Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolkozom rosszul, vagy...

Én gondolkozom rosszul, vagy az egyetemisták tényleg sokat várnak a szülőktől?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit durva, hogy 20-21 évesen is elvárják az egyetemisták,hogy mivel iskolába járnak a szülők pénzeljék.

1)Nagyon drága az egyetem, nem baj a szülő kifizeti

2)Nagyon sokat elakarnak kérni, nem elég hogy felnevelték a szülők Őket, mire már kereső képes ember lenne, még a szülő 50-60 ezer forinttal csak úgy havi szinten pénzelje, mert hát tanuuuuuul, ennyi csak kijááár.

3)NEM a szülőért tanul, max a szülő is szeretné, hogy legyen valami az életben a lánya/fia, viszont szerintük alapkövetelmény, hogyha Ő tanul, dolgozni nem tud.

4)Igaz-igaz, hogy dolgozni nehezen, de most mindenki figyeljen NEM LEHETETLEN.

5)Jó ha nem dolgozik oké, semmi baj, de utána miért várja el sok 'felnőtt',hogy anya még 20as éveibe is pénzelje?


Egy szülő mindent megtesz a gyerekéért, de ez már sok...


Tudom ez a kérdés,nagyon sokaknak fogja szúrni a szemét, és leoltatok, nem vagyok se szülő, se egyetemista,de nekem már most durva ez a helyzet.


Rosszul gondolkozom? Egyéb vélemény?


2012. ápr. 12. 15:25
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

'Jaj,de nem, írtad, hogy lusta vagy tanulni! Akkor? Miért kell piszkálni azokat, akik elmentek tanulni?'


De nem Őket piszkálom. Nem piszkálok senkit, csak nem értem, miért várják el az olyanok akiket említek a kérdésben, hogy alátegyék a szülők a pénzt, sokan elvárnák a kocsit, torony órát láncostól.

Nem a normálisakra céloztam, én Őket tisztelem, pont az eszükért, és hogy ott güriznek reggeltől-estig. Hazudik aki azt mondja, az iskola padban nem lehet elfáradni.

Annak nem aki, hátsó sorban ül, és alszik matek órán... Én elhiszem,hogy fárasztó, de nem magát a szakot és magát az emberképességét szidom,SŐT, azt hogy vannak akik elvárják, hogy még ezt is a szülő állja.

Ha 3 diplomát akar, és 30 évesen is az iskolapadban ül, azt is még a szülő állja. Kábé elvárási szinten, aki nem inge nem veszi magára, mindenki tudja,mi az ami ráigaz, és ha nem igaz rá, nem Őt bántom, Őt tisztelem.

Nem vagyok még 18éves sem:)

2012. ápr. 12. 17:08
 32/50 A kérdező kommentje:
Persze én nem voltam sosem egyetemista, én nem tudom, ez csak egy vélemény.
2012. ápr. 12. 17:11
 33/50 anonim ***** válasza:
93%

nem volt más választásom. 14 évesen nem tudtam mire érdemes menni, anyámra hallgattam hogy mindenáron menjek gimibe.

csak rá kellett jönnöm, hogy egy szimpla érettségivel is csak segédmunkát kapok (jó esetben, Ha egyáltalán kapok).

muszáj volt még tanulni. jelentkeztem több okj-s dologra, de anyámra hallgattam hogy mivel felvettek, mindenképpen menjek egyetemre.

nem is adott kb. más utat. ruhára, bulira stb. nem kapok pénz, csak a tanulásra hajlandó adni.

magamra 2000 ft-om van egy hónapban (abban a városban lakok ahova egyetemre járok, tehát ez sem külön költség).

sokakhoz képest nyomorgok, évek óta nincsenek új cuccaim, én nem kívánhatok meg csak úgy valami szépséges, habzó süteményt.

naná hogy jobb lenne a saját keresetem költögetni mindenfélére, meg jogsit szerezni.

de nekem ez a lehetőség jutott, így ezzel élek.

hidd el, kerestem munkát. pár tisztességtelen ajánlatot kaptam köszönöm, nem adom el magam.

2012. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
13%

Ugyanmár! Nyígnak mint a fürdős kurv@ak...

Két mérnöki szakon tanulok és mellette deolgozok is, jó egy félév után beláttam, hogy ez kicsit sok és egy szakon halasztok. De ez nevetséges amit ezek a "jövő értelmiségei művelnek". Sírni meg magyarázkodni azt tudnak...

2012. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
97%
Imádom az olyan kérdéseket, amikor olyan próbál okoskodni akinek fingja sincsen a dolgokról.
2012. ápr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
91%

Ja és igen, van olyan is, akinek kb. éhezett a családja, hogy a nagyfiú tanulhasson, cserébe bulizott évekig és csak kérte a pénzt minden ürüggyel. Persze, létezik ilyen.


De ne mondd, hogy "az egyetemisták" ilyenek meg olyanok, mert az pont olyan, mint amikor azt mondja valaki, hogy a"nők ilyenek" meg a "férfiak olyanok". Nincs ilyen jellembeli kategória, hogy "az egyetemista". Ahányan vagyunk, annyi félék.

2012. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, én is részben egyetértek veled, részben nem. Pl. én most elsőéves egészségügyis vagyok, mellette 1 éves okj-ra járok, hogy ha leteszem, addig is tudjak dolgozni, míg tanulok az egyetemen. Most még eltartanak otthon, de azért már nyáron vállaltam diákmunkát, hétvégén meg hostesskedem és abból fizetem a ruháimat. De van olyan ismerősöm, aki 23 évesen magyar szakon tanul, még mindig nem dolgozik arra hivatkozva, hogy ő ugyan nem fog lealacsonyodni, hiszen borzasztó művelt és neki nem kell dolgozni. Az ilyenek tényleg szánalmasok, de én azt mondom, hogy amíg egy szülő tudja segíteni a gyerekét, addig semmi gond, csak közben a gyerek is azért segítsen be otthon és ne akarjon olyan dolgokat, amiket már ő is meg tudna magának teremteni.
2012. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én úgy gondolom, azért akarok egy szakmát kitanulni, mert azzal talán többet elfogok érni, mint egy szimpla éretségivel, főleg úgy, hogy tudom nem lenne meg rá a pénz, hogyha oda kerülök egyetemre menjek.

Nem akarok okoskodni, véleményt mondtam el, és kérdeztem. Elfogadom a te véleményedet is:) Ha neked ez, hát ez:)

2012. ápr. 12. 18:12
 39/50 A kérdező kommentje:
Na meg a másik dolog az az, hogy tanulni sem szeretek, így nem is akarnék még több évet iskolába lehúzni.
2012. ápr. 12. 18:13
 40/50 anonim ***** válasza:

Nekem is csak az nem tetszett,h általánositottál.

Én is egyetemista vagyok,és sajnos a szüleim tartanak el. Nem vagyunk valami gazdagok, de anyáék már születésemkor eldöntötték,h egyetemre fogok menni. szerencsére spóroltak rá,s most megengedhettük magunknak,hogy privát egyetemre iratkozzak. Reggel 9-től ese 6-ig vannak óráim, plusz 1-1 óra a lakástól a suliig. Az országunk helyzete olyan kimagasló, h nincs lehetőség diákmunkára. (külföldön élek) Jelentkeztem néhány munkaközvetitőhöz, adtam fel hirdetést újságban, de az lett a vége, h vki kihasználta a telefonszámomat és zaklatott/fenyegetett. Nálunk még a takaritáshoz is szükséges munkatapasztalat, és olyan magas szintű a munkanélküliség, hogy egy ilyen egyszerű munkahelyre több százan is jelentkeznek.

Évközben tanulok,h minden vizsgát időben letegyek, a szüleim fizetik a sulit, lakbért és a rezsit, de zsebpénznek 5000 ft kapok hetente, amiből meg kell vennem a kaját,a buszjegyet (kb 2000 ft), ebből a pénzből kell, h ruhát vegyek magamnak és szórakozni járjak, tehát, ha új cipőt akarok magamnak, akk megesik, h heteken keresztül csak olcsó zacsis levest eszek piritóssal. Nyáron meg KAPÁLNI járok! Igen, a diplomás fenekemet kitolom a kukoricaföldekre és kapálok azokkal az emberekkel együtt, akik még csak 8 osztályt sem fejeztek, mert annyira nincs lehetőség más munkára... úgyh ennyit arról,h a 20 éveseknek már nagyban el kellene magukat tartani...csak épp nem tudom, h miből...

2012. ápr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!