Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a nőkről akik csak családanyák akarnak lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom nem tud mit kezdeni magával, csak van. 23 éves lány, nem talál munkát, de azt tervezi hogy hátha összejön valakivel, házasság, gyerekek, és majd ő otthon vezeti a háztartást, nem akar soha dolgozni. Mit gondoltok erről?
2012. ápr. 6. 17:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
67%

Meddig élnek a szülei?? Ki fogja akkor majd eltartani?? Mi lessz a gyermekekkel?? A szülői otthon sem állandó. Ha van testvére akkor azzal osztoznia kell majd.

Szerintem hülyeség, ma ez nem állja meg a helyét. Amugy az ilyen nőnek nevezett akármi , csak fog egy balekot, csináltat gyermeket, majd elválik és él a gyermekkeből. Ez undorító. Természetellenes.

2012. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
54%
Ha megteheti, tegye. Megértem ezt a hozzáállást, pedig én nem tudnám elképzelni akkor sem, ha 8 éves korom óta tudom, hogy nagy családot szeretnék, minimum 2-3 gyerekkel, ugyanakkor sosem adnám fel a "függetlenségemet", hogyha ne adj isten, egyedül maradok velük, ne legyek másra utalva.
2012. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
71%

Engem nem zavar, csak akkor pattan el egy ér, amikor azt mondják, hogy mert ők jó anyák akarnak lenni.


Az én anyukám végig dolgozott, és mégis felnevelt minket egyedül, segített a leckében, játszottunk. Úgyhogy meg lehet ezt csinálni, és amikor htb-jelöltek azt mondják, hogy ez nem megy, választani kell, vagy ez, vagy az, akkor mondják azt, hogy NEKIK, személyszerint nem megy a munka és a család együtt, de vannak olyanok, nem is kevesen, akik tökéletesen helytállnak a munkahelyükön és otthon egyaránt.

2012. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Bence_ ***** válasza:
100%

Kérdés nem a családról szól, meg gyerek nevelésről.

Olvasatomba az olyan nőről aki csak azért szül, hogy ne kelje dolgoznia és így el tudja magát tartatni.

Sok baj van az ilyennel, a legnagyobb, hogy az ilyen anyaként is lusta lesz. Gyerek mellett meg nem lehet lustálkodni.

2012. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nem dolgozik, itthon van, de nem azért, mert így akarta, nem így tervezte az életét. Munkát nem talál, ahol lakunk, ott nincs, ahova meg jelentkezett, ott mondták, hogy vidékről (negyed órára lakunk a várostól...), gyerekes anyát nem vesznek fel.

Most ettől lehet szemét, meg lehet ribanc, de a nyakamat teszem rá, hogy nagyon sok ember szeretne ilyen anyát, mint nekem van.

2012. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
80%
jaja, engem is az irritál, amikor megideologizálják és mindenkit leszólnak, aki munka mellett nevel gyereket. közte anyámat is, azt meg nem tűröm.
2012. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Jó, de itt nem arról van szó, hogy úgy alakult és kész. A kérdező rokona, és még rajta kívül a fiatal nők nagy része, már úgy tervezi, hogy majd úgyis talál valakit, aki mellett nem kell majd dolgoznia. Aztán persze majd háztartást sem kell vezetnie, nehogy letörjön az a fránya műköröm. :)


Nincs ezzel semmi gond a mai világban, viszont azért ne avassuk már őket szentté. :)


22F

2012. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Ha a férfinek ezzel nincs baja, és a nő tényleg a háztartást vezeti, és nem a gyereknevelés, főzés, takarítás helyett jár el moziba, fitneszbe, műkörmöshöz, fodrászhoz, vásárolgatni meg nézegeti a szappanoperákat a tévében csokievés közben, akkor sztem rendben van. Egyéb esetben nem.
2012. ápr. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a legnagyobb felelőtlenség. Mi van akkor ha a férfivel valami történik. Volt olyan ismerős , két gyermek apukálya 35 évesen halt meg. Akkor fölborul az egész. és ott marad egy magára és gyermekre marad nő.

De a szülei is előbb halnak meg , mint ő. Akkor mi lessz.

Persze az tény, hogy így könnyebbb élni, de ezzel akár nagy bajba is lehet jutni. Sok eset van amikor a férj hal meg pont ez miatt. A rokonom is ebbe halt bele anno. Bizony ilyenkor anyuci alaulképzett, kiesett a munkavilágából, ráadásul a gyermekkeről is gondoskodni kell. Ha nem tud akkor elvehetik tőle. Szóval ma amikor nincs a szociális védőháló, ebben aki gondolkodik az el van veszve.

Ráaadásul az is tény, hogy a férfi hamarabb fog meghalni, mert ő meg a munkának kell, hogy éljen, ezért fog sokat dolgozni.

Mindenképp vesztes ügy.

2012. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog a családnak élni, de bizony különbségeket kell tenni. Vannak ma is ilyen anyukák, akinek így alakult, de csak azért szül, hogy otthon maradjon és "lógassa a lábát" elég rosszul teszi. Igaz ettől még lehet jó család anya, de a mai világban 1 keresetre támaszkodni, mikor bármelyik pillanatban kirúghatják az embert, balgaság.
2012. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!