Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolkozom rosszul, vagy...

Én gondolkozom rosszul, vagy az egyetemisták tényleg sokat várnak a szülőktől?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit durva, hogy 20-21 évesen is elvárják az egyetemisták,hogy mivel iskolába járnak a szülők pénzeljék.

1)Nagyon drága az egyetem, nem baj a szülő kifizeti

2)Nagyon sokat elakarnak kérni, nem elég hogy felnevelték a szülők Őket, mire már kereső képes ember lenne, még a szülő 50-60 ezer forinttal csak úgy havi szinten pénzelje, mert hát tanuuuuuul, ennyi csak kijááár.

3)NEM a szülőért tanul, max a szülő is szeretné, hogy legyen valami az életben a lánya/fia, viszont szerintük alapkövetelmény, hogyha Ő tanul, dolgozni nem tud.

4)Igaz-igaz, hogy dolgozni nehezen, de most mindenki figyeljen NEM LEHETETLEN.

5)Jó ha nem dolgozik oké, semmi baj, de utána miért várja el sok 'felnőtt',hogy anya még 20as éveibe is pénzelje?


Egy szülő mindent megtesz a gyerekéért, de ez már sok...


Tudom ez a kérdés,nagyon sokaknak fogja szúrni a szemét, és leoltatok, nem vagyok se szülő, se egyetemista,de nekem már most durva ez a helyzet.


Rosszul gondolkozom? Egyéb vélemény?


2012. ápr. 12. 15:25
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Negyedik: : ) ez nem nekem szólt:) így erre nem tudok választ adni:)


Ötödik:Nem szülő vagyok:) Elhiszem, hogy fárasztó megerőltető,de sokszor még a hangsúlyból is teljesmértékben kivehető, hogy vannak egyetemisták akik elvárják, mert hát Ő tanul. Ez egy jó dolog, és tiszteletre méltő, de ne felejtsük el, hogy attól mert valakinek 4-5 diploma a kezében van, attól független lehet h*lye az élethez mint a raklap.

Van akinek van egy szakmája, és igenis inteligens, művelt, értelmes ember.

2012. ápr. 12. 15:44
 12/50 A kérdező kommentje:
Hatodik: Hát remélem nem szívja meg
2012. ápr. 12. 15:46
 13/50 anonim ***** válasza:
79%
Én se vagyok se szülő, se egyetemista, én én csak egy dolgot nem értek: ez téged miért zavar? Semmi károd nem származik belőle.
2012. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Nem zavar, csak megihletett, és kicsit fura..Nem értem Őket. Nem lesz tőle világfájdalmam :)
2012. ápr. 12. 15:51
 15/50 anonim ***** válasza:
92%
Oké, írígyled azokat, akik jobb képességűek,és egyetemre járnak. Most nekünk bólogatni kellene, hogy igen-igen, a sok semmirekellő? Nézz előbb utána, hogyan lehet egyetem mellett dolgozni, főleg az első 3 évben. Nekem volt hogy reggel 8-tól este 8-ig voltak az óráim. Mikor is kellett volna dolgozni?! Hétvégére meg csak csak a bennfentesek jutottak munkához, pedig én is be voltam jelentkezve minden diák-melóközvetítőhöz...
2012. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
de ez nem biztos, hogy így van mert életképtelenség. figyi. ilyen sulit csak úgy tudsz vállalni ha beleegyeznek a szülők, szóval csak úgy úgysem van, hogy beállítasz, hogy te oda jársz, állják.
2012. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
17%
Én egyetértek veled kérdező. Én is egyetemista vagyok, általában én fizettem eddig a dolgaim nagy részét(attól, hogy államilag finiszírozottan vagyok, ott van az albérlet, utazási költség, kaja stb.)szüleim általában az utazási költséget állták eddig, viszont most, hogy megvonták a támogatásokat és ösztöndíjba sem estem bele már anyáék fizetik a dolgaim nagy részét és elég nehezen tudják összehozni rá a pénzt. Ezért mentem el dolgozni és igenis tudok egyetem mellett járni munkába(aki azt mondja nem lehet, hazudik) Ilyenekre találták ki az egyéni tanrendet, amit most például tőlem megvontak, mert végzős vagyok, helyette elmentem éjszakai műszakba dolgozni, illetve hétvégén, ami szintén elég nehéz, de meg lehet szokni! Szóval, ha annyira nagyon szeretne valaki melózni egyetem mellett simán meg lehet oldani, de könnyebb arra fogni, hogy "reggel 8tól este 9ig órám van, így nincs időm."
2012. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
86%

"aki azt mondja nem lehet, hazudik"


Olyan megnyugtató, hogy a leendő diplomásoknak ilyen penge érvelési képességeik vannak.

2012. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Nem érzem magamban az irigységet,mert én lusta vagyok, utálom a sulit, ezért nem is szeretnék még több sulit.

Igen én is úgy gondolom, ha valaki tényleg akar az a legtöbb esetben tud.

Persze nem minden esetben, hisz a munkalehetőség magyarországon már egyenlő lassan a nullával

2012. ápr. 12. 15:55
 20/50 anonim ***** válasza:
91%
Részben igazad van, részben nincs. Az tény, hogy némely egyetemista többet tudna mondjuk otthon segíteni, igenis el tudna menni dolgozni, ha akarna (mást nem de diákmunkát igen) és máris le tudna venni egy igen nagy terhet a szülei válláról. AZONBAN!Ne felejtsük el, hogy vannak olyan egyetemi szakok, ahol nem csak 1 óra van egy nap. Én ismerek nem is 1 olyan embert aki szó szerint reggel 8-tól este 8-ig benn van. Barátnőm orvosira jár és igaz, hogy "Már" fél4-kor végez, de mikor hazaér első dolga, hogy tanul. Mégis mikor dolgozna? Ha még munkát vállalna az természetesen a tanulás rovására menne, úgy meg az ösztöndíjtól esik el. Illetőleg az a szülő, aki nem akarja támogatni a gyereke tanulmányait az nem is fogja. Ilyen egyszerű. A legtöbb szülő szeretné manapság, hogy a gyermeke igenis továbbtanuljon és tisztában van vele, hogy ahhoz igen is kell háttértámogatás (hangsúlyozom, hogy tudom, nem minden szakhoz kell ,mert némelyik mellet lehet rendesen is dolgozni). Tehát igazából én csak azért nem értek veled egyet, mert nagyon általánosítottál. Megnézem, hogy egy orvosi, mérnöki, kémia szak mellett hogy fogsz dolgozni, eltartani magad stb.
2012. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!