Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem, a...

Mit tegyek, ha úgy érzem, a férjem nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Férjem 44 éves, én 30 leszek, már nagyon szeretnék gyereket, nem akarok 30-on felül vállalni, főleg, ha kettőt szeretnék.

4 éve vagyunk házasok és már a kezdetektől tudja, hogy vágyom egy gyerekre. Most van itt az ideje, de ő mindig eltereli a témát, hogy most még nem jó, mert sokat dolgozik. Egy művészeti központ igazgatója lett 1 éve, azóta még kevesebbet van itthon. Úgy érzem, már abszolút nem akar gyereket, csak próbálja elhúzni a dolgot egészen addig, míg én is 40 leszek. Ha rákérdezek, hogy akar-e egyáltalán gyereket valamikor, akkor terel, meg mondja, hogy olyan jól megvagyunk ketten, így is elég sok gondunk van stb. Nem értem, miért csinálja ezt, nekem ezek a dolgok nagyon fájnak. Ha kell, még várok 1-2 évet, hiszen ez közös döntés, de miért hiteget azzal, hogy akar, miközben lehet, hogy abszolút nem áll szándékában. Mit tehetnék?


2012. ápr. 12. 15:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

"Gondolom nem nő vagy, mert egyáltalán nem tudsz semmit az anyai ösztönökről!"


Nő vagyok. És inkább egy létező embert választok szemben egy nem létezővel.

2012. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%

"Nő vagyok. És inkább egy létező embert választok szemben egy nem létezővel."


Te nyilván nem is akarsz gyereket (vagy nem olyan fontos, hogy legyen), úgy könnyű ezt kijelenteni. De nem tudhatod, hogy éli meg az a nő, akiben igenis vannak anyai érzések és szeretne gyermeket.

Normális kapcsolatban felmerülnie sem szabadna a választásnak, hogy vagy csak a férje vagy egy gyerek. Mert ha egy pár nem akar gyereket, feltehetően már az elején tisztázzák.

2012. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nőként és anyaként mondom: állj elé és kerek-perec kérdezz rá. Ne hagyd békén, amíg nem ad határozott választ. Ha igent mond, az ugye jó. Ha nemet; az is, mert akkor te ennek függvényében eldöntheted, hogy vele maradsz vagy keresel valaki mást, akivel ebben is egyeztek.
2012. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Végy fel egy sofőrt, vagy egy kertészt, aztán ha terhes leszel, mond azt a párodnak, hogy "Meglepetééés!!!".
2012. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy olyan kardinális kérdés, amit a házasságkötés előtt egyértelműen tisztázni kellett volna. Egyébként szívből egész biztos, hogy nem akar gyereket, ezt max. kierőszakolni tudod majd (de abban nem lesz köszönet).


26 N

2012. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Vannak rokonaitok, barátaitok akiknek gyereke van? Vidd el őt olyan társaságba, hátha meggondolja magát.


Aztán szerintem az is fontos lenne, hogy ne csak azt derítsd ki akar e végülis valaha is gyereket, hanem ha nem akar, akkor annak mi az oka. Mert elég sok olyan oka lehet, amit "csak" át kell beszélnetek.


Különben ezt senki nem tanácsolta, de én el tudom képzelni ha csak úgy becsúszna a gyerek megváltozna a véleménye. Kész tények elé lenne állítva, de ezt persze csak akkor ha amúgy jól működik a kapcsolatotok.

2012. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Teljesen egyetértek a 13. válaszadóval! Kérdezz rá, és dönts belátásod szerint! Sokáig úgysem tud terelni! Az meg, hogy majd 1-2 év múlva...gondolj bele! Fel is kell ám azt a gyereket nevelni! Mikor a gyerek 20 éves lesz, akkor Ő már majd 70 éves!

Egy gyerek maga a csoda! Őszintén kívánom, hogy tapasztald meg Te is! Majd írd meg, mi lett a dologból!

2012. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
tudom milyen érzés az, hogy vágyni egy bébire, hiszen én is most vagyok 27 éves és minden vágyam egy bébi. Sajnos mindenhez 2 ember kell, ha az egyik fél jobban akarja a bébit, mint a másik akkor nincsenek egy hullámhosszon a gyerekvállalás témájában. És örökké nem lehet várni. Vagy véget kell vetni a kapcsolatnak, vagy gyerek nélkül leélni egy életet. Dönteni kell míg nem késő.
2012. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!