekével, annak pedig az a dolga. Ilyeneket írni, hogy "ribancok" és "prostik"... Szerintem inkább ez elfogadhatatlan! Itt tart Magyarország. Gratulálok!
2012. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
88%

A kérdező véleményt kérdezett. Ki így látja, ki úgy. Én nem akadok ki azon sem, ha valaki elítéli az ilyet, de persze azon sem, aki nem ítéli el.


Nem tudnám magam elképzelni így. Kb. 2,5 hónapig voltam pár éve munkanélküli, az első pár hetet még élveztem is, de utána maga volt a pokol. Feszült voltam, stb.

Ha lenne gyerekünk és anyagilag megengedhetnénk magunknak, hogy ne dolgozzak, akkor is valami 4-6 órás munkát keresnék. Egyszerűen begolyóznék itthon.

Vannak emberek, akik ezt bírják, a családban is pl. a nagynéném. Én nem tartozom közéjük.

2012. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
93%

"nem akar soha dolgozni"

Biztos, hogy nem akar soha dolgozni? Ha ez így van, akkor nagyon nem díjazom ezt a felfogást. Felőlem csinálja, ha talál egy gazdag mukit, engem ugyan nem zavar. Ezzel csak az a probléma, hogy az átlag normális (normális kinézetű és teljesen átlagos vagy inkább csóróbb vagyoni helyzetű) pasik legtöbbje találkozott már ilyen nővel. Ezek azért dobják őket, mert csak azt nézik, hogy eltartja-e őket, hogy aztán ne kelljen dolgozniuk, csak otthon lenni. Még nem láttam olyan fickót, aki ne tartott volna az ilyen érdekek mentén élő nőktől. És sajnos ők a csalódásból kifolyólag a rendes nőket utána már szinte vizsgáztatják, hogy biztos nem-e ő is csak a pénzre hajt... Ez az egy baj van a dologgal, semmi más.


Más a kérdés, ha akarna a lány dolgozni, de egyszerűen nem talál munkát. Én is hiába keresek, nem megy. Néha már nekem is megfordult a fejemben, hogy nem is olyan hülyék ezek az érdeknők. Gyakorlatilag az van, hogy a munkahelyek és az emberhez méltó fizetések a férfiaké. Fiatal nőként nagyon nehéz munkát találni, aztán a fizetés mértékéről még nem is beszéltünk. Csak mennek az évek a munkakereséssel, családalapításra nem is lehet gondolni ebben a bizonytalanságban. Hát nem egyszerűbb keresni egy palimadarat, hogy tartson el, én meg otthon gyereket nevelek és megcsinálom az otthoni teendőket? Na nem, idáig még nem süllyedtem, de amilyen szemét országban élünk, hát nem vetem meg azokat, akik csak otthon lenni akarnak. Ha benne van a pasi akkor benne van. Csak legalább szeresse és becsülje meg a nő és az otthoni teendőket (takarítás, főzés, mosás, gyerek, kert...) mind egytől-egyig lássa el, és ne panaszkodjon emiatt!

2012. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!