Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam a parom csaladjatol...

Elfogadjam a parom csaladjatol a penzt?

Figyelt kérdés

Sok penzrol van szo.

Most vagyok vegzos es akarom tovabb folytatni a tanulmanyaimat ezert a baratom szulei felajanlottak h fizetik nekem 5 evre az egyetemet, azert mert a fiuk nem volt kepes elmenni egyetemre es a megtakaritott penzuket felaldoznanak nekem h en vegezzem el, csak 6 honapja vagyunk egyutt a baratommal. En mar arra is gondoltam h ha osszeveszunk akkor visszakell fizessem nekik s nincs amibol mert szegenyebb csalad vagyunk mint ok. A szulei megmondtak h akarmi is lesz koztunk az egyetemrol nem fog hianyozni a penz mert ok adnak akkor is ha nem vagyunk egyutt. Lanyuk nem volt s orokke lanyt akartak s nem sikerult csak egy fiu. mit csinaljak fogadjam el vagy nem

nem tudok donteni es a szuleim is nem tudjak h mit csinaljanak. Nem akarom ereztetni veluk h ki hasznalom oket.


koszonom a valaszokat


2009. jún. 18. 13:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%

Felhívnám a figyelmedet az indokra, amiért támogatni akarnak a barátod szülei: id. "baratom szulei felajanlottak h fizetik nekem 5 evre az egyetemet, azert mert a fiuk nem volt kepes elmenni egyetemre".


Gondold át a következőket:


1. Megvalósítod barátod szüleinek azon álmát, amit a gyerekük valamilyen oknál fogva nem akart teljesíteni. Elég nagy teher ez.

2. A barátod hogyan érzi magát most a szülei döntésével kapcsolatosan? Szerinted, hogyan fogja érezni magát pár év múlva? Hogy fog érezni veled kapcsolatosan?

3. Hogy fogsz te érezni a barátoddal kapcsolatosan? Azt a pénzt használod, amit a szülei neki tettek félre.

2009. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne foglalkozz azokkal akik itt ócsárolnak és tisztességet meg ilyeneket nagy hangzatos dolgokat kevernek bele ebbe a teljesen egyszerű ügybe. Igenis fogadd el a pénz!!Én ugyan iylen helyzetben vagy hasonlóban voltam a volt barátom apukájával! Végtelenül laza inteligens fazon volt nagyon sokat beszélgettem vele és hasonló dolgot ajánlott fel!Végül nem lett belőlle semmi de nem azért mert bármelyikünk visszalépett volna. Mai napig tartjuk a kapcsoaltot, az esküvőmre is meghívtam, olyan mintha az apukám lenne végtelenül felnézek rá és nagyon nagy segítség mint ember hogy van!Mikor a segítségét felajánlotta azt mondta ne terheljem a saját családomat ahol egyébként is nagy problémák voltak akkoriban mert ez még nagyon nagy feszültség lehet- de minden gyereknek jár egy lehetőség hogy megtalálja önmagát és hogy alapvető dolgok birtokában induljon neki az életnek(diploma,nyelvtudás,jogsi) és mivel ezt ő gond nélkül megteheti hogy segítsen miért ne tenné!!! A fiától függetlenül szeretett és szeret a mai napig! Azt mondta nem azért adja amit ad mert a fia bnője vagyok hanem mert egy értelmes, talpraesett rossz családi háttérrel rendelkező embert lát akiből még bármi lehet!! HA nekem is ilyen vagy hasonló célból adnák akkor gondolkodás nélkül fogadd el, ha azért adnák mert a kisfiuk bnője vagy akkor természetesen nem szabad ezt neked kell mérlegelned. A barátodat kérdezdd meg mi a véleménye. A leírásod alapján értelmes, okos embereknek tűnnek sztem lehet velük beszélni!! Engem le lehet pontozni de aki rendes, gondos családban nő fel soha nem fogja tudni mit jelent egy segítő szándék( nem pénz!!! a lehetőség hogy valaki lát benned többet) egy olyan embernek aki nem tudja megvalósítani az álmait a rossz körülményei miatt!!!!Hajrá!!
2009. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
71%
Előző vagyok ez melett elmehetsz dolgozni meki vagy mozi én is ott voltam és közben a saját fenntartásomra megkerestem a pénz! Ez neked is beválhat és a szülei is látják hogy igyekszel!
2009. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
58%
Imádom mikor az emberek a "rossz körülmények"kel takaróznak.. az ilyen eltartott libák,mint az előző pl.
2009. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
Én semmiképpen nem fogadnám el. Ha mindenképp tanulni akarnék, akkor vagy diákhitelt vennék fel,vagy pedig levelezőn munka mellett. Akárhonnan nézzük, egy akkor is lekötelezettség, olyan embertől akit alig ismersz. Azért több mint egy millióról van szó. Sok buktatója van, amiknek még csak az előjelét sem látod most. Senkitől nem fogadnék el ennyi pénzt, max a szüleimtől.
2009. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
En sem fogadnam, megpedig azert,mert akarmemmyire is rendes emberek, de amig a baratoddal leszel, lekotelezve erzed majd magad, aztan ki tudja,h mi lesz,ha szetmentek. Ez nagyon rizikos. Az ilyen fajta anyagi kapcsolat tonkre fogja tenni a maganeletedet! A masik meg, abba gondolj bele,h miert finansziroznak a tanulmanyaidat,ha mar nem vagy a fiukkal, manapsag szerintem ilyen fajta joindulat nincs.
2009. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%
15:00-ás: olyan nincs, hogy valaki nem tudja megvalósítani az álmait, pusztán a rossz körülményei miatt. Ha valakinek van esze, az igenis tud tanulni, anélkül is, hogy más könyöradományára rá lenne szorulva. Nekem se segített soha senki, még a szüleim se, mégis tudtam tanulni, mert megteremtettem magamnak a lehetőséget.
2009. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
83%

Egy másik országba akarsz járni egyetemre? Mert pl a Debreceni Egyetem ahova én járok, most vagyok másodéves, eddig 2 év alatt nekem kb 20ezerbe került. Sőt, még az egyetem adott nekem 25ezret mikor elsős voltam, amolyan kezdő anyagi támogatást, amit minden elsős megkapott.


Könyveim nincsenek, bejárok órákra és saját jegyzetekből tanulok. Ösztöndíjam és semmilyen más juttatásom nincs. Egyedül füzetre kell költenem meg a két féléves tesin a korcsolyabérletre.


Szóval nem tudom, ha nem orvosnak vagy nem külföldön akarsz tanulni, akkor nem értem hova kell pénz.

2009. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
42%
Mivel felajánlották neked elfogadhatod.De ha a kapcsolatban komolyabb probléma lesz onnantól ne fogadd el a pénzt ,hisz már onnantól nem családtagjaid.Szerintem a kapcsolattól függ..
2009. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

Ez gondolom másod diploma, ezért kerülne sokba!!! Kedves előző.

A kérdezőnek pedig, nagyon örülhetsz, hogy ilyen aranyosak a barátod szülei. Fogadd el. Csak azt kell mérlegelni, hogyha mégis meggondolják magukat menet közben, akkor te hogy fogod előteremteni a pénzt a maradék időre, merthogy ugye kár lenne mondjuk fél időben otthagyni pénzhiány miatt. Ha végeztél, és jó állásod lesz, akkor visszafizetheted nekik nyugodtan.


Én mindig azt mondom, hogyha adnak fogadd el, hogyha ütnek szaladj el :)

Ha valaki magától ajánl fel ilyesmit akkor nem tudod kihasználni, miért tennéd? Nem ígértél nekik semmit sem.

Mellesleg sajnos tartok tőle hogy a barátoddal a kapcsolat valószínűleg tönkre fog menni, mert szerintem féltékeny lesz rád, meg ugye tanultabb is leszel nála. De ettől függetlenül nem szabad szerintem visszautasítani egy ilyen lehetőséget. Én elfogadnám.

Később tényleg visszaadhatod nekik ezt a pénzt.


30/N

2009. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!