Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam a parom csaladjatol...

Elfogadjam a parom csaladjatol a penzt?

Figyelt kérdés

Sok penzrol van szo.

Most vagyok vegzos es akarom tovabb folytatni a tanulmanyaimat ezert a baratom szulei felajanlottak h fizetik nekem 5 evre az egyetemet, azert mert a fiuk nem volt kepes elmenni egyetemre es a megtakaritott penzuket felaldoznanak nekem h en vegezzem el, csak 6 honapja vagyunk egyutt a baratommal. En mar arra is gondoltam h ha osszeveszunk akkor visszakell fizessem nekik s nincs amibol mert szegenyebb csalad vagyunk mint ok. A szulei megmondtak h akarmi is lesz koztunk az egyetemrol nem fog hianyozni a penz mert ok adnak akkor is ha nem vagyunk egyutt. Lanyuk nem volt s orokke lanyt akartak s nem sikerult csak egy fiu. mit csinaljak fogadjam el vagy nem

nem tudok donteni es a szuleim is nem tudjak h mit csinaljanak. Nem akarom ereztetni veluk h ki hasznalom oket.


koszonom a valaszokat


2009. jún. 18. 13:51
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
az Edesapja nagy fonok es allitolag az adobol lehuznak amit adna nekem es ez jo volna mindkettonknek a masodik ez lenne
2009. jún. 18. 16:11
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem még ha esetleg megromlik a viszonyotok a sráccal, szakítani se mernél vele, mert annyira lekötelezettjükké válnál.
2009. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
38%

Csak nekem egyértelmű, hogy el kell fogadnia? Ez egy vissza nem térő lehetőség, és ha nekik ez jó akkor miért ne fogadnád el? Ők akarják ezt, nem te. Esetleg diktafonnal titokban vedd fel egy beszélgetésben, hogy nem kell visszafizetned, teljesen ingyen van.

Azt a pénzt költhetnék a fiúkra is, DE mivel az az Ő pénzük, az Ő döntésük. Ezt ne feledd. Mindig is akartak egy lányt, és ha a fiúkat nem zavarja fogadd el nyugodtan. De csak akkor.

2009. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%
Azért ehhez elég vastag bőr kell legyen az ember pofáján,hogy megdobják pár millával,és még diktafonra felvegye,hogy nem kell visszafizetnie..
2009. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
73%

"Vedd fel diktafonra" és "mindig is akartak egy lányt".. Már megbocsáss, de honnan szeded ezeket össze??? Mi az, hogy rögzítse diktafonra?? És ha a szerencsétlen szülőknek szükségük lenne erre a pénzre,és így nem tudnák átutalni, akkor bepereltednéd a szegény kérdezővel?? Megáll az eszem... Egyébként ahogyan már írtam, önerőből is ki lehet hozni egy diplomát, képességekhez illően.

Egy 17 éves lány..

2009. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
46%
Az "eltartott libázós" válaszolónak: a kérdésre válaszoljon és ne ítélkezzen a kis meleg családi fészekből!! Nem mellesleg semmivel sem takaróztam a véleményem írtam le és a saját tapasztalatom! Örülök hogy valakinek könnyebben megy mert jó családba született, de nem kellene ennyire egysíkúan gondolkozni, azt is látni kellene hogy vannak olyanok akik rosszabb körülmények között vannak, de értelmes okos emberek!!Egyébként látni kellene a kérdező kiírásából hogy itt nem lehúzásról van szó!!
2009. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
36%
15:44-es válaszolónak: Igazad van de abban nem értek egyet hogy nincs szükség segítségre!nem pénzre gondolok mint segítség hanem pl. egy jó szóra, támogatásra! Én pl. ezt kaptam! Tehát sajnos a mai világban attól hogy valaki okos és értelmes nem biztos hogy boldogul főképpen ha olyan háttérrel rendelkezik ami nem túl támogató! Én is segítség nélkül jutottam el oda ahol vagyok és még tovább is- mivel semmiylen anyagi segítséget nem kaptam(nincs is baj ezzel) de még egyszer mondom az én ex barátom apukája volt az aki látott bennem többet is mint a szüleim (jó leszel virágkötőnek is) és az Ő lelki!!! támogatása volt az amitől önbizalmam lett és tudtam mennyit érek! Soha nem voltam "eltartott liba" és nem is takaróztam a rossz körülményeimmel nem is tudja senki honnan jöttem a munkahelyem és egyetemen sem!!De tény hogy sokkal nehezebb volt és most sem könnyű. VAn megtakarított pénzem fizetem a tanulmányaimat a saját pénzemből ugyhogy sajnálni tudom azt aki ha meghallja a rossz körülméyneket egyből az "eltartott liba" jut rólla eszébe!! A kérdezőnek továbbra is azt tanácsolom hogy normális, megbeszélt körülmények között fogadja el a pénz!Ezzel együtt is borzasztó nehéz lesz!Hajrá
2009. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
36%
Én vagyok a diktafonos. Szerintem csak akkor fogadd el, ha a barátodat nem zavarja.
2009. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!